M4A1 Sherman

Previous topic - Next topic

T34

To je nekakav kit u spreju? Jel ima oznaku gradacije?

Momcha

Zasad izgleda dobro.Ono sto to ti je Andro na pocetku reko vezano za tockove:
mozda nebi bilo lose da stavis tenk na neku vinjeticu ili podlogu kako prelazi neravnine,jer
u tom slucaju mozes da iskoristis flexibilnost Italerijevih tockova i vinilnih gusenica 100%.
Sto se tice texture meni je super.Mozda nebi  trebalo preterivati sa "neravninama" na oklopu.

Eraser

Mozda jeste sad malo prenaglaseno al ovo je jos samo vezba,sledeci put ce biti  bolje nadam se :D

T34

Ma izvrsno je i sad, šta. Ajde opusti se.

razoxx

Quote from: T34 on 08-05-2008, 21:52:15
To je nekakav kit u spreju? Jel ima oznaku gradacije?

u bolje snabdevenim radnjama za profesionalne farbare automobila
samo trazis kit u spreju...ovo je gradacija 300,a na sajtu grckog proizvodjaca ima i 1000

firma je body
spot panel repair   1k qiuck primer

http://www.hbbody.com/
http://www.hbbody.co.uk/primers.htm#Bodyfill%20307

pozzz

Eraser

Ovo cemo  da pazarimo prvom prilikom,hvala ti.

razoxx

Quote from: Eraser on 08-05-2008, 22:41:19
Ovo cemo  da pazarimo prvom prilikom,hvala ti.

kod nas ih zastupa firma ehom

T34

Hvala, potražiti ću!
Ideja je stvarno izvrsna za relativno finu teksturu US tenkova - imam još dva Italeri Shermana!

razoxx

ako ti se ne svidi ili ti je prevelik sloj alkohol 96% skida ...sve

Eraser

Cekajuci da pocne kampanja o Shermanima pauzirao sam sa mojim lepotanom  ;D al posto od kampanje nema nista a daleko mi je da cekam septembar da pocne "West Front 43-44" nastavio sam rad.

Profi komora za farbanje je opet aktivirana i radovi su poceli  ;D ;D ;D



Nije mnogo uradjeno al bitno je da se maketari  ;) ,juce sam 4 sata deljao tockove  >:( >:( jer su dosta lose izliveni pa je bilo dosta shmirglanja al i to sam sredio.
Jutros  sam ofarbao tockove i gusenice u primer.



Dok se sve to susilo odlucio sam da se malo poigram sa preshading-om na ovoj maketi.
Malko sam preterao al dobro,jos cu odluciti gde ce se videti a gde ne kad budem farbao sa olive drab.











Kad su se tockovi i gusenice osusili,gusenice sam ofarbao u mat crno a na tockovima uradio preshading.


Na slici je tocak ispao ceo crn  ;D ;D al to je samo opticka varka,uzivo je samo malo crne na njemu.




Slike su lose kao i uvek jer sam slikao sa mobilnim na suncu pa dok ne nabavim neki digitalac mucicu vas sa ovim kvalitetom lsika  >:D

Sutra idem na teren jedno 10-ak dana tako da ce sherman jos malo odmarati od mene  ;D

Kad se vratim nastavljam...


T34

Sad se tek vidi koliko je tekstura dobra! Bravo Niđo!
Taj preshading ja rijetko radim, ali mislim da si ga trebao napraviti po konturama vozila - bridovima, uglovima, mada u konačnici nije bitno...
Samo naprid!

Eraser

Hvala ti druze!

Ma preshadinga ima svugde  ;D al ostavicu ga da se vidi samo na nekim mestima,sad isprobavam sve tehnike pa cu odluciti koju cu u buduce raditi a koju ne.

Aki

Lepo,lepo mi izgleda preshading!!
Jedva cekam nastavak!

PELE

Eraser, gde si u Pancevu pazario MM Prajmer, u kojoj prodavnici??????????????????????:o :o :o

Zahvalan unapred

Pozdrav!

Eraser

Nisam u prodavnici nego na takmicenju kad je bilo,a inace imas ga u M-Hobby-u.