F-5E 1:72 italeri

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovo je moja sledna restauracija.maketa je zakon ali ima pozitivnu panelizaciju i morao sam da je urezem.kokpit je sam po sebe predobar za tako staru maketu i dodao sam samo pojasevi,a kad dodje vreme i hud.radim f-5e u boje i oznake Etiopijskog RV.





Dada


Hawkeye

Dragane sta je Italeri dao od naoruzanja za taj F-5E?

'Уживај младићу за младости своје!'

airbamby

Jos jedna maketa iz tvoje radionice za remont...
Ne sumnjam da ce biti izvrsna
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

ma imam bre puno nove makete(preko 70) ali imam jos 3-4 koje trebaju remont tako da gledacete jos remontiranja u naredne 3-4 meseci :)
@Hawkeye : naoruzanje sadrzi 3 tankova za gorivo + 2 bome koje trabaju da budu MK.84 ali ne izgledaju tako ni od 3 metra,i dve sidwinder P mislim da su bili...

HUD napravljen,topove sam uradio od medicinske igle a pitocev treba da se jos doradi.poklopci zalepeni i maskirani :) uskoro ide na farbanje




Sandman

lepo ti to deljesh.. nego.. kako izgleda kamuflaza? jel Etiopija imala E verziju F-5? Imali su F-5A...  :-\

Dada

Dragance, ti se bas zaleteo.., Hehe izgleda da se nekom sklapaju oni orlovi :D

dragan_mig31

evo kako izgleda F-5E etiopiski :)



djos & filip

Kabina izgleda super, jedva cekam da sa limarije predje u farbaru :)

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

dragan_mig31

Quote from: djos & filip on 21-11-2008, 21:45:53
Kabina izgleda super, jedva cekam da sa limarije predje u farbaru :)

pozdrav


kad kupim novi airbrush tad ide na farbanje :(

oddball

А шта ти се десило са старим?
Авион је супер, постао си прави мајстор за рестаурације.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

menestenasli

Da li je pre restauracije maketa bila  ofarbana? Jesi li koristio mr musculo? Jesi li uspeo da odvojis polutke trupa? Ako nisi kako si posle farbao kokpit?

dragan_mig31

Quote from: menestenasli on 23-11-2008, 13:42:09
Da li je pre restauracije maketa bila  ofarbana? Jesi li koristio mr musculo? Jesi li uspeo da odvojis polutke trupa? Ako nisi kako si posle farbao kokpit?


naravno da je bila farbana pre restauracije.ali farbana je bila sa cetkom zato sam odlucio da je ofarbam sa airbrush.nisam rasturi polutke trupa jer nisam bio siguran da posle toga ce da ima isti "FIT" kao sto je prvobitno zalepena.kokpit sam ofarbao sa cetku 10/0 i 3/0.koristio sam mr.musculo.odvajanje polutke trupa nije nista strasno samo malo jaci skalpel i malo strpljenja....


evo kako je izgledala maketa pre skidanja boje





menestenasli

Quote from: dragan_mig31 on 23-11-2008, 14:14:39
... cetku 10/0 i 3/0...
Molim te daj slike tih cetkica, to sto si ovako ofarbao sklopljen kokpit je neverovatno!!! Svaka cast!
Avion je lepo izgledao i ranije,a sad ce sigurno biti jos bolji.

oddball

Сасвим пристојно је изгледала и тада, али сам сигуран да ће изгледати много боље са новим бојама.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!