F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Gusha

Pazi, posto i ja planiram da odradim tog Sejbra, malo sam istrazivao, i uzeo na kraju  MM Isignia Yelllow FS 33538.Bolja mi je nekako nijansa nego Humbrol.E sad ako bi siva bila prajmer (recimo HU 64) moze da posle zuta dodje malo tamnija, jer je i sama ovako vec na ivici.Ja bih koristio belu ali ne sjajnu, jer moze da se dogodi da zuta posle malo dreci.Ako uzmemo da su avioni posle upotrebe malo bledeli.....

P.S. Majke ti gde pronadje PRU Blue, ovde nema sanse da se nadje.Humbrol je ne pravi odavno!

djnik

Quote from: Gusha on 28-03-2008, 09:19:51P.S. Majke ti gde pronadje PRU Blue, ovde nema sanse da se nadje.Humbrol je ne pravi odavno!

Pa u Americi ;) Hoces da ti posaljem par komada? Stici ce krajem Aprila po prijatelju ;)

Gusha

Vrlo rado, hvala ti unapred.

Goran A.

Ako ne koristis namenski prajmer nego belu boju u ulozi prajmera, onda bela treba da bude mat. Ako ne znas zbog cega je to tako, objasnicu ti ukoliko te bude zanimalo.

djnik

Evo kako je i F-86 izgledao kad je zavrseno popravljanje spojeva. Sve sam kao i uvek zagitovao super lepkom i ismirglao i ispolirao vodenom smirglom (600 i 1200).


Drugi sloj prajmera na F-86. Dodacu jos detalja u prostoru za mitraljeze kao i u korenu krila na spoju sa trupom gde trebam da dodam zice jer cu taj prostor ostaviti u otvorenom polozaju.


djnik

Nakon prajmera usledio je tanak sloj bele boje. Namerno nisam hteo da pokrijem debljim slojem i ravnomerno kako sloj zute koje treba da dodje na ovu belu boje ne bi izgledao svuda ravnomerno. Na neki nacin ako tako moze da se kaze sam uradio pre-shading.



Zoki969

Prosto mi je tesko da napisem bilo sta jer nemam ama bas nijednu primedbu.
Za sada-savrseno.

djnik

#52
Iz bele u zuto. Ovo je tek prvi sloj zute boje (MM Insignia Yellow), sutra uvece kad se ovaj sloj dobro osusi sledi jos jedan sloj. Tokom nedelje cu onda maskirati povrsine kako bih preprskao odredjene detalje sa PRU Blue.



Trazim malu pomoc od clanova foruma. Naime u dilemi sam oko kamuflaze sa donje strane. U aeromagazinu (crtez by O. Petrovic) i na slici aviona u letu se vidi da PRU blue ide od kraja krila ka repu u spicu dok se na shemi Lift Here ta strela PRU blue ne prikazuje. Sta je tacna kamuflaza? Moj avion je broj 117 dok je ovaj na crtezu iz Aeromagazina 120 ali predpostavljam da su farbani isto? Hvala na pomoci!

Znaci jos jedamput da ponovim na ovoj slici i ovom crtezu PRU blue boja ide od kraja krila sve do repa sa donje strane.


Na crtezu Lift Here dekala povrsina od kraja krila do repa sa donje strane je zuta. Pomagajte!

Dada

Ih bre Djole, ti ga bas razbijas u pojam... Sad si i mene navukao na ovog akro sejbra... Iako ne radim let lampice, ovog cu morati da nabavim! Mnogo mi se svidja. Sto se tice plavog klina ispod motora, bilo ga je, e sad samo ako taj 117 nije bio remontovan ili tako nesto, pa ga nisu zafarbali nakon toga...
poz

dragan_mig31

uuu dobro izgleda :) ipak ja bi radio maskrini sejbr :) ali ne sumljam da ces i to a uradis jedan dan  ;D ;D

medico

tja.... pa mogu ce su obe varijante .....ili uradi po fotogarfiji....mada je tesko da rekonstruisesh eskadrilski i serijski broj !?
ili pak iradi shablone za ' 120 ' iz Aeromagazina
mislim da su ti liftovci bili ozbiljna firma ne bi se ni tako lako raspali  >:D

djnik

Radicu i maskirnog naravno ;) Toj maketi necu otvoriti motor niti dodavati ostale detalje, znaci bice out of the box. Naime u svakom slucaju mi treba jos jedan Sejbr iz razloga zato sto se u Akademijevoj maketi dobija nosac za motor a ja sam na T-33 takodje odradio ovaj detalj tako da mi za njega fali jos jedan nosac.

Imam dekale za nase Jet-ove za sve moguce kombinacije brojeva. Ipak mi se svidja broj 117 jer hocu amerima da saljem podsvesne poruke u vezi njihovog F-a ;) Odradicu ga kao sto je ilustrovano u Lift Here uputstvu a ako nije tacno uvek mogu naknadno da odradim ono polje sa PRU blue.

djnik

#57
Kao sto vidite maskiranje F-86 napreduje polako ali sigurno. Najteze je zamaskirati povrsine istom preciznoscu sa obe strane posto je kamuflaza simetrica. Zabavljacu se sa ovim jos par dana dok ne budem sasvim zadovoljan. Privremeno sam spojio obe polovine trupa maskirnom trakom kako bih u istoj liniji maskirao saru koja ide od nosa sve do repa.



dragan_mig31

zuta je super legla :) jedva cekam da vidim kako ova maketa stoji u zavrsene makete :)

tripko

ala je zut, nije lose nije lose, vidim da si maskirao maketu jedva cekam da vidim kako ce to cudo da ispadne na kraju