Me-109 G10 1/72 Hobby boss

Previous topic - Next topic

Kerber

Ovo meni lici na RLM02.... 8)
Svejedno, dobro mu cucnula farba...Uz decale i malo maketarske "magije" trebalo bi da izgleda kako treba.

Goran A.

Stao je na tockove, malo sam ga isprljao bice jos doterivanja. Nisam postovao klasicni maketarski redosled, jedan deo prljanja uradio sam pre lakiranja a ostatak nakon dekala i laka a pre matiranja. Slike su informativne pa ne zamerite na kvalitetu.




Kerber

Osmirglaj mu malo ova rebra na kormilima...suvise izrazena, a ne treba toliko bas...ostalo je OK, cini mi se.
Ako mu pustis taknom cetkicom razblazenu uljanu boju po panelcicima, ima pucka da bude....Dobra mu je farba...

Sandman

ja se bash pitao gde si zastao...

lepo mu chuchi ova boja i ostarevanje - linije panela lepo istaknute senchenjem...
jedino shto kaze Bane, malo mu oshmirglaj rebarca na krilima, eventualno ih zalij malo sa surfejserom/razredjenim gitom da dobiju mekshi izgled (otprilike kao na horizontalcima)...

dekali ce uskoro?

Goran A.

Osim rebara, i poziciona svetla su previse istaknuta. Sredicu to danas kao i antene, pa onda dekali.

sezan

Nebi ja to diro sad nista!To je sad relativna stvar!Ali ako tebi nije tesko ,jos bolje!Lepo izgleda svakako!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Stavio sam kontejnere sa topovima. Koja boja je najbolja za cevi?

Sandman

MM Metalizer 1406 (Exhaust tj. Black Metal) - pa nakon "poliranja" (buffing) samo posle blagi drajbrash nekom srebrnom olovkom ili obichnom mekanom grafitnom olovkom...

medico

Quote from: AG02 on 04-02-2011, 20:41:04
Stavio sam kontejnere sa topovima. Koja boja je najbolja za cevi?

u svetlo sivu mat ....zatim 2B grafitna olovka postavnjena poprecno i direktno nanosenje boje utrljavanjem , posle diskretno poliranje sa stapicem za ushi , radi svaki put  ;)

Goran A.

Nastavak posle pauze tokom koje sam pokuzavao da skrpim oznake, problem je bio naci slova i brojeve iste visine, sirine i debljine linija a i ceske rondele kojih je ranije bilo za izvoz. Jedine koje sam uspeo da nadjem su KP-ove i da dimenzije odgovaraju. Kod njihovih oznaka nikad ne znas sta ce biti dok ih ne zalepis, pocesto su lose centrirane a na belom papiru se to ne vidi. T ezi deo posla je gotov, ima jos dosta toga da se odradi sto znaci topovske cevi, antene, nastavka prljanja i matiranje i jos tu i tamo neka sitnica. Slike su napravljene neposredno posle stavljanja oznaka, dakle bez laka.




Sandman

da, malo samo proviruje bela na krilima na rondelama - tachno se prepoznaje blaga raspasovanost boja, ali i transparentnost koja krasi KP dekale (spoj crvenih i plavih polja), ali dobro, to kad se lakira i malo pigmentima zaprlja trebalo bi da bude blaze?

Goran A.

Pretpostavljam da cu rubove srediti tankim plavim flomasterom za CD-ove. Svakako sledi prljancija i blago bledjenje dekala da ne strce previse, trebalo bi da bude prihvatljivo. Morao sam da ih iskoristim jer mi se ne ceka vise a postoji sansa da se srede.
U prilog ovome ide cinjenica da je ovaj avion s vremena na vreme ucestvovao u nekim ispitivanjima a to znaci masne ruke, fleke i sto sta jos. Na slikama aviona koje imam vidi se da ima mesta za prljanje, ne preterano ali dovoljno.

Sandman

Samo pazi, oprezno sa flomasterom za CD-ove - moje iskustvo sa njima govori da hoce da se razliju po podlozi ako ih nechim kasnije premazesh - bez obzira shto na CD-u imaju trajan otisak!

Ako lakirash preko tako nanesene plave, obavezno idi prskanjem a ne chetkicom!

Radije bih ipak tankom chetkicom zamochenom u neku plavu popravio te ivice...

Goran A.

U pravu si, imam neku akrilnu plavu, probacu tako! Sredicu i onaj spoj crvene i plave na isti nacin!

Profa

I prskanje preko alkoholnog markera 'oće da pomrsi račune - iz ličnog iskustva!!! :headbang
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,6450.msg104871.html#msg104871
Bogu fala što sam Lala! :)