2S1 "Gvozdika" JNA/VJ u 1:35

Previous topic - Next topic

Patriota

Zdravo momci,

samo da vas obavestim da konačno privodim kraju radove oko moje gvozdike, koju sam lakirao pre godinu dana. Nešto me mrzelo do sada da nastavim. Međutim opet sam dobio inspiraciju i četkica radi veoma užurbano. Prve slike završnih radova stižu ovaj vikend. Ajd' neka neko bude drug i pruži mi tačne podatke taktičkih brojeva na tenku.  :caooo

ubermagog

Gvozdike su delile serije brojeva sa drugim vozilima, uglavnom sa T-55, tako da je ipak najbolje da nađeš fotografiju pa po njoj.

Prema spisku koliko vidim nizovi brojevi koje su delili su bili 201XX, 202XX, 205XX, 206XX, 207XX, 208XX i 227XX - među njima su bili pomešani!

Patriota

Hvala ti mnogo Airsuba.

Evo slike lakirane "gvozdike". Ovo su naravno samo grubi radovi. Makete je rađena "out of the box". Samo sam one rukohvate doradio i to je to. Znam da ručke sa unutrašnje strane poklopca vozača imaju drugačiji raspored i oblik. Popraviću to.
Gvozdiku ću uraditi kamufliranu sa lišćem i granjem., ne kao maskirnu novu šemu, već kao klasičnu SMB, recimo negde oko Vukovara, "Koridor '92" ili Kosovo '99".




Patriota

#3
Evo novih sličica oko izrade moje gvozdike. Danas sam uradio "wash" sa crno-zelenom bojom i "chipping" pomoću sunđera. Na mesto gde dolaze dekali sam prešao sa slojem sjajnog laka na vodenoj bazi. Oni tenkisti potiču od dva različita proizvođača. Onaj sa kratkim rukavima potiče od izraelskog tenkiste iz Academy-ovog seta, a onaj na tornju od "Warriors" figure. Tenkisti su dobili nove resinske glave od "HORNET HEADS-a" sa pravilnim šlemofonima.
Tokom ove nedelje slede taktički brojevi. Gusenice će biti resinske od SP-Designs-a. Zbog točkova sam naručio šestar za isecanje kružnih šablona. Pomoću njih ću dodatno da oblikujem unutrašnje ivice točkova, tj. prelaze. Šlep sajle će biti od bakarne žice. Nakon toga sledi obrada pomoću uljanih boja (bela, žuta, smeđa i crna) i terpentina.  :caooo





Terorista

Jako lepo, jako lepo samo smiri ruku kad vec farbas cetkicom te gume na tockovima, ne zuri sto je brzo to je i kuso jedva cekam da vidim kako ce izgledati na kraju, ja sam ih imao u Pozarevcu u kasarni koliko hoces i bilo je kakvih god hoces tako da sta god uradis neces pogresiti i ni jedna nije imala istu boju bilo je par remontovanih i super izgledaju.
Pun gas  :super

oddball

Gvozdika je sjajna samohotka, pouzdana, jednostavna za koriscenje, sa poluautomatskim punjenjem. i prilicno komforna unutra. jedino je vozac bio potpuno fizicki odvojen od ostatka posade. ti si je prilicno verno uradio. nke gvozdike nisu imale kopletiranu opremu na zadnjem delu kupole, ali nema veze, bolje da ostavis ovako, lepse izgleda. na tom delu smo obicno kacili ciradu da lakse mozemo da je prekrijemo.

jedino nasta bih ti skrenuo paznju je boja izduva. on se nalazi na samom boku pored motora i lici na kutiju koja je otvorena sa spoljne strane. to je mozda nekada bilo zeleno kada je haubica bilanova. vremenom je ona postala boje garavog metala posto se to prilicno zagrevalo i boja je otpadala.
sve ostalo je jako lepo uradjeno.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Patriota

Momci, nove slike gvozdike dolaze za vikend. Taktički brojevi su već postavljeni (22710). Samo da pređem slojem bezbojnog laka i uradim starenje i "lako" prljanje. Ima da ga dam figurama po koloritu.  ;D
Stigle su i resinske gusenice od SP-Designs-a (ceo set za $2,5 dolara), da ne poveruje čovek. Ko je još lud da kupi za 22-28 Eura od Friul-a ako može za samo $2,5 dolara (2 Eura).

Momcha

Lepo uradjeno do sada.Slazem se da ne treba da zuris kad radis,zbog preciznosti.
Cekamo nastavak


Patriota

#9
Evo momci kao što obećah nove slike. Starenje je urađeno itd., itd. Znači ostaje samo da sutra pređem bezbojnim lakom, da bi i dekali na kraju izgledali kao pravi brojevi. Resinske gusenice samo da odmastim/operem sapunicom, prilagodim, zalepim i obojim. Možda još ovog vikenda, a ako ne onda ceo rad onaj naredni vikend.

   
   
Ovde je nekako drugačije ispalo svetlo, zato i druga nijansa SMB. Rekao bih kao u realnim uslovima kad se menja sunčano i oblačno vreme, kao i upadni ugao svetlosti.

      



Samo da vas obavestim da gvozdike ne idu bez komandnog vozila artiljerije 1V13/1V16 i bez radara artiljerije SNAR-10. Znači i njih ću da uradim, pošto resinske makete stoje u mom skladištu (SP-Designs i PanzerShop konverzija za MT-LB), spremne za pokret.  ;)

   

dragos

Fino deluje ovo sokocalo.Uzecu Gvozdiku cim naletim.Mozda da malo povecas udeo 362 boje,nekako mi je ova malo zatvorena.Pricao mi je lik,tenkista,kako  Gvozdikama u borbi obicno nije radila veza,a i par puta su ih izvlacili iz jaraka,kad se stisne kvacilo vozilo gubi upravljivost,znaci nema saltanja u krivini.Sve u svemu dobra zaj*****ja.

Patriota

Ova gvozdika, gledano kao pravo vozilo, bolja je nego poseta luna parku. Kad već ima tolike probleme.  :hahaha

Šta se tiče boje, evo malo sam podesio filter, pa opet pogledaj gornje slike. Nikako da dobijem istu rasvetu i nijansu kao onu tokom slikanja na pravoj maketi. J**e me svetlo i dioptrija.  ;D

lord sir giga

Ajd za svetlo ces i nekako, al dioptrija je problematicna :super.
Nisam znao da imas Gvozdiku u radu, lepo je ispala, ocekijemo ta dodatna vozila i naravno Dioramu.

Patriota

Jao bre Peđa, pa ja ti nisam ni rekao da imam još jednu gvozdiku od Skif-a sa resinskom kupolom gvozdike mod.1985 od SP-Designs-a. Znači biće 2 gvozdike, jedan 1V13 ili 1V16 i jedan SNAR-10. Imao sam ja i treću gvozdiku ali sam je prodao, pošto mi je supruga zapretila uništavanjem vojne sile zbog nagomilavanja maketa.  ;D
Zato sad i prodajem sve u 1/72 razmeri, sem gaća.  :hahaha

lord sir giga

#14
Imas gace u razmeri 1/72, koji proizvodjac bas me interesuje.
Pa cemu ti sluzi bezbolna palica, za cuvanje na zidu, e umesto da silu pokazes ti, ono ti ko ovi nasi iz vojnog vrha posmatras demonstraciju sile STRASNO :super
Salim se naravno, mislim da bi ta treca u diorami bila pun pogodak, posto bi to bio vod ili bese odeljenje.
A mogao bi drugu da uradis u trobojnoj semi, ukoliko su nase farbane pa da postavis crtu ono Vukovar i Kosovo, ali ti fale onda ova vozila (cisto pisem onako)
Ma odradi ti makete lako ces za dioramu.
PS ajd kad budes dolazio ponesi mi nesto od maketa u razmeri 1/72  :hahaha