T2 E BUCKEYE Revell 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Nisam radio FH nego sam zmijice blutacka na samo razdvajanje boja stavio i svaku malo izbledeo i prskao do blutacka..To sam hteo malo da eksperimentisem i mislio sam sad dekale da nalepim pa da uradim preko blagi filter i da to malo "sjedinim".Neznam sta da radim, sad si me pokolebao  :think
Jeste Pele,jako su ofucani pojkedini primerci pa tako i ovaj 77.Nemam sliku gornjaka ali kad vidim ovo sastrane nemislim da sam preterao..
Jedino sad da maskiram ponovo blutackom i prekrijem ova polja tamnija..ako to mislis Srdjane?  :think
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Pazi, jeste pfucan ovaj sa slike, ali su mu linije razdvajanja boja kamuflaze poprilichno oshtro definisane - zato mi nekako ne stoji ovo sad sa mekshim ivicama - deluje kao da si pokushao da popravish neku greshku i to neuspeshno - tj. tako ce verovatno vecina da pomisli koja ne zna koja ti je namera bila :-/

Bolje probaj da maskirash tako da te ivice kamuflaza dovedesh u stanje slichno onome sa prethodnih slika, a sredinu kamuflaznih polja mozesh onda lagano da posvetlish.. u sushtini dupli posao sada, ali dobro... dok ne probash ne znash da li ce neshto uspeti :-/

Filter svakako lupi kasnije i mozda da mu oznake malo izbledish, ali morash prvo da sredish ove prelaze boja na kamuflazi - teshko da ce filter to pokriti skroz a da se ne primecuje.

Sht znam, ne diraj sad odmah bash to.. pusti nek malo prenoci, pogledaj maketu sutra natenane uz kaficu pa odluchi da li da ostavish ovako ili da farbash ponovo te delove...

sezan

DA da to svakako,necu odmah. Samo cu da doarbam do ivice da bude isto celom povrsinom polja i to je to..  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Boki

U suštini, obojica ste u pravu. Jedan broj Bakaja izgleda novo i sveže ofarbano, dok drugi poprilično "ofucano" (otprilike keo sezanov).
Inače, sama 77-ica je poprilično "ofucana":
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/4/1/1/1310114.jpg
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/5/4/8/1309845.jpg

Nadam se da će pomoći. :cheers

P.S. Meni se ovako sviđa. Kad se matira i nabaci filter, mislim da će sasvim lepo da izgleda.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

sezan

Resio sam ipak da ga ostavim ovakvog.Potrudio sam se oko farbanja i svidja mi se kako je ispao.Uzivo deluje realnije i ova polja koja su fejdovana nisu tolika kontrast u odnosu na "original" boju kako to fotografija pokazuje.MAli filteric jos preko i vedering i ima da bude bombona.
NAlepio sam dekale i imam jos da dofarbam bela polja na tip tankovima ,ivice usisnika i jos neke sitnice.Dekali su solidno legli ,potpomognuti MARK SOFTER-om.Idemo dalje..

:cheers


"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Slobo

#35
Jel na ovim krilnim tankovima ili šta je već to idu samo crvene pruge ili crveno bele kao na slici što je Boki stavio?

EDIT: Slepac, nisam čitao pažljivo, oprosti Sezan  0:)

sezan

Belo -narandzasti su Slobo .Procitaj moj zadnji post.  :zvizduc
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

sezan

#37
Evo gotov je!
Sem kokpita "sve ostalo" je iz kutije , tj. bez detalja. Farbano Revellovim bojama 65,68,17,15... Malo sam se igrao sa farbanjem i svestan sam da je nerealno ali ja sam zadovoljan kako je ispao.Posluzio je i za vezbanje..
Lakirano revell mat 02..Prljanje grafit i Tamija D set..
Izvolte!  :cheers









"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Simpatican avioncic, dopada mi se!  :cheers

Suhoj