MiG-23BN Iraqi Air Force

Previous topic - Next topic

oddball

Dobro ti je krenulo, lepo si poceo i kabinu sa samogradnjom.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

Quote from: PELE on 19-12-2009, 23:24:20
Ne kombinujem, preradjujem MiG-27

mene zanima sta ces da uradis oko usisnike?znas da mig-23 bn ima usisnike kao na ms,mf,ml,mld,ub....

PELE

Pozz

Danas sam zavrsio kokpit, maskirao i ofarbao prozirne delove...






Sneni

Koju boju si koristio za kokpit, ako nije tajna?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

PELE

Pozz...

Farbu za kokpit sam dobio mesanjem Revell 50 + Revell 360 + MM Flat White.

dragan_mig31

kokpit je zakon :) samo reci zasto si ofarbao ramove obrnuto.ramove prednjeg stakla i poklopac trebaju da budu ofarbane iznutra a ne ovako....

Nemsy_29

Odlican kokpit...I meni je ovo, sto dragan rece, zapalo za oko  ???

ubermagog

već je bilo ovakvih pitanja na forumu  ::)

pa kad preprska preko ove "unutrašnje" boje onu spolja od kamuflaže - unutra će se videti boja koja treba, unutrašnja!

svi ovako rade, komplikovano je farbati iznutra i retko kad ispadne lepo i precizno...

btw, odlična kabina!
a bogami i fotke su ti prva liga, odlično svetlo i pozadina!

SkyHook032

Svaka cast na kokpitu,stvarno profi uradjeno!  :cheers


Extra izgleda za sad,samo tako nastavi :D  :pilot

PELE

Airsuba je sve rekao...

Mada, za svaki slucaj sam ofarbao i unutrasnji ram, jer tu kasnije dolaze zice koje cu dodati i jedan stencil.



Hvala svima na komentarima, update sutra.  ;D


Pozz


dragan_mig31

Quote from: Airsuba on 23-12-2009, 00:49:54
već je bilo ovakvih pitanja na forumu  ::)

pa kad preprska preko ove "unutrašnje" boje onu spolja od kamuflaže - unutra će se videti boja koja treba, unutrašnja!

svi ovako rade, komplikovano je farbati iznutra i retko kad ispadne lepo i precizno...

btw, odlična kabina!
a bogami i fotke su ti prva liga, odlično svetlo i pozadina!

ako planira da zatvori kokpit onda je mogao da ofarba ramove sa neku finu cetkicu na primer 10/0(ja tako radim),jer kad se iz blizine vidi da ramo nije ofarban primetuje se razlika i poklopac sveti iznutra...

PELE

Pozz...

Zavrsio sam preshading, sacekacu da se osusi, pa prelazim na kutije stajnog trapa i mlaznik. :)

Imao sam manjih problema sa AB-om, pa nije ispalo onako kako sam zamislio (boja je bila malo gusca nego sto treba)...



dragan_mig31

super izgleda :) jedva cekam farbanje....

Dada

Ok je preshading, iako je malo jaci. Postaraj se samo da kada budes nanosio kamuflazu, OBAVEZNO krenes od najsvetlije nijanse i iz vise slojeva da farbas. Bolje da farba bude malko redja nego pregusta. Ako nisi tako radio, izvezbaj malo na nekoj plastici, pa onda na ovom migcetu.
Cekamo da vidimo hoce li biti stvarno ono sto stoji u naslovu, znajuci tebe... :) :D

Vizant

i naravno dodaj preshading ako idu dve boje jedna na drugu (ili tri) jer druga ubije preshading pa ti ta najsvetlija ima preshading a one tamnije nemaju jer je ispod svetlija vec ublazila efekat.. mada verovatno znash :)