F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Posto sam jos uvek pod utiskom jucerasnjeg takmicenja odlucio sam da danas zavrsim maskiranje i farbanje F-86. Model Masterova PRU boja skoro da i nije trebala da se razredjuje, dodao sam samo tri kapi razredjivaca! Boja je jednostavno perfektna, nije mogla bolje da legne na zutu. Jedino na dva mesta sam primetio da je plava boja prelila bukvalno cetvrt milimetra i posto sam perfekcionista moracu to da saniram. Sledi maskiranje nosnog dela i farbanje anti-glare crnog panela ispred kabine kao i farbanje gornjeg dela repa u sivu boju. Nadam se da vam se dopada, ja sam vise nego zadovoljan!



dragan_mig31

djole ovo je prava stavar,farbanje ti je totalno profesionalno..

Profa

Odličan je, Đole, samo tako!!
A i taj Robocop je dobra stvar, i ja ga koristim kad mi zafali ruka ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

#63
Izvini na izrazu, RAZGUZIO SI JE!!! Svaka cast. Mnogo mi se svidja!!! Plava legla kao bulja na okruglo!!! sad kaci dekale, sta cekas :) :D Kako extra izgleda! :D

airbamby

Prelep rad zuto-plava kombinacija mu bas dobro stoji...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

medico

lepo napreduje , bash pedantno izvucene linije sve pod konac  ;) nego chudi me da nisi lepio kokpit ili bar vetrobrabnsko staklo ?

djnik

Medico, kokpit ce biti otvoren. Vetrobransko staklo nisam lepio jer sam morao da saniram mesto na kome je ram bio spojen sa tim delom, na povrsini koja treba da bude providna. Tj. i posle poliranja i future-a vidi se mala bela tacka gde je deo bio spojen sa ramom. Ne znam kako da resim ovaj problem, mislim na kraju krajeva mogu da mu stavim krpu preko soferke ;)

djnik

Ofarbao sam izduvnik prajmerom, sledi Jet Exhaust boja.



djnik

Ofarbao sam crnu anti-glare povrsinu ispred kabine, kao i unutrasnjost prostora za mitraljez (Aluminijum), prostor za motor,prostor stajnog trapa, vazdusne kocnice (Interior Green). Takodje presao sam jednim slojem Future-a preko cele makete i to cetkicom a ne airbrashem. Meni se ta metoda vise dopada, koristim veliku mekanu cekticu i lagano nanosim sloj Future-a. Kad zavrsim, samo ocistim cetkicu i to je to, nema ciscenja air brasha.



Poklopci mitraljeza, stajnog trapa i vazdusnih kocnica su ofarbani kamuflaznom bojom sa spoljne strane dok su sa unutrasnje ofarbani bojom Aluminijuma.


Motor je ofarban prvo u boju Aluminijuma a potom slede ostali detalji.


Stajni trap je ofarban u boju Aluminijuma.


dragan_mig31

djole sejbr izgleda opako :) zanima me jel ces nekad da radis i sabre dog ?? :)

djnik

Naravno da hocu. Imam i F-86D i F-84 spremne za rad ;)

djnik

Danas sam se zabavljao sa dekalima. Postavljene su rodnele i brojevi a slede stensili kojih ima dosta.



Sandman

odlichno izgleda u ovoj fazi Djole!

kako si rondelu oko vazdushne kochnice obradio - seckanjem dekala nakon nanoshenja ili pre nanoshenja?

prostor vazdushne kochnice bash dobro izgleda ;)

djnik

Prvo sam postavio dekal na mesto i onda sam dodao Mr. Mark Softner. Kad se dekal dovoljno istopio ostrim skalpelom sam isekao rondelu oko vazdusne kocnice i to bez problema. Prostor za vazdusne kocnice jos nisam detaljisao, sledi wash, drajbrash i bojenje zica ;)

oddball

Odličan je! I dekali su mu legli neviđeno dobro, i izgledaju kao da si ih farbao. Koliko se sećam neke priče sa njim planiraš da izađeš na takmičenje?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!