SU-34 italeri 1/72

Previous topic - Next topic

mig-29

Resih da iskoristim ovaj raspust od par dana pa da napravim neku maketu...... ;) posle biranja makete, resio sam se za ovaj SU-34 koji je solidno odradjen! evo par slika:



















sutra sledi nastavak......pozZ

dusko

Evo upravo i ja radim na ovoj maketi mada sporijim tempom vidim da je i kod tebe malo problematican spoj krila i trupa ali nije nista strasno jer su tu malo omanuli u fabrici.Sada ne znam koju verziju ces raditi ali seme bojenja u sastavnici su promasene, evo kako izgleda varijanta iz Pariza 1995
http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal5/4001-4100/gal4039_Su-34_Mudrakou/00.shtm
Nakon sto sam pogledao puno slika ovo je zaista nesto najpribliznije originalu.Ovo je samo savet slobodno jos guglaj i trazi reference i za drugu varijantu,ali sve u svemu vidim da ce to biti lepa maketa.Pozdrav Dusko.

mig-29

primetio sam da su boje u sastavnici lose date  ???, ali nasao sam slike pravog aviona, i jos nekih odradjenih maketa........sto se seme tice, ja pravim drugu verziju, sa plavom i sivom......evo jedne maketa sa takmicenja za koju smatram da su boje dobro izabrane......:



posto znam ko je ovo pravio, posavetovacu se sa njim za boje......pozZ ;)

dusko

Quote from: mig-29 on 05-11-2009, 14:29:39
primetio sam da su boje u sastavnici lose date  ???, ali nasao sam slike pravog aviona, i jos nekih odradjenih maketa........sto se seme tice, ja pravim drugu verziju, sa plavom i sivom......evo jedne maketa sa takmicenja za koju smatram da su boje dobro izabrane......:



posto znam ko je ovo pravio, posavetovacu se sa njim za boje......pozZ ;)
jos da dodam da sam nasao na stranim forumima kako je ovaj avion zadao mnogo glavobolja maketarima posto su seme bojenja i same boje zaista neobicne.avion ciji sliku si okacio je super samo(nemoj zameriti ni ti ni autor makete)mi se cini da je ta sema bila na prototipu koliko sam video na jednom ruskom sajtu ali nema veze ispalo je super.Pozdrav Dusko.

mig-29

evo i nastavka............ ;)
ovako izgleda avion posle prvog gitovanja.......jos treba da gitujem neke delove,i ponovo da smirglam, ali za sad sve je ok! :super







nadam se da je dobro......to vi procenite.... ;)

mig-29

Quote from: dusko on 05-11-2009, 17:23:57
Quote from: mig-29 on 05-11-2009, 14:29:39
primetio sam da su boje u sastavnici lose date  ???, ali nasao sam slike pravog aviona, i jos nekih odradjenih maketa........sto se seme tice, ja pravim drugu verziju, sa plavom i sivom......evo jedne maketa sa takmicenja za koju smatram da su boje dobro izabrane......:



posto znam ko je ovo pravio, posavetovacu se sa njim za boje......pozZ ;)
jos da dodam da sam nasao na stranim forumima kako je ovaj avion zadao mnogo glavobolja maketarima posto su seme bojenja i same boje zaista neobicne.avion ciji sliku si okacio je super samo(nemoj zameriti ni ti ni autor makete)mi se cini da je ta sema bila na prototipu koliko sam video na jednom ruskom sajtu ali nema veze ispalo je super.Pozdrav Dusko.

i meni je bilo malo cudno, ali sam se ipak odlucio da odradim ovako.........boje jesu problematicne jer nema tacno definisane boje,vec mora da se mesa....... postoji jos jedna sema koja je meni interesantna, a to je ova:



ova je isto interesantna, pa se sada premisljam kako da ga ofarbam........ ???

sezan

Solidno se uklapa ovaj SU ,tako da nema mnogo problema sa tim!Fino si ga uradio,ajde sad dalje!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Milan18111

Ako si se odlucio za ovu shemu evo jos dve fotke tog istog Su-34.


oddball

pribojavao sam se da neces osmirglati kako valja ali mi je drago sto sam se prevario ;) mozda da jos malo poradis na gitovanju i smirglanju kod usisnika. za sada ti super ide.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

mig-29

hvala puno za slike......... :) sto se tice gitovanja bice jos i to kod usisnika.......a sto se tice seme farbanjanisam bas siguran.....ova sa plavo-sivom je super, ali ova sa vise nijansa sive je veoma atraktivna........ ??? odlucicu do sutra! 8)

sezan

To je ista maketa !  :zvizduc
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dusko

Odlicno samo napred spoj krila i trupa ti je ispao bolje nego kod mene posto mi je jedno krilo malo nize od trupa ali nista strasno grugi put cu paziti i na te sitnice.

mig-29

evo i nastavka........razgledao sam u vezi ove makete, i pricao sa onima koji su je radili.....tacne boje za ovaj avion bas i ne postoje, vec moraju da se mesaju....stoga sam i ja morao da odokativno mesam boje.....sto se tice seme, nisam se bas pridrzavao one makete, jer sam nasao jos neke slike koje se malo razlikuju .......maketa ja ofarbana(nemoj da vas zavara blic, jer boje pod blicem nisu bas iste).......ostaje jos da se zaprlja i da se odrade neki vrhovi belom bojom! nadam se da je dobro ispalo????? ;)





oddball

to je to, jako dobro! sada dekale lagano pa posle panelizacija.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

mig-29

malo sam zaprljao avion,ali ne mnogo.........ako bude potrebe jos cu 8)  evo i slika: