MiG-29 RV-SRJ Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Quote from: Profa on 04-04-2011, 21:01:28
Kad kod mene dođe na red, znam ko će da ga izbocka ;D tebi to, Pele, mnogo dobro ide od ruke, a šteta bi bila da ja upropastim maketu... :zvizduc

Taman onda novi riveter da isprobam...  >:D ;D Ma nema sta da upropastis, gledas crteze, pustis muziku i udri! Naravno, kad ne ide stanes, pa za par sati ili dana opet.

PELE

Pozz...

U protekla dva dana, ofarbao sam kokpit, canopy, prednji staklic (iznutra i spolja) i zalepio ga. Sredio sam spoj koga inace skoro i nema. Mozda cu jos doterati spoj, prajmer je pokazao sitne pukotine...

Sto se kokpita tice... ostaje da dodam par stvarcica na tabli...











Javljam se uskoro sa novim fotkama.

djnik

Odlicno izgleda za sada! Ocekujemo jos bolji nastavak!

cherny

Svaka cast, odlicno, posebno mi se svidja kako izgledaju zakovice posle prajmera, to je to.

ubermagog

#34
Dobro napreduje.

Ne znam šta si još planirao od detalja da dodaješ ali baci pogled na 'brkove' kod pito cevi, i još par detalja na nosu.

zaboravih sliku http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/2/3/1888323.jpg

PELE

Hvala ljudi!

@Airsuba - Da, hocu i "brkove" da dodam ali zaista ne znam od cega da ih napravim. Stiren je predebeo za 1/72, mozda da probam od papira... posle toga mat lak da ocvrsne...  :think

Inace od detalja cu dodati jos antenice na vrhovima krila i vertikalaca i jos po nesto.

Najverovatnije da nece biti spremna za Moshon, imam jako malo vremena.

Kerber

Brkove od papira izlakiranih prontom...lako se opsece na potreban oblik, tanko je, trpi lepo super lepak... em se kasnije fino farba....milina!
Odlican !

vlajko&marko

Eee vako cu i ja jednog dana kad porastem   ;D
Svaka cast  uzivanje je pratiti tvoje radove

sezan

Super! Moze i od stirena ali treba da imas onaj od slaodoleda jako tanak i samo jedan sloj farbe...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

ubermagog

Quote from: Pele on 09-04-2011, 12:18:04
@Airsuba - Da, hocu i "brkove" da dodam ali zaista ne znam od cega da ih napravim. Stiren je predebeo za 1/72, mozda da probam od papira... posle toga mat lak da ocvrsne...  :think

da, predebeo je a ne može ni da se lepo tanji jer postane previše 'savitljiv'...

probaj to sa papirom, deluje ok

a za mene je mnogo dobar materijal za sitne stvari i ona zaštitna folija sa limenki Neskafe - odlično se seče i obrađuje, pristojne debljine, a nije žilava kao lim sa klasične limenke!
treba je samo izravnati od onih perforacija...

Sandman

Odlichno napredujesh Pele, postigao si veliki napredak u radu na ovoj maketi!

Zakivci su bash oziveli ovog Italerija, mogu da zamislim kako ce tek biti nakon farbanja i washa.  ::)

Shto se tiche onih "brkova", uradi ovako kako ti predlozishe, mada, mozesh i malo "jachu" varijantu da odradish od tankog lima kao shto ti je Suba predlozio, ili od licnaste zice.

Zicu mozesh chekicem da kuckanjem stanjish na potrebnu debljinu, a zatim se i lako opseca na potreban oblik jer je dobijeni deo dovoljno tanak za sechenje nozicem. Malo je pipavo dodushe, ali ce verovatno da se bolje zalepi za pito cev, obzirom da ide "metal na metal".

Patriota

Zdravo Pele,

ako ti i na kraju legne farbanje kako treba, onda će to verovatno biti najbolji mig-29a na ovom forumu ili šire.    :bravo

Šta se tiče cevi pitota, možeš da je kupiš kod Dukmodell.de http://dukmodell.de/Zuruestsets/Quickboost/1-48/Quickboost-MiG-29-Fulcrum-Pitot-Tubes-1-48-QB-48-148::186.html.

Ako želiš sam da je uradiš, onda molim te nemoj da ideš u kovače ! Uzmi aluminijumsku foliju, jednom savij i zalepi sa smrt lepkom. Iseci izdužene trougliće i Bog te veselio !

Sandman


komoras

@Pele

što se brkova tiče, probaj da odsečeš dno plastične čaše
ravne površine, oko onih ispisanih informacija, ima taman koliko ti treba
to je najtanji polistiren na koji sam naišao, valjda je dovoljno tanak za tu akciju
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

PELE

@Patriota - Ovo je Italerijev 1/72, a inace imam u planu 29 u 1/48, hvala za link, posluzice!  :cheers

Probacu sve fore vezano za "brkove", ili papir ili stiren ili zica... videcu jos.

Evo jedne fotke na dnevnom svetlu. Slikano u kuhinji, nije ni ovo bas najbolje...  :P