Aeromiting - 13.09.2009.

Previous topic - Next topic

cherny

Po informacijama koje sam danas dobio, navedenog datuma će biti održan veliki aeromiting i po nezvaničnim informacijama treba da se pojave Frecce Tricolori, Mađari, Nemci, Kinezi, sa Rusima su pregovori u toku. Pozvano je mnogo učesnika i možemo očekivati vrlo bogat program.

Nikola

a jel se zna gde ce biti aeromiting?

Poseidon

Znam da se suska o tome,imam i ja neke informacije iz visokih krugova...ali kao i sve u ovoj zemlji sve moze da se promeni preko noci. Na zvanicnom sajtu Frecce Tricolori,bila je informacija o programu za narednu godinu i pisalo je izmedju ostalog da se planira nastup na leto u Srbiji,ali sad nema tog podatka,bilo kako bilo jedan pravi medjunarodni aeromting je ono cemu se svi nadamo i daj boze da se to sprovede u delo,u svakom slucaju ceka nas sjajni aeromiting na Ceneju u junu:)) ;D

1995

Miting o kome pisete je u organizaciji RV i samim tim ce biti odrzan na Batajnici.

Zelim clanstvo i posetioce foruma takodje eksluzivno da obavestim da ce se u Beogradu sredinom jula odrzati jos jedan Aeromiting.
Naime Vazduhoplovno drustvo Sveti Arhangel Gavrilo organizator mitinga na Uscu proslog septembra priprema takodje izuzetno interesantan program za ovu godinu. Za desetak dana izaci ce se sa preciznim datumom dogadjanja i bice postavljen sajt. Nadamo se da ce ljudi iz organizacije i ove godine pripreme i organizaciju sprovesti do kraja, a valjda ce i vreme da posluzi za razliku od prosle godine.
Posto pomenuto drustvo zeli da oformi modelarsku sekciju, ako MK ili bilo ko zeli da da predlog ili ima ideju kako i maketari da se ukljuce u program aeromitinga ili rad drustva molim da me kontaktiraju na PM.
:pilot :pilot :pilot :pilot

nebkv


kljajajunior

Kako je ministar odbrane Sutanovac izjavio u novom broju AERO magazina na batajnici ce nastupiti 10 zemalja(potvrdili ucesce):Velika Britanija,Francuska,SAD,Grcka,Slovenija,Spanija,Ceska,Madjarska,Danska,Bugarska...Nemacka,Portugalija,Austrija potvrdile ucesce ali ne i sa kojim avionima ce nastupiti...treba da dodju jos i Rusija,Turska i Rumunija...od aviona ce biti Mirage 2000,Gripen,Hawk,F-16,Alfa-jet,Pilatus,L-159,C-295,T-27...od helikoptera Mi-24,Mi-17 i Couguar....nastupice i nasa avijacija,padobranci,nasi aeroklubovi,JAT,a bice i maketari...bice pravi spektakl i jedva cekam...ovo ce biti bolje i od do sada najbolje '98 godine... :pilot


AirGuard

Evo najsvjezije-danas sam kupio kartu u bilet servisu oni ih vec imaju i kao sto neko rece cijena je bila 200 din.To vam je laksa varijanta nego da cekate vojnu knjigu u kojoj niko ne zna sta se desava a navedeni su kao prodajno mjesto.

P.S.zena koja te pogledala je najmrzovoljnija prodavacica u istoriji prodavnica-provjereno.

kljajajunior

#8
Imate u listu odbrana dodatak o aeromitingu koji ce biti odrzan na batajnici...detaljan plan aeromitnga slika aerodroma iz pticje perspektive(sa zonama za posetioce linijama izvodjenja akrobacija vip zona zona ucesnika itd)zatim prikaz zemalja ucesnica sa slikama letelica kratkim istorijatom i karakteristikama...mnogo dobra stvar ako nekog interesuje mogu da otkucam jer je dosta detaljnije (prikaz tacno koje letelice i vreme itd itd) nego sto je dato na sajtu http://www.airserbia2009.vs.rs/sr/pages/program.html 
P.S. Ipak je lepse izdvojiti novac i kupiti taman da pregrmite ovih 6(sest) dana i kusur sati do otvaranja kapija....
P.S.S. ovo nije konacan spisak letelica bice tu i ceska sa lakim skolskim borbenim avionom L-159 ALCA itd itd mozda bude i neko iznenadjenje jer lista jos nije zakljucena i vremenski ima mesta da se ubace jos dva aviona u letacki deo,plus na stajanci bi mogao da nas iznenadi jos neki avioncic
PROGRAM AEROMITINGA:
1.Otvaranje aerodroma "Batajnica" za posetioce (08:30)

2.Uvodni deo programa (10:00 - 11:00)
Nastup maketara,zmajara,balona,paraglajdera,lake,sportske i komercijalne avijacije,starih letelica,vazduhoplova Vazduhoplovnog Saveza Srbije i aeroklubova,skokovi padobranaca

3.Svecano otvaranje aeromitinga "Batajnica 2009" (11:00 - 11:10)

4. Glavni deo aeromitinga - letacki program (11:10 - 16:00)
Austrija: Alouette 3 SA316B
Velika Britanija: Hawk
Danska: F-16
Madjarska: JAS-39D
Rumunija: MiG-21 Lancer
Slovenija: Pilatus PC-9M
Srbija: G-2,G-4,MiG-29,Lasta 95
Spanija: C-295
Turska: F-16C/D
Francuska: Alphajet

5. Staticki Deo Programa-razgledanje izlozbe (10:00 - 17:00)
Bugarska: C-27J Spartan,Eurocopter AS 532 Cougar
Velika Britanija: Hawk
Grcka: Mirage 2000-5
Danska: F-16AM ili 2 F-16B,CL-604 Chalenger
Madjarska: JAS-39C,Mi-24
Italija: Eurofighter Typhoon
Nemacka: C-160 Transall
SAD: C-130E Hercules
Slovenija: Avioni Pilatus(PC-9M i PC-6),L-410 Turbolet,Bell-206
Francuska: Alphajet
Ceska: Mi-171Sh
Srbija: Vazduhoplovi i PVO sistemi VS,VSS,Muzeja JRV-a i aeroklubova

6.Zavrsetak aeromitinga "Batajnica 2009" - nastup akro grupa (oko 17:00h)

cherny

U subotu je press dan, novinari mogu da fotografisu i snimaju.

Poseidon

Neće biti dozvoljeno parkiranje u glavnim ulicama Pazove i Batajnice. Preporučuje se dolazak organizovanim prevozom vozilima GSP i pazovačke ''Laste''.
U toku sutrašnjeg dana prevoznici će objaviti zvanične podatke oko organizacije prevoza.
Za sada je poznato i određeno sledeće:
1. Parking pored Centra ''Sava'' (Novi Beograd) biće besplatan, kao i organizovan prevoz od Centra ''Sava'' do aerodroma Batajnica. Red vožnje biće kao u špicu radnim danima.
2. Od železničke stanice u Batajnici biće takođe organizovan prevoz do aerodroma.
3. Linija 73 i 706E biće pojačana.
Autobusi će stajati na svim predviđenim mestima za ulaz posetilaca. To su kapija VZ "Moma Stanojlović", kapije br.1 i br.2 aerodroma Batajnica.
4. Očekuje se uključenje pazovačke ''Laste'' u organizaciju prevoza.
5. Organizovane posete autobusima u privatnoj režiji imaće od strane organizatora obezbeđeno mesto za parking

Kontrola na ulazu biće detaljna. Neće biti dozvoljeno unošenje džepnih nožića i ostalih oštrih predmeta kojima se može naneti šteta licima ili tehnici.
vremenska prognoza http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=231123&idg=270&idz=1&idf=22786

Nastup i spisak učesnika nije konačan???????? A evo i par fotki sa probe:

sezan

Cuo sam da ce biti parking organizovan!
Pripreme:
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

sezan

ili ipak:
Informacija za posetioce :

Saobraćaj na relacija Nova Pazova - Batajnica biće zatvoren za putnička vozila u toku mitinga.
Neće biti dozvoljeno parkiranje u glavnim ulicama Pazove i Batajnice. Preporučuje se dolazak organizovanim prevozom vozilima GSP i pazovačke ''Laste''.
U toku sutrašnjeg dana prevoznici će objaviti zvanične podatke oko organizacije prevoza.
Za sada je poznato i određeno sledeće:
1. Parking pored Centra ''Sava'' (Novi Beograd) biće besplatan, kao i organizovan prevoz od Centra ''Sava'' do aerodroma Batajnica. Red vožnje biće kao u špicu radnim danima.
2. Od železničke stanice u Batajnici biće takođe organizovan prevoz do aerodroma.
3. Linija 706E biće pojačana.
Autobusi će stajati na svim predviđenim mestima za ulaz posetilaca. To su kapija VZ "Moma Stanojlović", kapije br.1 i br.2 aerodroma Batajnica.
4. Očekuje se uključenje pazovačke ''Laste'' u organizaciju prevoza.
5. Organizovane posete autobusima u privatnoj režiji imaće od strane organizatora obezbeđeno mesto za parking

Kontrola na ulazu biće detaljna. Neće biti dozvoljeno unošenje džepnih nožića i ostalih oštrih predmeta kojima se može naneti šteta licima ili tehnici.

izvor:
http://www.mycity-military.com/Avijacija-i-PVO/Aeromiting-Batajnica-2009_28.html


    
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

tenk

08.30 Otvaranje aerodroma za posetioce

10.00 do 11.00 Uvodni deo programa

Maketari, zmajari, baloni, paraglajderi, lake, sportske, stare avijacije itd.

11.00 do 11.10 Svecano otvaranje Batajnice 2009.

11.10 do 16.00 Glavni deo aeromitinga

Alouette 3, Austrija, helikopter SA 316B

Hawk, Velika Britanije

F-16. Danska

Gripen, Madjarska JAS-39D

MiG-21, Rumunija

Pilatus, Slovenija

G-2, G-4, Orao, MiG-29, Lasta 95, Srbija

C-295, Spanija

F-16, Turska

Alphajet, Francuska

Oko 17.00 Akro grupe

U statickom delu izlozbe pored gore pomenutih su jos:

C-27J Spartan i Eurocopter AS 532 Cougar, Bugarska
Mirage 2000-5, Grcka
CL-604 Challenger, Danska
Mi-24, Madjarska
Eurofighter Typhoon, Italija
C-160 Transall, Nemacka
C-130E, USA
L-410 turbojet i Bell-206, Slovenija
Mi-171Cx, Ceska
to bi trbalo da bude konacna satnica i program.
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj