Mosonomagyarovar - How to go?

Previous topic - Next topic

SALE

Kratko i jasno, zanima me iskustvo ljudi koji su putovali u Moson na takmicenje u privatnoj reziji, busom ili vozom. Mislio sam ove godine da odem sa devojkom tamo, pa nas zanima kako se stize do tamo i kolika je cena takvog puta. Ja sam bio 2007., ali sam isao organizovanim prevozom kombijem, sto je sasvim druga situacija, pa molim za iskrene i korisne savete, informacije...  :cheers

Suhoj

#1
Eo ovako...
Ja sam isao prosle godine autom...
Od Bg-a do granice verovatno znas vec sve, na granici cesto bude zadrzavanja, ali treba pitati nekoga na nekoj od benzinskih pumpi pre granice da li je duze zadrzavanja oni uglavnom znaju tacno da kazu...
Ako je bas velika guzva na granici ima fora da se skrene sa autoputa, pa se ode na granicni prelaz Kelebija (kasnije kad se udje u Madjarsku se prolazi jedno 30-ak kilometara pa se vraca na autoput) ali ta verzija je ako je bas bas velika guzva na granici...
Kad se predje granica i udje u Madjarsku autoput je odlican, ima cesto benzinskih pumpi i nekih 200km je do Budimpeste....
Kod Budimpeste je velika obilaznica grada, i uglavnom je sve lepo napisano na putokazima, tamo treba da sa hvata autoput ili za Djer (Győr) ili za Austriju....
Od Budimpeste ima jos otprilike 200km do Mosona. Kod skretanja sa autoputa za Moson ima natpis i cim se udje u gradic, postoje putokazi na kojima pise "maket show"....
Generalno je ceo put od Bg-a do Mosona autoput, sto je dobro, u Madjarskoj je autoput odlican, odmaralista i benzinskih pumpi ima dovoljno....
Jedino na sta treba paziti jeste ta obilaznica jer su tu imena bas autoputeva ispisana, tako da je dobro u tom trenutku imati kartu pri ruci radi bolje orijentacije....
Sto se tice cene puta, to ne znam, jer nisam ja vozio, ali otprilike je 600km do tamo, pa izracunaj ;)
I sto se tice smestaja u Mosonu, ima dosta hotela/motela/apartmana, ali treba ranije rezervisati jer je kasnije sve popunjeno (ja sam prosle godine bio u drugom gradicu 5km od Mosona jer nisam nasao na vreme smestaj ;D )
Nadam se da je ovo pomoglo :)

FlipFlop

I kada predjes madjarsku granicu obavezno kupi vinjetu. Cim predjes granicu par desetina metara sa desne strane je menjacnica i mesto gde moze da se kupi pomenuta. Cuo sam da deru kozu sa ledja sa kaznama ako je nemas... Kosta oko 5e za 7 dana kol'ko me secanje sluzi, davno sam isao pa se ne secam, ali nije skupo.

Uzdravlje!

SALE

Hvala na informacijama!  :cheers  Ali, od auta izgleda ipak nista! Smrtz  :'(

Pa molim nekoga od vas ko je isao busom ili vozom da me uputi u tu avanturu, plizzz  :pilot

Nesto sam nacuo da se ide vozom do Budimpeste, pa odatle busom u Moson... Ko sta zna nek javlja!  :super

milten

Moze busom Beograd-Bech. Karta u jednom pravcu 50 E. Od Becha do Mosona oko 100 km.
Posto bus prolazi pored Mosona moze i da se sidje ako kazes vozacu na vreme.
Ja tako isao 2009-e. 8)

Vidim Niki Lauda se reklamira po novinama, za 29 E Beograd-Bech avionom.
I to treba razmotriti, samo sto treba kupiti kartu na vreme.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

milten

Slagao sam te - Nis - Bech je 50 E.
Beograd - Bech je verovatno jeftinije.
A ako uzimas povratnu jos jeftinije.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

voja

Mozes busom do Segedina a u Segedinu sednes na bus za Moson.
Mozes vozom za Bec, ali sidjes u Mosonu.
Mozes avionom za Budimpestu pa vozom ili busom za Moson.
Avion do Beca ili Bratislave pa busom ili vozom do Mosona.

Najjeftinija varijanta ti je vozom do Mosona (onaj sto ide za Bec).

A najbolja varijanta ti je kolima. Ti i curica u kola pa do Mosona. Iz Mosona malo u provod u Bec a odatle preko Bratislave nazad za Moson. Pa iz Mosona u Pestu na malo zezanje pa pravac kuci. To obavis u tri ili cetiri dana i ima curica da ti bude zahvalna na lepom provodu. A koliko para? Pa ko je jos stedeo na dobrom provodu i to jos sa devojkom.

.

pekar

To VOJO majstore tako je lepo rečeno ovo na kraju da nemam reči! E to treba svi da urade ko ima mogučnosti .Jer MERAK NEMA CENU
IL-76

milten

Quote from: pekar on 04-01-2010, 22:14:19
To VOJO majstore tako je lepo rečeno ovo na kraju da nemam reči! E to treba svi da urade ko ima mogučnosti .Jer MERAK NEMA CENU

Meraklijo, nesto te ne videh zadnje 3 godine u Mosonu ...  >:D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

pekar

Što ne znači da ove godine neću ići. Idem pa makar dao otkaz sa posla.
IL-76

modellius

Quote from: pekar on 06-01-2010, 21:27:22
Što ne znači da ove godine neću ići. Idem pa makar dao otkaz sa posla.

da,da, to si i za sentu rekao... ;)
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

ugovorac

Ma teo je on i ranije da da otkaz samo nije imao srece.Zeznuo ga sef pa ga pustio da ide.

pekar

E sada neće biti rekla kazala .  To će biti putovanje . Niš-Moson-Beč-Moson-Bratislava-Moson-Niš .A sledeće tj.2011 pravac Minhen !!!
IL-76

Vizant

Zar je moguce da niko ne zna da ima taxi Beograd-Budimpesta 70 evra POVRATNA karta?

Znachi sa bilo koje lokacije u Beogradu te pokupe, i odvezu na bilo koju lokaciju u Budimpesti i obrnuto.
Isao sam bar jedno 10-puta i extra je naravno u pitanju je kombi sa 8+1 ali su svi uglavnom bili mechke klima udobnost (80%)
i naravno odmah se uvalim pored neke mlade snajke da brzo prodje 5 sati,  na granici  ide jako brzo. Nikad sa tim prevozom nije bilo problema madjari su uvek bili ok za razliku kad si solo autom...
I agencija je Gea Turs

http://www.geatours.co.yu/

pekar

Za 6 godina odlaska u Niređhazu (1) i Moson (5) svojim kolima nikad ali nikad nisam imao neprijatnosti i neznam šta je tu problem otići svopstvenim prevozom.
IL-76