SRJ Mig-29 18113

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Odlican rad, sve pohvale. Sto bi rekli, uradio si doktorat u maketarstvu.
Samo mi jedna stvar bode oci, a to je zastava SFRJ na vertikalcima. Razumem da si hteo da docaras ostarevanje i na ovom detalju, ali ja ne pamtim da sam ikada video negde ovakav efekat, bilo uzivo bilo na fotografijama. Ima slika Migova-21 gde se vidi otpala farba, pa mozda i po koja na 29-tci da se nazire zastava pri napadnoj ivici, ali ne ovako da se razaznaje cela zastava. Iskren da budem, meni se taj detalj bas svidja na tvojoj maketi i nemoj zameriti na sugestiji.

Terorista

#16
Quote from: YU-DFY on 06-12-2022, 13:50:03
Odlican rad, sve pohvale. Sto bi rekli, uradio si doktorat u maketarstvu.
Samo mi jedna stvar bode oci, a to je zastava SFRJ na vertikalcima. Razumem da si hteo da docaras ostarevanje i na ovom detalju, ali ja ne pamtim da sam ikada video negde ovakav efekat, bilo uzivo bilo na fotografijama. Ima slika Migova-21 gde se vidi otpala farba, pa mozda i po koja na 29-tci da se nazire zastava pri napadnoj ivici, ali ne ovako da se razaznaje cela zastava. Iskren da budem, meni se taj detalj bas svidja na tvojoj maketi i nemoj zameriti na sugestiji.

hvala ti na komentaru, apsolutno ne zameram. U istrazivanju sam primetio da se na 29-tkama vec na pocetku devedesetih, da tako kazem providila ''petokraka'' na mestima kao sto si i ti rekao.  Uzimanje u obzir deset godina sankcija, da su bile za remont vec 1996. Stajanje na suncu itl. naleteo sam na par nekih slika koje mi deluju da se uklapaju ili neposredno pred 1999 ili nesto malo 2000.
ovo je samo jedna od slika, gde se to malo bolje moze videti. Imam slike i sa drugim brojevima na repu, ali su malo starijeg izdanja.
Evo jednog primera:

YU-DFY

Odlicno. Hvala za fotografiju. Nisam je video do sada.  :god

boom.boom

Deki moj, SVAKA TI CAST :o!!! Opravio si ga za medalju!!! :bravo :god :mjetal
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Goran A.

Maketa odlična, ne znam da li je do slika, možda da su panelizacija i kopče su mogle za par nijansi još istaknutije. Ima prostora za to, 29-ka je prilično grub avion u tom smislu. Za ostalo nema šta da se kaže, isplatio se trud!

Terorista

#20
Quote from: AG02 on 07-12-2022, 12:35:52
Maketa odlična, ne znam da li je do slika, možda da su panelizacija i kopče su mogle za par nijansi još istaknutije. Ima prostora za to, 29-ka je prilično grub avion u tom smislu. Za ostalo nema šta da se kaže, isplatio se trud!


Hvala na komentaru, ja mislim da je dovoljno i realisticno ispaneliran. :cheers

kizageo

Nanu si mu naninu.... Uffffffff

DraganChe

Quote from: chikavili on 06-12-2022, 12:27:49
Quote from: voja on 06-12-2022, 10:52:58
Obično 90% maketara čiping radi isključivo u boji aluminijuma, srebra, metala, . . . potpuno zanemarujući prajmer dok kojeg čiping mora stićimpre nego što stigne do samog lima.
Uzmu četkicu pa sa njom samo mackaju srebrnu po maketi  :cry
To zavisi i od konretnog aviona. Nemaju bas svi cink-hromat prajmer ispod boje  ;)
Imaju.

DraganChe

Kolega svaka cast za trud. MiG-29 je dugooo godina donosio hleb na sto mojoj porodici. Sledeci put kad budes radio devetku, obrati se za pomoc. Ima mnogo gresaka. Ovde ima i nepopravljivih.Ali sta je tu je.Tebi svaka cast za trud, boje su odlicne, prikaz tehnickih sekcija, sklopova je pogresan,naoruzanje je pogresno, ima tu jos dosta stvari koje bi se trebale drugacije uraditi. Imas dara za farbanje i sklapanje, to je prelepo uradjeno. Ali kao bivsi "Vitez" pripadnik 127./101. L.A.E., tehnicke sluzbe, ovaj avion sam u najsitinij deo rasklapao, te ga odlicno poznajem, sto je vrlo korisno u izradi makete ovog tipa vazduhoplova.Rado cu ti pomoci.

sale64

voleo bih da vidim tvoj model Mig-a 29.

JAFO

Ja sam bio na NGKupu, uživo video ovu maketu i uz izvinjenje povlačim moj komentar oko elerona, stvarno je u RL izdanju sasvim drugi "dojam" , sve je na mestu i taman koliko treba, a meni nauk da ne blejim u slikice na telefonu pre nego dam komentar.
Samo napred u nove radne pobede-

DraganChe

Quote from: sale64 on 11-12-2022, 16:38:08
voleo bih da vidim tvoj model Mig-a 29.

Vidi Sale, ja dok sam pravio MiG-29 u svim razmerama i donosio na posao i uporedjivao sklopove i boje,to je bilo jako davno. 12 godina iskustva na MiG-29 i moje makete koje si Ti licno video na takmicenjima i kod nas na Bataju kad ste dolazili, kad smo onu memorijalnu sobu otvarali i kad je bila ona izlozba na otvorenom, imao si priliku da vidis moje radove veliki broj puta, cemu ovo degenerisanje? U stvari, hvala ti sto cu ovim tvojim postom lakse sebe odjebati sa ovog foruma. Nisam ja dorastao Vama.

airbamby

Jes da je SFRJ al je u letu sa bas ovom kombinacijom naoruzanja(R27,73,60 ako se nevaram)  , jeste da je za fotkanje al je kombinaciju moguce postaviti na avion i da on leti...



Ako cemo realno raskapotiran avion sa otvorenim spremnikom padobrana sigurno nece na poletanje, kao ni sto naoruzan nece na pregled-remont u radionicu...

Maketa je zaista sjajno uradjena, a detalji su vrhunski.

Svaka cast na radu.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Bounty SD

Quote from: DraganChe on 11-12-2022, 19:08:43
Quote from: sale64 on 11-12-2022, 16:38:08
voleo bih da vidim tvoj model Mig-a 29.

Vidi Sale, ja dok sam pravio MiG-29 u svim razmerama i donosio na posao i uporedjivao sklopove i boje,to je bilo jako davno. 12 godina iskustva na MiG-29 i moje makete koje si Ti licno video na takmicenjima i kod nas na Bataju kad ste dolazili, kad smo onu memorijalnu sobu otvarali i kad je bila ona izlozba na otvorenom, imao si priliku da vidis moje radove veliki broj puta, cemu ovo degenerisanje? U stvari, hvala ti sto cu ovim tvojim postom lakse sebe odjebati sa ovog foruma. Nisam ja dorastao Vama.

Ja ne kapiram, sto uopste komentarises maketu ako ti se ne dopada. Jedno je pravi Mig-29 a drugo je maketa, koja uzivo izgleda fantasticno. Fotografije koje su postavljene nisu vrhunskog kvaliteta, boja i kontras su off, ne pokazuju ni 10% kvaliteta kako maketa izgleda uzivo. Ponavljam jedno je maketa a drugo je pravi vazduhoplov. Jako lep rad, pozdrav od VTŠ-a, takodje.

Lykos

Mene samo interesuje, ko' je Sale u celoj priči?