Mala Rucna Busilica iliti MRB :)

Previous topic - Next topic

Vlad

Mala rucna busilica (u daljem tekstu MRB) koju ovde predstavljam je kupljena u Nemackoj (Westfalia). Dobio sam je juce na poklon ali mislim da je cena izmedju 5 i 10 evra (barem slicni modeli toliko kostaju). Uz nju sam dobio dupli komplet burgijica od 0,3 do 1,2mm i dva futera (veci i manji, iako ovaj manji bez problema hvata sve burgije). Slede fotografije.

Ceo komplet:


MRB:


Rasklopljena glava sa futerom:


Rasklopljena drska u kojoj se nalazi opruga. U nju sam stavio drugi futer i ima mesta i za burgije:


Drugi kraj drske se takodje otvara:


MRB bez drske. Moze se i tako koristiti, posebno za manje precnike rupa i mekane materijale koje inace upotrebljavamo:


U tom slucaju jednom rukom drzimo slobodni prsten na glavi MRB a drugom rukom prsten na spiralnom delu pomeramo gore-dole:



MRB sa burgijom 0,3mm. U kompletnoj varijanti jednom rukom drzimo slobodni prsten na glavi busilice a drugom drsku:



MRB sa burgijom 1,2mm. Busenje se vrsi pritiskom drske nadole. Popustanjem pritiska opruga unutar drske vraca je u prvobitni polozaj. Moguce je koristiti je i jednom rukom:


Dupli komplet burgija od 0,3 do 1,2mm:


Svi elementi su od metala vrlo dobrog kvaliteta, posebno burgije. Ja ovakvu MRB nisam uspeo da nadjem kod nas, a i da jesam cena bi zasigurno bila mnogostruko veca. O primenljivosti ovakve MRB necu ni da pisem.

Za kraj evo i linka: http://www2.westfalia.de, ali mi se cini da ovakvog modela vise nema.

Toliko za sada od mene.

Pozdrav,
Vladan

Vlad

Mali "upgrade"...

Na varijantu bez drske sam stavio oprugu koju kupih na niskom buvljaku (10RSD):


Tako da se sada i u toj varijanti MRB moze koristiti jednom rukom, slicno kao i sa drskom  ;D:


Pozdrav,
Vladan

menestenasli

#2
znam znam stari topic, ali evo vaznih informacija. Ima da se kupi u Lavirintu u Goce Delceva, oko 900 din, proizvodjac Academy. na kutiji pise od 0.5 do 3mm, mada mislim da moze i manje.