O, ne opet T-34

Previous topic - Next topic

DiscoDancer

Napokon, opet ja. Ne mogu vise da izdrzim, a da ne zapocnem epski topic o voljenom nam tenkicu.
Da ne smaram, ovo je klasicno Revell/Zvezda? izdanje. Hteo sam takodje da fotografisem ceo proces stvaranja, pa tek onda da okacim na forum, al' kao sto rekoh sagoreh... Umesto uredno ispisanog i osmisljenog teksta tj. opisa, pisacu u hodu, a radni proces ce biti sporiji.
Na pocetku ove sesije nisam zeleo da posvecujem mnogo vremena detaljima i menjam postojece, ali kako je vreme odmicalo nisam mogao da odolim a da ne zamenim sve rucno pravljenim komadicima. Kao sto pojedine slike pokazuju nesto je pridodato, a nesto oduzeto (do daljneg).
Najvise od svega me je mucila mreza poklopca motora. Uradio sam logicnu stvar, isekao postojecu "mrezu" da bih pridodao pravu. Medjutim, to je delovalo vrashki odvratno. Zato sam resio da ceo poklopac napravim pocevsi od 0. Poprilicno sam zadovoljan onim sto vam prikazujem. Na zalost, fotografije nisu bas najjasnije, ali se rezultat da videti. Takodje, resetke na bokovima i vrhu ne daju realistican utisak. Nista zato, malo smirglanja i dobijamo 3D resetke.  U izbusene, vertikalne rupice na bokovima ce biti stavljeni nosaci rukohvata tj. ograda. Donja polutka tenka je obogacena pojedinim poklopcima izradjenim od flopy disketa. Plastika je vise nego savrsena za rad - tanka, mekana, lako obradiva i odlicno se da zalepiti. Jedine dve stvari oko kojih nisam hteo da se zamaram su cev i gusenice. Dobio sam Aberovu cev i Friulmodel gusenice.
Mnogo toga sam zeleo da kazem, ali vise ne znam ni sam sta, pa nek' slike govore umesto mene.











Kerber

Prvo, drago mi je da si opet aktivan na forumu, a taman da se vide dve dobre izrade T-34 tenka.
I ovo, kao i Andrini tenkovi "mirisu" na mala remek-dela.
Samo napred i cepaj !

T34

O, pa ovo će daleko bolje da bude - pratiti ću sa uživanjem!!!
Još uz Friul, uf ;)

DiscoDancer

Blagodarim! Hvala na podrsci, pogotovu kad je upucena od strane strucnjaka za doticni tip vozila. Respect!
Ako postanem predsednik, ja cu se potruditi da maketa bude dostojna hvale. :o


Eraser

 :o :o :o Sad zvanicno imam dvojicu da "manijaka" ;D ;D ;D

Svaka cast druze samo tako nastavi!!Cekam nastavak sa nestrpljenjem!!!

T34

Quote from: DiscoDancer on 05-05-2008, 15:17:52
Blagodarim! Hvala na podrsci, pogotovu kad je upucena od strane strucnjaka za doticni tip vozila. Respect!
Ako postanem predsednik, ja cu se potruditi da maketa bude dostojna hvale. :o



Hvala najljepša - spadam u ljude koji vole da vide vrhunski rad, nema nikakvog problema ako je mnogo bolji od vlastitog, mogu samo učiti ;)
Pozdrav i zaista uživam u slikama!

Aki

svaka cast,poklopac za motor je nevidjeno dobro uradjen!!!

Sandman

odlichan posao imenjache ;)

svaki tvoj rad je vredan paznje i chekanja :)

svidja mi se kako si sredio reshetku za motor kao i kutiju za alat.

medjutim najvishe me zanima onaj deo posla koji verovatno svi vole - farbanje i weathering!
znam kako ti uspeshno ide taj deo posla kod maketa aviona, bash me zanima kako cesh se snaci sa oklopom ;)

DiscoDancer

E, pa tu si me sad sacekao u krivini. Ovo mi je prvi oklop. Druga stvar koja onespokojava je cinjenica da mnogo vise uzivam u pravljenju i sklapanju nego u malanju. Trece je to sto od proslog projekta nemam vise uslova za kompresorsko/chetkicharski deo posla u stanu pa moram da se snalazim. No, posto je ovaj hobi ipak jaka droga koja nas chini ovisnicima, pa verujem da cu prebroditi ove "krize"?!
P.S. poklopac motora je napravljen od aliminijumske ploce, konzerve i filtera sa bokala za prociscavanje vode.

T34

Onako precizno, sa svim detaljima? :o
Čime si uspio tako fino odrezati lim, sumnjam škarama i skalperom :)
Nevjerojatno je zaista!  :)

DiscoDancer

Pa, prvo grubo izbusim rupe oko linija i isecem shkarama oko zeljenog oblika sa prepustom od 1-2mm. Onda na red dolazi turpijanje, deo po deo. Posto su ovo skakljive stvari za drzanje u rukama, kao pomocna ruka mi sluzi drzach skalpela. Zakivci su radjeni (deboss-ovani) zatupljenom shpenadlom. Nije nikakva filozofija, samo strpljenje i dobro oko (i kvrc u glavi). ;D

medico

Srki, druskane ...ovaj poklopac izgleda odlicno , nema sumnje da ce i ceo tenak da dude u istom maniru  ;)

Boki

 :o AUH! Moćno, šta drugo reći. Čestitke na trudu i veštini.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

DiscoDancer

Pa hvala vam veliko na lepim recima. Svaka cast ako ste iz ovih fotki prepoznali potencijalni kvalitet. Elem saljem mali dodatak za neke detaljcice.
Sajla za vucu je izradjena od bakarne zice, uvijena, pa onda osmirglana kako bi se poravnala i bila iste debljine. Izduvnim cevima sam dodao var po sredini i istanjio im zidove. Far ce ostati bez stakla. Samo gole zice koje vire iz njega. Oklop mitrljaleza sam napravio od nule jer je postojeci bio netacan i prilicno kratak. Zazori ispod branika ce biti popunjeni halo karticama. (Ne znam zasto sam u opste poceo da radim sa njima jer plastika poprilicno nezahvalna za lepljenje? Pomogao je jedino Locktite super lepak).









T34

 :D :D :D
Biti će to profi rad!!! Samo naprijed!!!
Blago ti se za Friul :'(