**GOTOVO** F-86E(M) Sabre Academy 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Super izgleda! A sto se tice Airfixa, nije ni blizu ovom, poredili smo ga pre neki dan u radnji.

tenk

samo jedna rec za tebe pele.savrseno! :bravo
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

flanker

Super pedantno, ali mislim da nije trebalo da ga završiš mat lakom, već sjajnim. Efekat bi bio mnogo bolji, a izgled realniji čini mi se.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

oddball

odlicno Pele, svaka cast. cije si boje koristio? lepo je lagla ova metalik boja, da nije MM metalizer?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

Quote from: flanker on 25-05-2011, 22:03:39
Super pedantno, ali mislim da nije trebalo da ga završiš mat lakom, već sjajnim. Efekat bi bio mnogo bolji, a izgled realniji čini mi se.

Maketa nije ni jednom matirana, vec je lakirana samo prontom. Sjaja ima koliko hoces, uzivo se najbolje vidi.

ubermagog

Odlično je ispao!

ne bih rekao da je matiran, već da mu se sjajnost ne vidi dovoljno na fotografijama - isti slučaj kao na maketi Miga 21 od Miroslava nedavno!
ja na Sabreu inače vidim presijavanje  :)

Što se tiče tačnosti, ne bih se baš složio sa Černim - nabavio sam sve makete Sabreova za referentnu analizu koju planiram za sajt (ali još nisam seo da to detaljno uradim  :()
Ima Akademi nekoliko ozbiljnih propusta da bi se proglasio za najbolji. Meni lično Airfix na prvi pogleda deluje bolje, ali i on ima nekoliko problema kao i na nekim mestima slabije detaljisan.
Sa druge strane od svake makete se iz kutije može napraviti vrlo pristojan Sabre (i Academy, i Airfix, i Fujimi, i Hobbyboss, i verovatno Hobbycraft ali njega jedino nemam trenutno kod sebe)

A definitivni Sabre F-86E(M) se može dobiti samo i iskljčivo kombinacijom više proizvođača  :D

PELE

Quote from: Airsuba on 25-05-2011, 22:48:44
ne bih rekao da je matiran, već da mu se sjajnost ne vidi dovoljno na fotografijama - isti slučaj kao na maketi Miga 21 od Miroslava nedavno!
ja na Sabreu inače vidim presijavanje  :)

Upravo to, slikacu sutra pre podne u kuhinji koja je ka suncanoj strani, tu ima najvise svetla.

Sto se tice Airfix-a... ne znam, zaista nisam imao prilike da vidim maketu uzivo. Ako ti nije frka napisi topic kad budes imao vremena, jer verujem da i ostale zanima kakve su makete sto se tice tacnosti. Na ARC-u je odradjeno uporedjivanje pre par godina, razlicitih maketa Sabre-a u 1/72, cini mi se da je medju njima bio i Hobbycraft.

Inace primetio sam jednu cudnu stvar. Uzeo sam parce plastike naprskane srebrnom bojom. Deo sam lakirao prontom a drugi deo akrilnim MM gloss lakom. Strana koja je lakirana MM lakom vise vuce na mat nego na gloss, dok pronto daje pun sjaj, pogotovo ako se nanese vise slojeva. Da li je to zbog voska koji pronto sadrzi ili nesto drugo...?


Profa

Odličan je, Pele!
Što se fotki tiče, i meni deluje mat, sem na jednoj gde nazirem presijavanje :think Ništa, znaš šta ti je činiti - aparat u ruke pa u kujnu ;)
Nego, jel' mi se to samo čini ili panel usta mitraljeza nije izgraviran kako treba pa si ti bojom markirao prednju ivicu ???
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Hvala Profo!

Da, panel nisam urezivao, samo je deo kod mitraljeza toniran sa par kapljica crne, ne cini ti se.  ;D

sezan

Dobar,dobar...odlican! Opravio si ga bas!Bravo Pele.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29


Sandman

Odlichan je Pele!

Ja na svim slikama vidim taj sjaj od Pronta i moram priznati da jako realno izgleda - videcemo kako ce izgledati na slikama sa vishe svetla, ali ovako je bash bash dobar!

To za razliku u lakiranju gloss lakom i Prontom je vrlo moguce da se vidi.

Sam Pronto i Future verovatno daju bolji sjaj, jer znash i sam da staklice potapash u tu hemiju kako bi im poboljshao prozirnost.
Nisam nikad probao da staklence zamochim u neki gloss lak, ali je vrlo moguce da bi se staklence manje sijalo, ili chak i blago zamutilo nakon potapanja.

Kazi mi samo, jesi li Pronto preko dekala i kao zavrshni sloj nanosio chetkicom ili erbrashem?

I, dali si primetio neku razliku u nijansi metala pre i posle lakiranja Prontom?

Ovo je dosta dobra referenca za sve koji budu radili NMF makete - mozda onaj MM Metalizer Sealer daje slichan ili bolji efekat, ali je dobro znati da li Pronto menja sjaj metalajzera nakon lakiranja ili ne.

Sedi dole.. 5! :)

P.S. Shteta samo za taj panel oko mitraljeza, ali nije strashno ;)

Pohvale su na mestu mada mi se ne sviđaju toliko jaki paneli.

Što se tiče naj makete po meni je to još uvek Fujimi ali samo zato što boljeg još nema:-)

Josip

Goran A.

Lepo si odradio posao. Mislim da su paneli u redu pogotovo kad se uporede sa crnom linijom na krilu, bice da su u prirodi mnogo finiji nego na slici. Aparat ih malo vise istice u odnosu na aluminijum.