SU-27 UB Zvezda 1:72

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

Maketa davno,davno zapoceta,konacno docekala da se zavrsi.Nesto sitnih dorada.Boje Revel i Humbrol ,dekali Bagemot.











flanker

Lepo sve, nego šteta što je bela požutela.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

boom.boom

Auuuu KRASOTA :mjetal!
Meni se bas dopao taj izbor boje, prljave/pozutele bele! Ne znam kako izgleda pravi ali predpostavljam da je upravo neka takva bela usled eksplatacije :think?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Maketar78

Ova bela boja je, barem po mom skromnom mišljenju, pogođena samo tako. Ko često putuje avionom zna kako izgleda isprljana bela boja i na šta onda isti taj putnički avion liči, a kamo li borbeni avion. Čista desetka. Maketa kao da je u razmeri 1/48 a ne u 1/72.   :bravo :bravo :bravo :god

A i sama diorama, tj. pista je priča za sebe. Ne zna se šta je bolje, iskreno !  :god
Polako, ali sigurno ...

Jovac

Vrhunski nema šta. Svaka čast. :cheers :cheers :cheers

VladimirBrankovic

Rad je pedantan, sve je zanatski uradjeno kako treba ali mislim da, pomalo, realističnost nedostaje. Ne znam, gledao sam dosta slika Vitezova i zapalo mi je za oko da su im avioni, uostalom kao i kod drugih akro grupa, čisti i sjajni. To nisu borbene mašine, koje lete u zahtevnim meteo uslovima, trpe habanje itd. To su paradni avioni, koji se ulickavaju i šminkaju... sijaju se kao bebino dupe, s toga, smatram da bi bilo ispravno ne prljati ih ,lakirati ih u semi gloss ili čak gloss lak, sa jarkim bojama...

dragan_mig31

Odlican su-27 :) svaka cast druze moj.

dragan_mig31

Quote from: VladimirBrankovic on 10-10-2022, 21:25:19
Rad je pedantan, sve je zanatski uradjeno kako treba ali mislim da, pomalo, realističnost nedostaje. Ne znam, gledao sam dosta slika Vitezova i zapalo mi je za oko da su im avioni, uostalom kao i kod drugih akro grupa, čisti i sjajni. To nisu borbene mašine, koje lete u zahtevnim meteo uslovima, trpe habanje itd. To su paradni avioni, koji se ulickavaju i šminkaju... sijaju se kao bebino dupe, s toga, smatram da bi bilo ispravno ne prljati ih ,lakirati ih u semi gloss ili čak gloss lak, sa jarkim bojama...

opet gresis ;)


chikavili

#8
SLazem se sa Draganom, gresis. I ti avioni se koriste non stop u okviru redovne obuke i zadataka po svim uslovima.

Doduse na ovoj fotki je u post-procesingu malo vise naglasen kontrast, pa deluje jos "prljavije" nego sto jeste.

VladimirBrankovic

Ne znam ljudi, video sam dosta slika a gledao sam i nastupe uživo, svi avioni su bili pre čisti... e sad...

dragan_mig31

Cinjenica je to da su avioni bolje kozmeticki odrzavani od ostatak fomracijskih masina koje sluze u borbenim jedinicama ali isto tako vidi se da su pojedini avioni i te kako ofucani i zafarbavani cak i oljusteni.
















VladimirBrankovic

Slažem se da ne mogu da izgledaju savršeno. Mada, na ovim slikama, skoro svi se sijaju i skoro nigde nije izbledela boja. Ovaj jedan je zaista izubijan, ali kao sto vidis, to je stara kamuflaza, te verovatno nije koriscen vec neko vreme u te svrhe. Poslednja slika koju si poslao je verovatno avion koji je mesecima stajao a verovatno je u pitanju i istrosena masina... sve u svemu, slazem se da ne mogu da budu potpuno cisti ali definitivno je bela bela, blava plava i crvena crvena :cheers

chikavili

Quote from: VladimirBrankovic on 11-10-2022, 11:36:38
Ne znam ljudi, video sam dosta slika a gledao sam i nastupe uživo, svi avioni su bili pre čisti... e sad...
Ti avioni se uglavnom peru pre nastupa... ili barem prebrisu cistom masnom krpom ;)

dragan_mig31

#13
Quote from: VladimirBrankovic on 11-10-2022, 13:50:44
Slažem se da ne mogu da izgledaju savršeno. Mada, na ovim slikama, skoro svi se sijaju i skoro nigde nije izbledela boja. Ovaj jedan je zaista izubijan, ali kao sto vidis, to je stara kamuflaza, te verovatno nije koriscen vec neko vreme u te svrhe. Poslednja slika koju si poslao je verovatno avion koji je mesecima stajao a verovatno je u pitanju i istrosena masina... sve u svemu, slazem se da ne mogu da budu potpuno cisti ali definitivno je bela bela, blava plava i crvena crvena :cheers

Jednostavno nije to tako kako sto ti mislis.Avioni ne leze mesecima vec se cuvaju napolju kao i svi ostali tipovi ruske proizvodnje.Nameneti su da bi stjali napolju a ne u hangare.Zato se i boja ofuca obledi ali zato ih mazaju uljem ili kako chikavili kaze masnom krpom pre nastupa.















VladimirBrankovic

Vid stvarno, ima ih i ofucanih.... To je to, aljkavi Rusi... nema sta hahah... U svakom slucaju, da, na nekim mestima su bas katastrasni!