J-37 viggen 1:72 heller

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

sad je puno bolje.toliko za danas nemam vise snage jer ovo radim od 3 po podne.ovih dana cu da ofarbam sivu na donje strane a nakon toga idu crne napadne ivice.


oddball

draganche, super si ga restaurirao. kamuflaza je cista desetka
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Kapa dole! Naterao si me da otvaram sa dial up-a sve slike i da gledam... Bravo za kammo!!! Izvukao si je odlicno, nikada se ne bi reklo da je restauracija.

PELE

Joj......... :o

Kapa dole! Trebalo je ovo uraditi! Svaka cast!

Jedva cekam da ga vidim gotovog.



Pozz

dragan_mig31

danas sam ofarbao donje povrsine uradio postshading ali ne izgleda mi bas naj naj,i prosao maketu sa 2 sloja pronto.cekam da se osusi i da mogu da postavim dekale...



dragan_mig31

dodao sam dekale i chipping..za danas toliko.ovih dana cu da lakiram opet da bi zastitio dekale i onda ide prljanje i matiranje...



Suhoj

Po mom misljenju, definitivno tvoja najbolja maketa!
Svaka cast za trud na ovome!

UrbanKnight

Looudilo!!!  :)  Gledam i uzivam...

Ete, u vezi prljanja... ovo je deo jedne mnooogo vece slike, koja je inace stojala dugo kao wallpaper  ;) , moz' ce ti koristi, nije ista maskirna sema, ali se vidi kako ovo avionche moze da bude neuredno.


Kerber

Bravo za strpljenje i gvozdenu volju...
Jedino sto mi malo bode oci je ono posvetljavanje panela...Kao tufnice...Nekako mi odskace, ili ga fotke bas isticu. Znam za taj stos, onaj Reaper ga stalno koristi, samo dosta suptilnije, pa se ivice svetle tufne izgube...ovde mi to malo odskace. Mozda i nisam u pravu, opet kazem, samo  mi to nekako ne pije vodu. Isto, mesto osvetljenih panela nije svud isto, jer nece da se isto svi izfejduju, ako su na vrhu i na bokovima....ili ja bar, tako zamisljam. U stvari, u modernjake se i sam vrlo povrsno razumem...
Mozda ce sa matt lakom, ako mu i tu das neku vrstu filtera, stvari da se poprave...ne znam. Cisto opazanje...
Pozz !

dragan_mig31

gotov je.ovih dana cu da uradim fotke na dnevno svetlo





gasha

Sve je super osim cipinga. Mislim da si ga previse ogulio po ivici krila i motora. Da je WWII Britanac ili Japanac bilo bi ok. Mislim da na ovom avionu to prenaglaseno. 

Pozdrav

ugovorac

Maketa je prelepa ali se slazem s Gasom u vezi cipinga i dodao bih da bi i stajni trap trebao malo da ostaris.

dragan_mig31

Quote from: gasha on 03-02-2009, 17:22:36
Sve je super osim cipinga. Mislim da si ga previse ogulio po ivici krila i motora. Da je WWII Britanac ili Japanac bilo bi ok. Mislim da na ovom avionu to prenaglaseno. 

Pozdrav


na ARC sam procitao da viggen jer dostizu velike brzine njihovi ivice krila se ljuste brzo i svedjani su pokusavali da to sprece sa prefarbanje sa crnu boju.ali i ta boja se jako brzo ljustila i onda su odustali a evo i na vecina slika se to vidi...


gasha

Na slici se lepo vidi da si u pravu. Onda neka ga tako, samo to sigurno nije od velike brzine, vec od kvaliteta boje ;D Brzi su i drugi avioni ali da bi se ovako nesto desilo treba da prodje bas dosta vremena

Hawkeye

odlicno uradjena maketa,a i sam avion je lep i interesantan!

'Уживај младићу за младости своје!'