Panchevo 03.05.2008.

Previous topic - Next topic

djnik

Zahvaljujem se na slikama i svim ucesnicima i nagradjenima cestitam na izlozenim maketama i osvojenim nagradama! Takmicenje je kao sto vidim bilo veoma zanimljivo! 

Profa

Hvala, Bamby, na pohvalama, nije trebalo, stvarno...

Sorry što se nisam odma' javio, al' posle tekme odox kod šure na rođendan, a posle sam bio mnogo mrtav...
Elem, PKZ-2 je osvojio što je osvojio (a i ja sa njim ;) ), a danas ću da ga islikujem i postavim slike kako treba - kao i Helketa, naravno :)

Treba pohvaliti i Dekija Rankova (Wittman) koji je sa svojim maestralnim Königstigrom osvojio zlato u generalnom plasmanu :)
Krivo mi je što ne znam ko je drugi, ali ću videti da danas nazovem nekog od organizatora i javim vam rezultate.

Quote from: Sandman on 03-05-2008, 18:24:30
na takmichenju je bila i dobra ponuda na berzi maketa, tako da verujem da su maketari nashli po koju stvarchicu za sebe ovaj put ;)
Ovog puta sam berzu izbegao, prvo da raščistim štek ;)

Nažalost nisam ništa slikao, pošto su mi neko vreme sudijske liste zauzimale mesto u rukama predviđeno za aparat... :-\

Sve u svemu, što reče Sandman, lepo proveden dan u druženju sa ekipom, što je, po mom mišljenju, i najvažniji deo takmičenja ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Sijamski_Mrmot

MRM mrm MrM?  (Nije sve tako belo ima i crnog?)

Evo ovako, prvo sam odspavao da se smire prve strasti... cak sam razmisljao i da ne napisem nista da ne bude opet "ovaj samo pljuje" ali dugujem nekim ljudima sa kojima sam proveo ugodno popodne a koji ne dolaze na forum iz nekih svojih razloga a zamolili su me da "opletem opet one tamo"...

Ali necemo tako, nije sve bilo ni belo ni crno pa cemo redom:

1- Organizacija?  Solidna, domacini ljubazni, dosta prostora a jedina zamerka ide na osvetljenje (sto je gazda Sandman vec naveo...)
2- Najveca zamerka je kao i uvek otisla na sudjenje, ovo ne ide toliko na dushu organizatorima posto sam od njih samih u prijatnom popodnevnom druzenju saznao da nisu ni mogli da istaknu neku "sudijsku listu" iz prostog razloga sto, da citiram "nijedan klub nije ispostovao dogovor sa sastanka i poslao po 2 imena clanova koji ce suditi", ovo je i bilo za ocekivati. Nazalost, kao i uvek, ovo je otvorilo prostora za brojne malverzacije i "proguravanje" prijateljskih maketa ap je u mnogim kategorijama zlato otislo u pogresne ruke...
3- Sad da navedem ono najvaznije posto ce odmah neki da se uhvate bas za to, ovog puta pisem utiske mnogo drugih ljudi a ne samo svoje posto nisam direktno ostecen :) tako da vam odmah padose u vodu komentari da je "sve ovo zbog Seneijevih medalja koje ne osvaja :)"

4- Da je bilo lepo, bilo je, da su Pancevke opasne, jesu (doduse nisam licno proverio, bio sam sa Irenom zajedno :)) ali da je bilo i lose, bilo je. Nemojmo se pretvarati da mnogi od nas nismo bili svedoci zucnih svadja izmedju organizatora, sudija i onih iznad... prepravki "gresaka", "pogresno upisanih brojeva maketa" i zalbi mnogih na plasman... Mozda neki i nisu ovo primetili ali samo zato jer im je tako dogovaralo ili ne zele da se zameraju nekome...

NA sudjenje i rang liste su imali primedbe mnogi pa cak i Aca Tumbin sa kojim sam po prvi put uspeo malo i da se ispricam i da otkrijem da je ok lik i ovim putem ga pozdravljam.
NEcu previse da ulazim u detalje ko, gde, u cemu i kada... nije potrebno neko posebno znanje tako da je svako ko se i malo razume u maketarstvo mogao da pogleda "rang liste" pa ponovo da pridje stolovima i pogleda sta je to pobedilo i protiv cega...

Zaklucak, takmicim se od 2002 god ali sve sto sam do sada video na takmicenjima ni za prineti nije onome sto sam video juce i sto sa pravom mogu da nazovem vrhuncem bezobrazluka a mnogi ljudi sa kojima sam juce pricao su imali i gore misljenje od mene. Jedan od organizatora je cak rekao da nece vise biti njihovog takmicenja ako ce ovo da se ponavlja.

Da nije sve tako crno kao sto i napisah na pocetku pobrinuse se dobro drustvo i solidne cene u obliznem kaficu :) pa da iskoristim priliku da jos jednom pozdravim stare prijatelje (gosn Sivceva, Neshu, Lanmi-ja, Daggera itd...) i nove prijatelje (da ne imenujem, prepoznace se :)) i da im svima napomenem da je druzenje sa njima vredelo dolaska :)

Da ispravim gosn Sandmana, i da budem iskren posto se nikad ne kitim tudjim perjem, Sijamski Mrmot NIJE juce osvojio medalju, Srebro koje sam uzeo je za maketu koja nije moj rad i ono ce otici u ruke vlasnika, maketa je samo prijavljena pod mojim imenom zbog toga sto je ista poklon te osobe u mojoj vitrini i izneta je uz saglasnost autora :) Doduse, opet isrkeno, i trece mesto u istoj kategoriji je bilo na moje ime, ovaj put sa mojom maketom ali bronza je otisla cetvrtoplasiranom :)

Ono sto je meni najdraze od juce je cinjenica da se glas ostecenih sve jace cuje a "grupica" istih je sve veca, i sve bucnija :) pa ce , nadamo se, jednog dana "skupljaci netakoretkih metala" (citaj medaljica i peharcica) shvatiti da nakasljavanje u publici kad iste primaju nije od gripa... a mozda i da pre takmicenja odemo negde na utakmicu pa da provezbamo i bucnije nacije negodovanja?  ;D "mislite o tome"  ;D

Quote from: Profa on 04-05-2008, 08:00:02
Treba pohvaliti i Dekija Rankova (Wittman) koji je sa svojim maestralnim Königstigrom osvojio zlato u generalnom plasmanu :)
Krivo mi je što ne znam ko je drugi, ali ću videti da danas nazovem nekog od organizatora i javim vam rezultate.

I koliko god se trudio da ne ulazim u rasprave, ovaj rad je dobar ali daleko od toga da je "maestralan" i to je misljenje 90% ljudi koji su videli ostale makete u toj kategoriji i o tome se juce takodje zucno raspravljalo.

MOLIM sve koji su se nasli prozvanim da raspravu ne vodimo na MK, iznosim svoje misljenje na koje imam pravo a kome se ne svidja, moj PM radi uvek a i na takmicenjima sam dostupan da pridjemo stolu i zajedno prodiskutujemo o radovima.

Sto se tice eventualnih komentara "pa nema ko da sudi..." evo IMA, garantujem objektivno i realno sudjenje i dolaske na sva takmicenja a za uzvrat ne trazim medalje kao vid placanja vec samo pokrice REALNIH troskova za gorivo kroz free kotizaciju i dotiranje razlike (sto u slucaju mog autica svakako nece biti puno). I sad?

Mrm mRm

Profa

Quote from: Profa on 04-05-2008, 08:00:02
Treba pohvaliti i Dekija Rankova (Wittman) koji je sa svojim maestralnim Königstigrom osvojio zlato u generalnom plasmanu :)
Moja velika greška :-[ :-[ - Deki je dobio "best of show" za Swordfish-a u 48-ici. http://i191.photobucket.com/albums/z125/airbamby/Takmicenja/Pancevo%202008/IMG_0382.jpg
Izvinjavam se Dekiju i svima ostalima...

p.s. Moj stav je i dalje da je Tigar maestralan ;) O ukusima ne vredi raspravljati
Bogu fala što sam Lala! :)

ALEX T

Cestitka organizatoru  jer danas treba dosta truda i rada da se bi se ovako nesto organizovalo.
Sto se tice sudjenja i ljudi koji su sudili nista novo.
Vise ljudi nego ranije je komentarisalo njihove odluke,makete su volsebno nestajale iz katergorija,
sudije koje  ...
Ali kao sto sam na pocetku rekao zahvaljujem se organizatoru i svima ostalima jer smo se na kraju ipak druzili
i pricali, razmenjivali iskustva iz hobija sto je i svrha ovakvih skupova.

Pozz

ALEX T

Swordfish je 1. mesto u generalnom plasmanu za avione a ne Best of the show.

Kerber

Jutros sam tek dosao sa puta, i kad sad, malo odmornije glave sumiram utiske, sta reci a ne slagati  ;)...
Takmicenje k'o takmicenje... 8)
Da je imalo propusta, imalo je, ali, verovatno ih svako ima (na jednom koje smo mi organizovali pre koju godinu, bilo je isto da su nam se preplele kategorije, da smo spajali kategorije, da smo....I ko zna kako bi se to zavrsilo, da se nisu pojavili ljudi sa vise iskustva u tome - citaj Branka, Sivchev, Viktor iz NS , kao i ekipa iz Kraljeva, pa nam pomogli da se izborimo do kraja. Tu gresku vise nismo ponovili, bar tako mislim.
E sad, ako na nasem primeru niko nista ne nauci, pa ponovi iste greske, a izgleda mi da su iste po Marfijevom zakonu tu iza ugla, i samo cekaju da se malo skrene pogled, da bi "istrcale"  kulminirale i napravile haos, e...
Ko radi - taj i gresi, reci cemo, i tu ima istine.. E, ali ko stalno gresi, i to treba videti i mozda pomoci ljudima da ne upadaju u nevolje, pa i to do odredjene granice...Jer, ako ti sto puta kazem da ne ides glavom u zid, polomices je, a ti me ne slusas, nego jurisas...pa nema svrhe da ti to isto kazem i 101. put. Slomi je !
Za sudjenje, ne znam kako je islo i da li treba imati zamerke na njihov rad (svi mogu da se bune, to niko ne brani, pa mi uvek imamo primedbi i na fudbalske sudije, i na sve ostale, i znamo bolje kako bi i koga i koga ne bi, i sastavili bi bolje od svih i nacionalni tim i politiku i sve ostalo), ali da je i tu bilo propusta i gresaka, izleda da jeste. Bar u listama plasmana, jer staviti maketu u '48 kao pobednika, u grupi gde se ocenjuju '72, je malo.... D:). E, ko je tu pogresio, sudije ili ljudi za racunarima, ne znam, ali sam kasnije opet primetio gresku u plasmanu klipnih aviona, gde je pobedio Me262 ???, pa je ipak to tamo neko primetio i precrtao ga olovkom. To je samo jedan od segmenata, a bilo ih je izgleda jos.
I meni je zasmetalo to, sto smo jedan dogovor napravili, a odmah se na prvom stepeniku sapleli i nismo ga ispostovali, tako da meni pada u vodu sav onaj razgovor oko rada Saveza, ili se barem zestoko klima. Ocekivao sam i ja da vidim objavljenu listu sudija za prvo ovogodisnje takmicenje, ne zbog sebe, nego zbog drugih...Da vise stavimo tacku na to.
Izostalo je. Prvo, pa nije musko, al' nije ni zensko...E, to mi se nije dopalo.
Ono sto mi je osvetlalo dan, je ucesce mladih snaga, i naravno, njihovih lepi radova. Ima tu materijala, njima se puno treba posvetiti, da nas hobi ne nestane sa nama.
Imao sam zadovoljstvo da vidim jako lepe radove, da uzivam u drustvu kolega i prijatelja, da se opustim posle dve noci posla (iako sam legao u 6, a ustao u 10h), krivo mi je sto nas nije bilo vise (to uvek), popili po koje pivce, palo je dosta viceva i smeha i sale. Nisam se takmicio, vise nemam tu zelju, kad me uhvati, onda cu, ali ja uvek uzivam i gledajuci makete drugih kolega na forumima i takmicenjima.
Do iduceg puta, i da bude mnogo bolje, jer, ako su ovo decije bolesti, mi vise nismo deca, pa dajte da to preskocimo jednom, pozdrav organizatorima, ucesnicima i svima ostalima, a dobitnicima priznanja, cestitam na osvojenim medaljama i diplomama.
Bane

modellius

Evo ovako, za pocetak, slazem se da je bilo propusta i gresaka ali..... Uvek je tu ono ali.... Velika je frka dizana juce nepotrebno, a sada kada je sve gotovo krece pljuvacina preko interneta a na licu mesta muk. Tipicno.
Mozda bi jednom trebalo pogledati i drugu stranu, pa razmisliti ko se buni i zasto ? Zato sto roditelj uradi maketu koju prijavi na ime svog deteta pa se posle jos i buni ? Mozda bi trebalo vec jednom poceti biti realan ? Ili bi mozda trebalo da se batalimo svega ? mozda....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Profa

Quote from: ALEX T on 04-05-2008, 10:33:10
Swordfish je 1. mesto u generalnom plasmanu za avione a ne Best of the show.
OK, držimo se striktne nomenklature... Mada "best of show" nije proglašena (koliko sam zapazio), te je prema tome... no, kakogod...

I meni je smetala organizacija suđenja (koja je sređena na licu mesta a ne mesec dana ranije - no, to je do organizatora i klubova koji nisu odradili svoj posao), liste koje su nedostajale, itd...
Pozitivno - mnogo klinaca (mada je mnoge pionirske i kadetske makete radio jedan mnoooogooo stariji maketar) kod kojih se održava pravi duh i spremni su da uče i, za mene najvažnije - sreo sam se sa mnogim poznatim prijateljima i upoznao sa do sada fizički nepoznatima, mnogima sa kojima se mesecima dopisujem ovde (prepoznaće se ;D )

Od sad pa nadalje i ubuduće se isključujem iz svake ovdašnje diskusije o takmičenjima (sem ako nisam direktno pozvan/prozvan) - idem, učestvujem, družim se sa ljudima. Ako mi se nešto ne sviđa reći ću direktno organizatoru (kao što sam mu juče i rekao štošta), a ne sutradan na forumu na kom organizatora ni nema...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sijamski_Mrmot

Quote from: Wittmann on 04-05-2008, 11:32:44
Evo ovako, za pocetak, slazem se da je bilo propusta i gresaka ali..... Uvek je tu ono ali.... Velika je frka dizana juce nepotrebno, a sada kada je sve gotovo krece pljuvacina preko interneta a na licu mesta muk. Tipicno.
Mozda bi jednom trebalo pogledati i drugu stranu, pa razmisliti ko se buni i zasto ? Zato sto roditelj uradi maketu koju prijavi na ime svog deteta pa se posle jos i buni ? Mozda bi trebalo vec jednom poceti biti realan ? Ili bi mozda trebalo da se batalimo svega ? mozda....

Na licu mesta nikako nije bio muk druze whitmanne, mozda si samo oguglao pa nisi cuo sta se sve pricalo... i nije bilo gresaka, niko tu nije pogresio (osim mozda sto nismo glasnije komentarisali pa da sigurno cuje svako ko treba...) vec je sve lepo uradjeno "po planu" a cijem, to se zna. Niko ne pricao o sudjenju u mladjim kategorijama (mada je i tu bilo svega...) tako da je bolje da ne skrecemo sa teme...

Kad vec pominjes mladje kategorije kako to da nije bilo maketica za mladje? Pa gazda milan je imao brdo nekih academya po 200 din pa je bar to moglo da se uzme za njih...

Poenta svega je da od one bucne najave sa sastanka kako ce sve biti drugacije ove godine nema ni A! Opet se namestalo i to u takvoj meri da vise nije "cika Sensei" bio jedini koji je primetio i komentarisao... Doduse mozda smo nas 15tak zaista prosli neprimeceno od strane onih koji su trebali da primete...

Kerber

Ovde cu ja da stavim tacku na svoja razmisljanja o takmicenju juce.
Nisam bio licno zainteresovan za svaki korak, jer nisam kao takmicar ucestvovao, nisam ni za izlozbu doneo ni svoje a ni tudje makete.
Ono sto sam malopre napisao je da sa jedne strane pokusam da dobronamernim savetima uticem na to da se greske i greskice ne ponavljaju po pravilu, a da ce ih uvek biti -hoce, braco, u to mozemo biti sigurni. A takmicenja treba da se odrzavaju, makar da sami vidimo gde smo u odnosu na druge, dal' smo nesto novo naucili, i kako smo cime ovladali. Od sebe uvek polazim, u sebi prvo gresku trazim. Lako je druge okriviti. A gde smo mi?
I jos nesto...uvek ce na svakom takmicenju, biti i pobednika i pobedjenih. To je tako. I tu nema pomoci. Ko ne zeli da se nadje u onoj drugoj kategoriji, ne treba ni da se takmici.
Zivotni kredo koji ja imam - da je vazno i ucestvovati, ako hoces priznanje i nagradu, je moj, i mozda jos nekih ljudi koje poznajem, ali - ne mogu da nateram sve da ga prihvate. To me podseti na vic o Pirocancu (nista licno), kad je pitao Boga, kako on to i zasto nikad nije dobio na lotou...a ovaj mu odgovori - da za pocetak, kupi tiket i uplati ga.
A ko gubi, ima pravo da se ljuti.
Schluss !

razoxx

mante se corava posla ljudi...

zasto maketarite???

da bi punili vitrinu peharima ili zbog opustanja i licnog kreativnog zadovoljstva...

Neke stvari se nikad nece promeniti u Srbiji

"Politicar je vazda prijatan sa svima ,svak od njega rado saucesce prima"....mr Antonije Pusic

Ajd Zdravo

Dada

Quote from: Sandman on 03-05-2008, 18:24:30
maketa nije u globalu bilo puno (mozda oko 100-inak), ali je bilo dosta juniorskih radova shto je lepo

Zato ste i pokupili medalje :D :D 8) Shala mala, svaka cast na osvojenim metalima.

Poz

tenk

#43
ma da mi sina nije krpelj ujeo pa ceo dan u urgentnom >:( bas mi je zao sto nisam mogao da dodjem :( cestitam svima na nagradama   ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

modellius

#44
Maketice za mladje obezbedjuje organizator, ako je u mogucnosti, nije obeveza vec dobra volja ( finansijska mogucnost ) . Sto se tice negodovanja, kada sam rekao muk, nisam mislio na seljacizam sa komentarima i tome slicnom, vec se zna i na svakom je takmicenju isto pravilo : Prilozi se zalba, odredi se nova sudijska komisija i ponovi se sudjenje. Mislim da je to poprilicno jasno ( bar za pismene bi trebalo ), i mozda malo kulturnije od nekih drugih " nacina " , da citiram "male bucne grupice...."
na kraju krajeva druzenje bi trebalo da bude najvaznije.....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/