Academy 1/72 P-47D Thunderbolt "Eileen"

Previous topic - Next topic

Kerber

Ovo izgleda veoma dobro.  8)
Decale u toplu, ali ne vrelu vodu, pa Gunze hemija. Pa ako treba i vise puta samo hemiju nakon susenja. Kod mene je taj recept do sada odlicno radio, na Academijevim Dorama....
Hrabro napred! ;)

Goran A.

Nejednake sirine invazionih traka jel' to tako ili pobeglo?

Nemsy_29

Quote from: AG02 on 25-08-2012, 10:38:29
Nejednake sirine invazionih traka jel' to tako ili pobeglo?

I meni se malo cini al opet realno pitanje je da li je i na pravom avionu to bilo pod konac posto je u zurbi sve to farbano  :)

Meni se svidja ovaj debeljuca, definitivno jedan od aviona koji se mora imati na polici  :)

Sandman

Potrudiću se da sredim invazione pruge - farbaću još jednu belu prugu na nosu pa ću usput srediti i te pruge pozadi.

Maske za njih sam radio prema Academy dekalima - precrtao na paus pa onda sa njega sekao Tamiya trakice - i ispostavilo se da je dekal izgleda pogrešno odrađen tj. da ne prati najbolje obline trupa - same pruge bi trebale da budu pomerene još malo unazad inače, ali dekal nalaže da idu na ovom mestu  :-\

Sandman

Posle duže pauze vraćam se na "Eileen".

Popravio sam crne i bele invazione pruge na par mesta, a zatim ih "poravnao" sa gornje strane kamuflažnom zelenom. Ovo je najbolje što može da se izvuče - nije perfektno, ali bolje izgleda nego na prethodnim slikama...


dragan_mig31

Puno bolje izgleda.Samo jedna cev sa desne strane ti je uvucena skroz u krilo.

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 14-10-2012, 18:24:55
Samo jedna cev sa desne strane ti je uvucena skroz u krilo.

Nije se uvukla - pukla je.  :headbang

Quick Boost mitraljezi su jako tanki i lomljivi i samo delič nepažnje je bio dovoljan - sačuvan je taj delić pa ću ga zalepiti na samom kraju.

djos & filip

Vrlo lepo izgleda, jos par koraka do kraja :)

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 14-10-2012, 18:36:21
Quote from: dragan_mig31 on 14-10-2012, 18:24:55
Samo jedna cev sa desne strane ti je uvucena skroz u krilo.

Nije se uvukla - pukla je.  :headbang

Quick Boost mitraljezi su jako tanki i lomljivi i samo delič nepažnje je bio dovoljan - sačuvan je taj delić pa ću ga zalepiti na samom kraju.

Auu :S ja mislio da si ovo napravio sam od medicinske igle.

Sandman

Danas je palo lakiranje pred dekale.. klasika.. Future...



Isprobaću par dekala sa ovog seta koji mi ne trebaju za "Eileen" prvo sa raznim tehnikama, kako bih video koja će metoda biti najefikasnija - ovo su stari Academy dekali koji će verovatno praviti problema prilikom lepljenja pa mora prvo test faza  ::)

Jadgkommando

Odlichan! decali, probaj sa hemijom sa sredis to, trebalo bi da odradi posao...

Pozdrav!

Warhawk

More, mr.Hobby-jev "zeleni zmaj" i nema da brineš  ;)

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Janjic

Quote from: warhawk on 23-10-2012, 11:25:10
More, mr.Hobby-jev "zeleni zmaj" i nema da brineš  ;)



Jel ima negdje u Beogradu da se kupi? Izvinjavam se na OT-u!
凸(¬‿¬)凸

Sandman

Trenutno mislim da ga nema u maketarskim radnjama po Beogradu, jedino ako neko preko oglasa prodaje.

Inače, juče sam uzeo par dekala iz ove makete i probao par kombinacija sa dekal hemijom - mislim da sam došao do zadovoljavajućeg rešenja, no videćemo kada za koji dan primenim na samoj maketi. Napisaću više o tome kada ih polepim...

Dada

Shefe, lepo napreduje! Bas lepo!
Jedina zamerka je sto je akademac kao osnova... Ovoliki trud bi bio mnogo bolje iznoshen da je tamija posluzila kao osnova.
Ovo nije kritika, nego neko razmisljanje... Mada kada se to sve lepo nakreci i sredi, nece se videti neka razlika, dok ne napises pored...
Ajd' u ciljnoj si ravnini... Finishiraj to, pa da ti gangam mashe kariranom :)