Special Hobby 1/72 Fairey Firefly Mk.I WIP

Previous topic - Next topic

Dada

Ma daj to popravljaj bre! I meni pocinje spremanje ispita za koji dan, znam koja je beda... Greota bre da ostavis tako... Citavu gradnju super uradio i sada da us**es na kraju... Milose, gadjaj ga surfacerom :D

gasha

Ja glasam za predlog Papa Bera. Ucini to sto bezbolnije >:D

Warhawk

Žalim momci, ali isparenja od Surfacera i rezinska prašina su učinili svoje. Stvarno nemam živaca da po treći put ovo maskiram...

Sve u svemu, pali su dekali, sloj sjajnog laka i postshading po panelima. Za postshading sam koristio razredjeni mat lak sa malo boje. Ispalo je prilično bolesnički...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

sad vec ova zelena malo vishe lichi na ono shto treba ;)

lepo je ispao postshading, jako suptilno!

PELE

Odlicno!  :o :bravo

Jedva cekam da ga zavrsis!



Pozz

Warhawk

E, pale su fleke od izduva, garež od topova i wash preko svega da istakne panele...
odozgo su se pojavile neke bele mrlje po maketi (možda je od laka ili tako nešto) pa sad mozgam kako da ih sredim... Zna li neko od čega su?



Još malo pa gotovo...  :mjetal

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

koji si lak koristio?

ovakve bele fleke (dodushe kratko traju pa nestanu) se javljaju kad na Future nanesesh dekal technost (MicroSet&Sol)  :-\

ja bih to drajbrashovanjem uminuo malo, mislim da je to najjednostavnije za "uklanjanje" tih "belina" .. pa posle preko toga malo pigmentima/pastelima eventualno suptilno zaprljash panele i to je to...

cherny

Bogami, ja sam kombinacijom Future+Mr.Mark Softer+MM akrilni mat lak dobio bele fleke koje nisu nestale...

Warhawk

Preprskao sam Prontom i fleke su nestale... Evo bash sad kachim antenu i ostale džidža-bidže pa će gi slikamo...  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'