ICM 1/48 Me Bf-109F2

Previous topic - Next topic

Hartmann

Quote from: Dr Raptor on 30-03-2007, 18:33:09
No frx, ja wash radim ugljenom prashinom koja je zameshana sa vodom i malo deterdzenta, pa kada se osushisamo vishak obrishem maramicom pa ponovo izlakiram gloss lakom, pa onda saten coat...

pozdrav

Da, da. Tako i ja radim.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Dada

Chime da razredjujem Humbrolov saten coat ???

Hartmann

Quote from: Dr Raptor on 31-03-2007, 17:06:56
Chime da razredjujem Humbrolov saten coat ???

Ja sam odavno batalio Humbrolove lakove, ali razredi ga sa onim sa cime si razredio gloss lak.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Dada


medico

ma ti Humbrol lakovi su problematicni, mislim barem su bili pre par godina. bilo je podosta maketara sa losim iskustvima ...pre svega se jako dugo susio !? u jednom slucaju ( mom ) 6 meseci !!!

bez razredjivanja nanosen chetkomsusio se odlicno za recimo par sati ...jednom prilikom sam ga razredio samo sa 10% uljanog i prskao pod 3 bar pritiska  :o i osusio se za 2-3 sata...jednostavno nije trpeeo jace razredjivanje uljani, nitro , mediciinski benzin ...sve jedno sta ste koristili !

Dada

#50
Messer je prelakiran saten coatom (Humbrol) i suv je za pola sata >:D >:D >:D
Lak je perfektan... I totalno je gladak..Znachi razredjivao sam ga u mom klasichnom odnosu 60% laka i 40% nitro razredjivacha...
Preostali su jos samo poklpoci auspuha, drzaci kapotaza i blatnjavljenje tockova...





P.S. Pridruzujem se maketarima koji svoje makete slikaju na stoljnjaku ;D ;D

Dada

Pitanjce jedno... Da li neko zna ili ima sliku gde se nalaze one sipke koje drze kapotaz kod me bf-109f2 kada je otvoren ???

Jos jedno kada su tockovi blatnjavi, da li treba oblatnjaviti i "rupe stajnog trapa" u krilima ???

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 02-04-2007, 22:49:52
Jos jedno kada su tockovi blatnjavi, da li treba oblatnjaviti i "rupe stajnog trapa" u krilima ???

po meni ima logike da se oblatnjavi onaj deo prostora za stajni trap gde se nalaze tochkovi koji su blatnjavi (ako su blatnjavi)... ali samo taj deo, ne tamo gde stoje noge stajnog trapa! .... i to bih radio samo lagano, diskretno blato...

Dada

#53
Na to sam i mislio... Necu valjda hidrauliku da mu blatnjavim... ;D

Jos samo da mi neko javi gde stoje oni podizachi kapotaza... Ja mislim da su iznad seste izduvne grane... ali nisam siguran

Dada

meser je gotov... manje-vishe.. da ga ponesem na radionicu u subotu ???

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 04-04-2007, 11:28:21
meser je gotov... manje-vishe.. da ga ponesem na radionicu u subotu ???

ponesi, mozemo i malo pigmentima da ga zaprljamo....

Dada


Hartmann

Quote from: Dr Raptor on 03-04-2007, 21:42:43
Na to sam i mislio... Necu valjda hidrauliku da mu blatnjavim... ;D

Jos samo da mi neko javi gde stoje oni podizachi kapotaza... Ja mislim da su iznad seste izduvne grane... ali nisam siguran

hej, ja malo zakasnih sa ovim ali nadam se da ce ti pomoci:








''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Dada

LEPO, LEPO... nikada nije kasno... Sledeceg mesera kog cu da radim ili ce biti Hartmannov G (Tvoj) ili nekog pustinjaka(F2 ili F4)...
A trenutno je u jeku radova stuka B-2... Donjaci su gotovi...

Dada

#59
Posto sam malo nestabilnijeg mentalnog zdravlja u poslednje vreme, morao sam na nekome da se istresem >:D >:D >:D

Bas je pocheo da mi bode ochi onako iz police, kao da se ruga




Dobio je sta je trazio... Salim se ja malo, posto sada imam rlm akrilike hocu da uradim ovo avionche kako treba,
analogno tome sada su mi potrebni i dekali za njega. Pa ako neko ima viska da proda neka se najavi

Pozz, Dalibor