F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

husky

Sta ti treba konkretno iz dokumentacije za Sejbra?

djnik

Pa gde si ti daggeru, nema te!!!

Pa ne znam ni ja sta mi treba. Nemam knjigu Jet-s, a trebam da je imam (grrr) jer mi je AG02 rekao da u njoj ima par zanimljivih fotografija.

husky

Okacicu ti je negde.
Imamje ja.

djnik

Zahvaljujem. Javi mi ;)

djnik

Spojo sam i trup i krila Sejbra. Sve pase kako treba, jedino cu sitne zazore po spojevima da popunim super lepkom i ismirglam, nista ozbiljno.



dragan_mig31

ajde djole privrswavaj ovo:) jedva cekam da ga vidim gotov

djnik

Kao i na T-33 spojevi su izgitovani super lekom i ismirglani najfinijom smirglom dok nisu postali glatki kao slatko. Cim zastitim kabinu sledi sivi prajmer. Moram da zavrsavam ovaj projekat do Juna jer trenutno nemam dzet u 1/48 za takmicenje/izlozbe a ovaj nase sa akro semom ce biti atraktivan.



Sandman

predlazem ti da nabavish kristal klear microskejlov i zalijesh njime instrumente - vidim da si stavio gloss lak preko instrumenata ali nekako nemaju dovoljnu "dubinu" stakla - kad nalijesh klear dobijesh tu debljinu i izgleda ko pravo staklo ;) u 72ci radi posao, a u 48ici ce sigurno biti josh bolje i lakshe ce se naneti zbog vecih instrumenata ;)

djnik

Kako bih dobio na "dubini" koristicu od Testorsa onaj njihov proizvod za pravljenje stakala. Svidelo mi se kako mi je na spitu ispao objektiv za kameru u trupu. Juce uvece sam zastitio kokpit maskirnom trakom i sledi prajmer tako da cu da se pozabavim ovim detaljem u kokpitu kad farbanje bude gotovo.

Gusha

Samo napred, bas me zanima kako ce da legnu akro nijanse na njega, jer ja planiram da pravim u 1:72 istog!

djnik

I mene isto zanima. Kupio sam vec PRU Blue ali me jedino "kolje" zuta posto nisam do sada nasao zutu boju koja dobro lezi na prajmeru. Da li neko ima sugestije? Moracu sigurno zutu da radim iz par slojeva, kao na Mi-2.

dragan_mig31

djole ovo jedva cekam da vidim gotovo :) svaka cast

djnik

Posto radim sa brashem iskljucivo na terasi zbog enamela sa kojim prskam moracete malo da pricekate. Naime juce je pao sneg tako da ne bih bas da se smrzavam na terasi kad ne moram mada to me nije ranije sprecilo.

Goran A.

Za zutu boju koristi beli prajmer. Koristi iskljucivo mat zutu i slojeva koliko treba, ne bi trebalo da ih bude mnogo jer mat zuta lepo ide na beli prajmer.

djnik

Posto uglavnom kositim MM Enamele, da li bela treba da bude mat ili gloss. Takodje je li mogu prvo da preprskam sivim Prajerom ako bih ispravio eventualne greske a potom belim preko njega kako bih spremio podlogu za zutu boju?