A7H Corsair II Helenic Air Force 1/72 Hobby Boss

Previous topic - Next topic

Mikoyan29

Pozdrav svima  :caooo,
evo i ja sam odlucio da ucestvujem u kampanji sa sledecom maketom:



Radicu trobojnu semu Grckog vazduhoplovstva:



Evo slika delova, koje sam zaboravio da okacim  :headbang



Maketa je po meni odlicna za rad, treba mlo gita po trupu i to je sve, takodje je jako detaljna zbog bocne elektronike :P
da vas ne davim pricom, evo slika u radu:





nastavak sutra  :caooo
MK "Oluj"

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Imaš odlične članke o grčkom A-7 u MAMI iz juna 2010...
Lepo avijonče, mada malo Sluffy ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

jak

Odlican izbor, meni jedan od zanimlivijih mlaznjaka.
Pratim

Mikoyan29

Quote from: sezan on 03-02-2011, 22:33:05
Auu!Odlican izbor!Kad pre?  :violin
xexe pa radi se  :deadhorse , samo sam zaboravio da slikam kabinu  :headbang
MK "Oluj"

Mit@_koRupCij@

Uuu svidza mi se maketa. Samo imam jedno pitanje:
Jel spavas ti ili radis maketu i nocu?  ;D

Sandman

Odlichna je ovo maketa, jedino shto bih preporuchio kao zamenu drugim delovima su tochkovi na glavnim nogama stajnog trapa.

Hobby Boss je dao chini mi se 2 verzije tochkova (razlikuju se u obliku felne), ali obe nekako odstupaju od onih na pravim avionima, a pri tom, mnogo bitnija omashka je shto su tanji i manjeg prechnika nego bi trebalo!

Tochkovi sa Italeri/ESCI makete su mnogo realniji - govorim samo o zadnjim tochkovima - pednje tochkove zadrzi od Hobby Bossa jer su odlichno detaljisani i odliveni!

Inache, shema koju radish je jedna od meni omiljenih "Tigermeet" varijanti :)


Goran A.

#7
Bice  trobojan. Ja sam jednog skoro zavrsio ali u E varijanti, ceka oznake, nije HB. Ono sto je karakteristicno za njih je da im boja jako brzo bledi i propada i da se vide ogromni tragovi slivanja masti u  zonama sarki i zglobova. Isti lice na sveziju boju iako ima dosta preprskavanja novom bojom.

Budi ljubazan pa mu izmeri precnik rondela. i visinu slovnih oznaka.

Mikoyan29

#8
Avion je ofarban u tamono zelenu, pa u svetlo zelenu, iskrivih se od jutros, radio sam od 9 sati pa do 3 (kada sam doruckovao)  :headbang
@ Sandman- poceo sam sa tigermet kamuflazom, pa sam imao malu nezgodu sa dekalima, onda sam se odlucio za drugu verziju  :headbang al nema veze, planiram da kupim jos jednu istu ovu maketu i da radim tigermeeta  :mjetal

Evo slika pa vi udrite s komentari   :naughty








@ AG02 svo slika sa dimenzijama rondela i oznaka





Pozdrav!  :caooo
MK "Oluj"


Mikoyan29

osnovna boja je Revell matt 39 a ova svetlo zelena je neka mesavina revell matt 39 , bele i zute
pozdrav  :caooo
MK "Oluj"

Sandman

Ja prevideh da je najavljen rad na trobojnoj shemi, izvinjavam se...

Mozda si trebao da ostavish maske posle druge zelene, pa samo da prelepish sva zelena polja i na kraju oprskash samo onu zuckastu...

Evo ti jedne slike aparata koji radish - lepo se vide efekti izbledjene boje i tragovi oko linija panela o kojima je AG02 pisao par postova iznad...

(slika je sa sajta Planepictures.net)



matilda

jel to sa zimskim distamperom i slikano na snegu???  :think

sve je tu,samo slike nema  :rtfm

Nemsy_29

Super je kamuflaza, dobro ti ide za sada  :)