Panther Ausf. A 1/35 Tamiya

Previous topic - Next topic

Messerschmitt

Мислим шта рећи!?Па ово је феноменално...

Bojan Ue

Posle duzeg vremena nastavak radova! Posle prvog nanosenja kamuflaznih boja uradio sam i drugi nanos i popravio malo ove kamuflazne pruge. Zatim sam lakirao maketu sjajnim lakom pa postavio dekale, opredelio se za dekale 1. SS divizije i za ovaj crveni registracioni broj. Zatim sam ponovo lakirao maketu i uradio wash sa slikarskim uljanim bojama raw amber i burnt siena i naravno white spiritom. Uradio sam generalni wash preko cele makete. Mozda sam malo i preterao ali vi prosudite sami. Nakon toga sam matirao maketu i uradio drybrush i delimicno ciping. Ostalo je da dovrsim ciping, da uradim blago prljanje pastelima, da dovrsim rad na gusenicama koje su samo zalepljene, da dodam tragove od izduvnih gasova i sredim auspuhe i da popravim jos neke sitnice. Evo slika
     












Kritike i komentari dobrodosli!  :cheers

Shakal

Svaka cast.  :super

Mogao si jos malo dry brash-a dati po gusenicama,ali to je to... U svakom slucaju-ne verujem da bi meni ovako poslo za rukom da uradim!  ;D

Kerber

Dovde je odlicno.
volim ovaj tenk...

sigma

Sto se mene tice super je :) ja definitivno ne bih umeo bolje :)

Jedno pitanje, jesi li kamuflazu radio iz ruke ab-om ili cetkicama. Ili si koristio nesto da "izoliras", mislim, kako si napravio ovako lepe prelaze izmedju kamuflaza ?

Bartsimpson

Odlicno je ispao...imas bre ruku za cetkicu...  :mjetal

Bojan Ue

Hvala svima na komentarima! Evo odgovora za kamuflazu- radio sam je jednom cetkicom malo veceg broja, potkresanom do pola i jednom 2-kom takodje potkresanom do pola. Pokreti su bili slobodni iz ruke i nisam se drzao nikakve odredjene kamuflaze iz literature nego po svom nahodjenju ali nesto priblizno vec postojecim semama. Radio sam kao kad se radi drybrush, znaci sa malo boje na cetkici, vertikalnim odnosno horizontalnim pokretima u zavisnosti od povrsine,zatim pokretima tapkanja-vertikalno, i pokretima sa malo iskosenom cetkicom! Radio sam 2 nanosa boje jer je tesko iz prve to postici. Vecom cetkicom sam formirao grubi izgled pruga a manjom prelaze i finiji izgled pruga. Eto to je to otprilike! Sledi mi sredjivanje gusenica i prljanje pastelima i doterivanje detalja.  :cheers

Momcha

Lep rad i dobra prepravka stare tamiye.