Me-109 G10 1/72 Hobby boss

Previous topic - Next topic

Goran A.

Bice to Avia S-99, dugo ja to merkam. Hteo sam od revelovog al odustao. Ne znam samo da li bivsa cetnicka sa crvenim nosom a vojnim oznakama ili cisto svetlosiva vojna(trebalo bi da bude u RLM 77 sveobuhvatno).

voja

Quote from: AG02 on 05-01-2011, 23:49:09
Ne znam samo da li bivsa cetnicka sa crvenim nosom

Уф, ова верзија фарбања по мени је најлепша што се тиче S-99.

.

Goran A.

neki kazu da su odozdo bile crvene, vidi se na jednoj slici sa civilnim oznakama. Kad su presle pod vojsku odnosno kad su im izbrisali one njihove OK... navodno su donjake prefarbali u RLM 75. MaloJa bih radio potpuno jednobojnu jer za nju imam rondele sa plavim obrubom a i lako mi je da skrpim slovo i broj.

medico

Quote from: AG02 on 05-01-2011, 23:49:09
Bice to Avia S-99, dugo ja to merkam.  Ne znam samo da li bivsa cetnicka sa crvenim nosom a vojnim oznakama

oooo da !
taj je dobar ! davno je bio na mojoj listi zelja za rad .... inace budza iza glave pilota ide samo ako je avion imao MW 50 sistem .... pusti ti Subu on samo decale zna da radi  ;D

Goran A.

Nastavak u ponedeljak posle praznika. Da utvrdimo boje - kutije trapa RLM02, noge i tockovi tamnosiva (panzergray ili tako nesto), kabina RLM 66. Da li ledjni oklop ima staklo?

cherny


Goran A.

#21
Ubacio sam mao detalja u kabinu, boja je jos sveza. Posto je kabina je izlivena zajedno sa trupom, nema tu mnogo mesta za manevar. Vise vremena sam potrosio trazeci materijal za izradu nego na pravljenje i lepljenje. U principu stranice mogu da se urade posebno pa da se samo spuste i zalepe, ali to je za one koji ostavljaju otvoren poklopac sto ja necu uraditi. Poklopac na maketi je prilicno debeo pa iako nije mutan, nece se bas mnogo videti. Hocu  jos da obojim instrumente, nisansko staklo i stitnik, stavim pojaseve i ledjni oklop.










Sandman

koju si boju koristio za kabinu, deluje mi dosta tamno za RLM66 - mozda je zbog ove svetlozelenkaste podloge, pa deluje vishe crno nego tamno sivo  :-\

Goran A.

#23
Boja jeste malo tamnija, nije crna sigurno, a bice prilicnog sencenja ivica svetlijom bojom i srebrnom da bi se videlo kroz staklo. Bar sam tako zamislio, trebalo bi da legne kad se sve oboji i postavi. U sustini da dobijem veci kontrast na ivicama.

PELE

Мени боја делује сасвим ОК, а тамније делује на слици, вероватно због светла...

Само напред!

Goran A.

#25
Evo i tockova.



Na netu ima nekoliko uradjenih Avia na kojima su noge u istoj boji kao i bandazi. Na fotografijama se vidi da je noga prilicno tamnija u odnosu na poklopac trapa i rekao bih da odgovara boji bandaza. Ovo je izrazito primetno na trenaznim avionima ovog tipa.

Profa

Lepo je videti te konačno u radu ;D
Moram da priznam da mi je tema malko nepoznata, pa bi bilo dobro da postaviš i neku referentnu fotku, čisto da i neupućeni znaju o čemu se radi ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: AG02 on 10-01-2011, 23:22:49
Boja jeste malo tamnija, nije crna sigurno, a bice prilicnog sencenja ivica svetlijom bojom i srebrnom da bi se videlo kroz staklo. U sustini da dobijem veci kontrast na ivicama.

Srebrnom mozda samo tamo gde se otvarala kabina i to bash minimalne ogrebotine...a uz pomoc drywasha svetlijom nijansom od ove (moze i neka srednja ili tamno siva) bice to kako treba ;)

Tochkovi su odlichno ispali, pogotovo ivice felni i nejednako senchenje guma!


dusko

Odlicno kako ste farbali tj.kojom bojom gume posto mi malko deluju braon ili mozda oci varaju?

Goran A.

@ Dusko
Nije braon to je zbog svetla. Boja je tamno siva, mesana.


Da bi bilo jasnije onome ko ne zna evo par slicica.










Jos cu malo doteratio tockove, centralni zavrtanj i zavrtnje na obodu bandaza.