F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Kao boju za kabinu sam koristio MM Dark Gull Gray (1740).

Dodao sam gloss lak preko instrumenata i izgleda realno ali nazalost se to ne moze bas najbolje videti.

Gumiflex

Skidam kapu kabina he super.

Mladja

djnik

Zalepljen je i prednji deo trupa i nos aviona. U nos sam ubacio teg od 15g + plastelin. Inace lepio sam sve super lepkom u izuzetno prakticnoj ambalazi. Lepak moze da curi kap po kap ili u mlazu, u zavisnosti od toga koje se dugme pritisne. Isti lepak sam koristio kao git i mogu reci da odlicno izgleda i lako se smirgla pod vodom.


Detalj kabne. Dodao sam jos i rucke za katapultiranje zute boje


Zalepljen je i rep aviona


Ovako ce izgledati maketa sa otvorenim motorom


Kerber

Uzmi jos jedan Sejbr, pa ga radi paralelno, al' taj celi, bez seckanja, pa ga "metni" u akro boje, a ovaj stavi u one 3 kamo farbe, gre'ota da se zutac, prikaze u delovima....bar meni to tako izgleda malo lepse. I imas vinjeticu samo tako ili dioramu, posto su oni delili iste areodrome.
Inace, sta reci, do sada je rad odlican, kako na ovom tako i na T33 !
Pozz !
I kazi bre tim tvojim Amerikancima, da ce i Amerika i Engleska biti zemlje proleterske, hehehe.... >:D

djnik

Meni je bas zanimljiv tako zut  u delovima. Niko do sada nije rastavio akrobatski avion, a morali su i oni na remont. Inace planiram da vinjeta ili diorama bude tipa razoruzavanje i remont pred formiranje akro grupe.

dragan_mig31

opako :) jedva cekam da vidim kako ces da uradis motor :)

djnik

Hvala za ideju subo, nisam znao! Video sam sliku tog F-86 sto truli, stvarno tuzno :(

Gusha

Ma ne svadjaju se, kod njih je to normalno.Tako oni svake srede, al' ce sada da prestanu, jer samo galame, a makete chuche nepipnute!

Hartmann

Jako dobar rad  :). Drago mi je sto tako super i brzo radis makete.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Goran A.

Sve o Sejbrovima je odavno razradio O. Petrovic i vise puta objavio. Dobro se informisi oko prerada. Kad vec imas takve mogucnosti i talenat pre svega, steta je da promasis temu. Ako nemas podatke, samo kazi i poslacu ti na mail ili drugacije.

djnik

O kakvim podacima pricas AG02? Svaka pomoc je dobrodosola. Imam tekstove o Sejbru iz Yuvam Biltena i ostlaih nasih casopisa.

Goran A.

Bas sam na to mislio. Imas li "Jets" od Kola i Dimitrijevica?

djnik

Nemam :( A hteo sam da ga nabavim pre nego sto sam krenuo preko bare.

Goran A.

Skeniracu ti tokom sutrasnjeg dana nekoliko fotografija i poslacu ti na mail (ne mogu nikako ranije). Ima jedna fotografija akro 10120 desni bok i par kolora standardnih Sejbrova tu mozes da procenis sjajnost. Moci ces da blago isprljas avion. Mislim da ces morati da prefarbas onaj crveni naslon za glavu. Na par kolora se vidi da je taj naslon crn ili tamnosiv.

djnik

Zahvaljujem unapred na skenovima! Popravicu greske, nije veliki problem ;)