PBY-5 Catalina Pro Modeller 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Kao sto ste videli Korser napreduje solidno i sledi farbanje u US Navy boje. Imao sam srece da mi je na onom takmicenju gde su clanovi podelili medalje medjusobno "uleteo" Pro Modellerov Katalina u 1/48 za svega $10 tako da sam odlucio da se pridruzi Korseru na jednom od sledecih takmicenja. Tako cu imati dva US aviona, u klasi single-prop i multi prop. Ke vidime so ke bidne (Dragan nek me ispravi ako nije tacno kako se izrazavam po makedonski :P)

Instrument tabla


Sedista za pilota/kopilota. Jos samo fali da dodam palice za upravljanje tj. volane (jer tako izgledaju
)


Pozicije mitraljeskih gnezda u trupu. Trebam da svratim do radnje kako bih kupio boju da obojim redenike municije. Koja je najbolja boja za municiju, neka zlatna?


Obojeni delovi trupa i shading pastelima




Zver


Poredjenje Korsen-Katalina razmera 1/48


Nazalost kad se zalepe prozirni delovi kabine nece se mnogo detalja videti tako da razmisljam jos uvek da li da isecem poklopce na kabini...videcemo.

Sandman

uhhhh.. bravo djole - mnogo mi se svodja kako izgleda kokpit - samo farbanje i weatherovanje izgleda fenomenalno!!
nadam se d acesh uspeti da se to nekako vidi kasnije kad zalepish poklopce kabine!

Quote from: djnik on 29-09-2007, 09:27:39
Pozicije mitraljeskih gnezda u trupu. Trebam da svratim do radnje kako bih kupio boju da obojim redenike municije. Koja je najbolja boja za municiju, neka zlatna?

ja bash neshto o tome isto razmishljam ovih dana, jer ce mi trebati farbanje redenika na Boforsu...

mislim da je boja mesinga OK za municiju? neka zuckasta metalik... malo vishe crvene u zlatnoj?

ima josh neko predlog - ovo me zanima i za municiju za topove i ostala artiljerijska sredstva - bash smo Tripko i ja mozgali pre izvesnog vremena koja je bolja boja za municiju koja stoji u kupoli njegovog KV-a - gold ili mesing?!  :-\ ???

Morgy

mesing, ali poneke serije municije su imale čeličnu čahuru usled nedostatka mesinga
Evo slike 12.7 metka za broving



airbamby

Lepa avion a jos bolja maketa.Sjajno napreduje nadam se da ces pokazati tim amerima kako se rade njihovi avioni... ;D ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

Odlično izgleda.
Naročito mi se sviđa kabina i, u pravu si, stvarno je šteta ako se ne vidi ništa .
Ovo čudo je ogromno i u 1/72, a tek u 1/48 :o

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

djnik

Hvala za savete u vezi boje municije. Moracu da svratim do obliznje radnje da vidim sta imaju da ponude. Za vikend cu zalepiti trup i prozore u trupu. Bice dosta smirglanja. Krila necu da zalepim za trup dok ne budem gotov sa farbanjem makete, tako je najlakse.

Dada

Ovo ce da bude opako...
Je***e nisam bio na forumu par dana kad ono gomila novih maketa... moram cesce da budem odsutan

Rabb

Quote from: Morgy on 29-09-2007, 11:42:38
mesing, ali poneke serije municije su imale čeličnu čahuru usled nedostatka mesinga
Evo slike 12.7 metka za broving




Broving (rasireno medju lovackom populacijom naseg drustva), izvorno Browning, se cita Brauning  ;)

djnik

Kupio sam Humbrol "Gold" boju i zadovoljan sam kako municija izgleda.

Evo ga gotov kokpit, sledi lepljenje trupa. Jeste da nije kao od ovog chike(http://www.ipmsdeutschland.de/Flugzeuge/Gaeste/Wolf_Catalina.html) ali je ipak mislim da je ok ispao :)






Lanmi

Obecava. Svidja mi se nivo detalja koji omogucava rad u 48ci, ali ne verujem da cu se presaltovati na tu razmeru. Shading unutrasnjosti ti je stvarno lepo uspeo, i veoma zahvalna boja za isticanje detalja, za razliku od npr RLM seset sestice.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

husky

Maketa ce biti odlicna ako ne zeznes nesto u medjuvremenu, a znajuci tebe-neces.
Mozda, ali samo mozda si trebao da uzmes neki ecovani set za exterijer i tockove.
Kabina ti je super.

djnik

Razmisljao sam o tome ali nazalost kad budem stavio providne delove nece se dobro videti pilotska kabina. Ovaj model Kataline nema tockove koji se uvlace nego samo takozvani "beaching gear". A verzija PBY-5 ima tockove na uvlacenje.


Hartmann

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Danas sam prskao prajmerom krilo. Uzas koliko boje proguta ovaj monstrum od aviona :S