F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Jeste planiram da izadjem na takmicenje koje ce biti krajem Juna tako da imam jos 4 nedelje da ga natenane zavrsim.

dragan_mig31

prelepo :) svaka cast.ovako sa oznake izlgeda kao pravi :) jedva cekam da vidim rezultate od to takmicenje,jel ces da uzmes neko prvo mesto ili ne :P

djnik

Ke vidame kada se sobereme vo takmicenje u junot! :D

tenk

ma ludilo ;D ajde onaj t33 treba mi referenca! ;D  ;D  ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Dada

Bravo... evo meni novih referenci za mog sejbra... Samo jel prostor vazdusne kocnice nije u yellow chromate?

dragan_mig31

Quote from: djnik on 27-05-2008, 17:57:23
Ke vidame kada se sobereme vo takmicenje u junot! :D


hahaha zakon,malo ti je los makedonski :P :D ali nema veze bice jednog dana :D

djnik

Kako los makedonski, pa znas li ti koliko je makedonki "palo" na mojot makednoskiot akcent! :D

Sto se tice boje prostora za vazdusne kocnice po mojim referencama to je Interior Green (pogledaj i ovde na maketama videces da je svuda ta boja http://f-86.tripod.com/readers.html). Naravno vidjao sam ih i sa skroz srebrnim prostorom tako da je onda moguce da je i na nekim bio yellow zinc chromate.

djnik

Akademijevi stensili su se odlicno istopili, uopste se ne primecuje film. Koristio sam kao i uvek Mr. Mark Softner i to u dva sloja. Avion je kao sto vidite i "stao na svoje noge" ;)



Dada

LOOOOOOOOOOOOOODILOOOOOOO!!! :D :D :D :D

djnik

Jos jedan sloj Future-a sam naneo kako bih dobro zastitio dekale. Ala se sija! Motor je otisao na reviziju :) tj. na dodano detaljisanje pre konacnog uklapanja. Imam jos 2-3 nedelje fore da zavrsim ovu maketu tako da se ne zurim.






Kerber

Kako je taj Gunze iz'eo film sa decala...pa to je milina.
Kad li ce moci ovde da se nadje.....
Odlican napredak, izgleda mocno. Boja, detalj... ::)
Ajd' vise, zavrsavaj to cudo, pa da seirimo ko ljudi.
Pozz !

djnik

Ja sam nesto nacuo da ce se Mr. Mark Softner naci i u Nishu u oktobru/novembru zajedno sa MM PRU Blue ;)

Kerber

Oho, dakle, sta da kazem...
"Fala vi lepo.... ;D

djnik

#88
Zaboravio sam tacno ko me je pitao za wash (mislim alaleksic) ali evo kako ja to radim. Kad radim na avionima ne koristim ni akrilne ni uljane boje za wash vec tempere koje sam nabavio u jednoj slikarskoj radnji. Temperu uglavnom razvodnim u zavisnosti od toga koliko zelim da budu istaknuti paneli. Naravno kako bi wash bolje "klizio" po panelima dodam obavezno kap tecnog sapuna i sve to dobro pomesam. Nije potrebno biti precizan kad se ide po panelima posto se sve to lako obrise vlaznom mekanom krpom u pravcu strujanja vazduha. Ukoliko dodje do greske lako se ispravlja zato sto se wash skida vodom. Znaci nema mogucnosti ostecenja boje maketa kao i laka. Za mene ova metoda radi veoma dobro, naravno sve je stvar ukusa.


Na ovim slikama se moze videti wash nakon sto je obrisan vlaznom krpom. Takodje na vetrobransko staklo, desno krilo kao i zadnju polovinu trupa sam dodao cirade koje cu kasnije ofarbati. Cirade se prave od najobicnijih maramica potopljenih u beli lepak. Vazno je napraviti zeljeni oblik i ostaviti da se sve to lepo osusi kroz par sati. Ako se pitate zasto se cirade nalaze bash na tim mestima, pa evo na primer na unutrasnjost zadnje polovine trupa je data tako oskudno da je bilo ruzno ostaviti je vidljivom. Posto pravim postolje za ovu maketu na kojoj ce biti predstavljena neka vrsta remonta nakon sto su avioni akro grupe vraceni u lovacku jedinicu odlucio sam se za ovakve detalje kao i za otvoren prostor mitraljeza, vazdusnih kocnica itd itd...


Sandman

dobro izgleda ovo sa "krpama" ;)

koju boju cesh da koristish za farbanje "krpa"?