MiG-17PF 1/72 Egypt Air Force

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz

Veceras sam poceo da radim ovo cudo. Panelizacija ce ostati u pozitivu, a razlog je manjak iskustva i alata.

Uradio sam dryfit i delovi su ok, bice gitovanja u granicama normale...



A kamuflaza je :


Sutra cu dodati detalje u kokpitu, neke dugmice i rucke...

Tol'ko za sada.
         ;D

dragan_mig31

huhuuh ejdva cekam da vidim sta ces da uradis od ovaj mig :) pripazi na skalpanje.trup je razlicit od maketu do maketu...

ubermagog

ako hoćeš da ti ova maketa izgleda pristojno, sve probaj 100 puta na suvo i šmiglaj spojeve dok ne legnu kako treba (recimo krila), sa polutki trupa poskidaj pinove koje su oni dali i druge vođice pa stavi veći komad šmirgle na nešto ravno (staklo ili ploča) pa tako šmirglaj dok se trup ne izravna celom dužinom!

Obavezno proveri debljine plastike na polovinama trupa i ako su ok, uradi sam svoje vođice za spajanje istih - zalepi dugačak komad plastike dužinom leđa i trbuha iznutra na jednu polovinu da bi druga lepo legla!

Samo ovako nećeš izubiti sve te fine detalje u pozitivu naknadnim gitovanjem i šmirglanjem :)

Evo ti kao inspiracija jedan sjajno i jednostavno odrađen MiG-17PF od KP-a, iz dalekog Đapana http://www7a.biglobe.ne.jp/~akaihoshi/finished_work/fws_mig17pf_kp72/fw_mig17pf_kp72.html (čovek je inače odradio dosta starih KP i sličnih maketa, vredi pogledati)

sezan

Blago tebi!Jedan od narednih u mojim rukama obavezno kao i mig 15!Samo cepaj!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

@Sezan : Pa nije mi bas blago  ;D, ima dosta da se radi ali uzivam u tome!  ;D

Nastavak...

Kao sto sam rekao, danas sam detaljisao kokpit stirenom i zicicama. Sedistu sam dodao nov naslon za glavu, male "ogradice" sa strane, rucke za katapultiranje i drzace za noge (valjda se tako kaze  :D).





U kokpitu su bili vec neki detalji, ali su bili jako losi pa sam ih ismirglao. Jedino je instrument tabla ostala OOB... ;D


Pozz

Bojan Ue

Opa, ovo si odlicno izveo sa kokpitom, super izgleda  :super Stvarno imas mirne ruke  ;D  :pilot

sha

Pele sto ga ne uradis kao ovaj RedBull, mislim da bi bio bas zanimljiv.

PELE

@sha : Znam da je taj zanimljiviji, ali su problem dekali... ::)

A ovaj moj je PF, sto znaci da bih morao da prepravim nos, i krila.


Pozz

PELE

Pozz

Jednom moram da krenem sa tim famoznim urezivanjem panela!

Osmirglao sam celu maketu, sve detalje i krenuo sa urezivanjem. Posle prajmera sam video da nema vajde od opreznog smirglanja... ;D





Ne bih vise da vas smaram sa ovom maketom, kad je zavrsim bice okacene slike u podforumu "Zavrsene makete". Trebalo bi da bude gotovo do kraja Jula, posto imam 3 makete u izradi...

Sandman

lepo lepo.... uhvatio si se u koshtac sa naprednim tehnikama deljanja maketa ;)

ajd sad poshto si sa'ranio onog Makija 205, sad lepo Migonju u smoke ring kamuflazu kao hardcore what-if... :P  >:D  :mjetal

shalim se... okachi i koju sliku iz rada ovde josh, jer uvek moze da se dobije po koji korsitan savet/komentar kao smernica ako si neshto zeznuo u radu ;)

srecno dalje sa urezivanjem panela ;)

PELE

@Sandman - Ma kakva smoke-ring kamuflaza :D, ako je budem radio, to ce biti za jedno 5 godina! ;D

Resio sam da ubrzam malo sa radom. Sinoc sam skoro zavrsio sa urezivanjem svih panela. Na teh. crtezima se vide kruzni otvori na avionu, pa sam dosao na ideju da urezem krugove tako sto cu otkinuti onu polugicu za otvaranje limenke. Krug je dovoljno mali, idealan je za urezivanje takvih oblika. :)

E sad...

Uradio sam preshading, meni izgleda OK. Ako do nedelje napravim home-made riveter, isprobacu ga na ovom Migonji. Nece ici dalje od police, ipak je ovo KP...



Aparat mi je "zaplenjen" na desetak dana, tako da necu moci da vas izvestavam o napretku. Videcete ga u gotovim maketama!  ;D

Pozz

stefa


PELE

Maskirao sam canopy, polepio horizontalce, topove napravio od igala i polepio tankove na krilima.

Sve je spremno za farbanje, ali projekat "miruje" do daljnjeg (ne ne, nisam zeznuo maketu) zbog toga sto mi se pokvario Airbrush... :headbang



Pozz

UrbanKnight

Aaaaaa...  :doh ja ne znam sta bi radeo da se tako nesto desi.... :headbang

PELE

Nastavak...

Dok ne stigne brash, resio sam da ga maximalno pripremim za farbanje. Video sam da dosta ljudi koristi Cosmos crni Matt primer, pa sam odlucio da ga isprobam. Otisao do farbare i kupio.

Poceo da prskam, ono sve sljasti, boja masna...ja nastavio i preprskao ceo avion. Nakon 5 minuta sam dosao da pogledam kako izgleda i imao sta da vidim...boja je savrseno legla, nije rapava a sto je najvaznije, mat je... 0:)

Evo kako je ispalo (izvinjavam se na fotkama, ocajne su. Slikano je mobilnim pa zato :P :-\ ;D :headbang)






E sad je spreman za farbanje!  :D


Pozz