1:72 GRAN Pucara

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

za pocetak moram da napomenem da sam svestan da sam nenormalan jer sam poceo ovu maketu :D

moram da kazem da je ovo najgora maketa koju sam ikada video u zivotu i sam imao priliku da radim na njoj.maketa je poklon tako da morao sam da je nekad zapocem.za pocetak mogao bi da napomenem da je kvalitet na takvo nisko nivo da se predomisljavam oko sam nastavak ove price.

za pocetak evo kako sam sredio jedno krilo i gondolu motora a kako drugo izgleda jos nesredjeno.



sledeci cekor je bio trup.trup se nije slagao uopste pa morao sam da smirglam polovice trupa kao kod one resinske makete koje imaju visak oko 2-3 mm.



i za kraju danasnjeg napretka uspeo sam da napravim kokpit u samoizgradnju.kokpit jos nije gotov ostaje jos puno detalja da se ofarbaju a i jos poneki detalj da se doda.za sad to je to a sutra postavicu jos fotke






dusko

Ovo zaista izgleda kao horor film ali vidim da si vec nekako na sebi svojstven nacin uspeo da se izboris i sa tim . :super

drakii

Vrhunski maketari su oni koji od nichega naprave neshto, magija, a koliko znam nisi psihijatar, pa ti zabranjujem da nekog, pogotovo sebe proglashavash nenormalnim, ima u tom smislu koji su napredovali i dublje, ja npr, pa se ne hvalim, a shto se tiche makete, samo cepaj, biche to Pukara, iako je baza nakaza

UrbanKnight

Je'no mnogo zanimljivo avionche... Ne stedi truda.

JUNKERS

#4
Jest zanimljiv. A koji je proizvodjac ako nije tajna? :) I da... ovo nije nista, ovo je horor!  :headbang  :cry


Ali avion je lep. Sto jes, jes. :love

Milan18111

Na proslogodisnjem takmicenju u Nisu neko je doneo  maketu Pucara argentinskog RV-a....



Veoma lep rad i retko vidjena maketa na forumima.
Lepo je imati ga u kolekciji i zato nemoj odustati.



cherny

Barbarossin Special Hobby. Sjajan.  :super

dragan_mig31

nakon tolike muke pucara je dobila svoj prepoznatljiv izgled.uspeo sam da sastivim ovo cudo tako da sad sam se skoncentrisao na prednje staklo i poklopac kabine.morao sam da dodam ovaj kit jer ovo staklo nikako ne naleze na trup.bojim se da ima jos puno smirglanja dok ne pripremim maketu za farbanje.sad mogu da malo odmorim i da malo radim na sedista za izbacivanje..



Kerber

Uf bre....koliko posla da bi se dobila makar forma. Malo su predebele i prekopane linije panela na krilima il' mi se samo cini?

dragan_mig31

Quote from: Kerber on 25-02-2010, 23:06:09
Uf bre....koliko posla da bi se dobila makar forma. Malo su predebele i prekopane linije panela na krilima il' mi se samo cini?

debele su ali sutra cu da kapnem malo super lepka pa to nece biti vise tako. :)

dragan_mig31

danas sam odokativno smesao boje i freehand ofarbao maketu.nadam se da su ovo ok prelazi boje.sta vi mislite?meni su malo mekse nego st obi trebalo da budu ali to je.



mig-29

necu da ulazim u to kakve su boje(jer nisam imao priliku da vidim slike pravog,sledeci put cu)ali samo farbanje je po meni ok! samo nastavi.... :cheers

dusko

Mozda malo vise "magle"imas po obodima braon boje ali mozda tako i treba ,lepo izgleda i  toj varijanti .Kako uspevas za par dana da dovedes maketu pred svrsen cin ,pa ja se mucim i trudim po 2meseca i opet uprskam ponesto :P.

barbarossa

nijanse su ti vrlo dobre, ne bi bilo lose da ponovis prelaze, oni su imali ratne Pucare farbane u dve nijanse, one koje si ti smuckao, i u one koje sam ja smuckao sto se vidi na gore prilozenoj maketi, u svakom slucaju bice to pukarica na kraju... Sto se tice boja, ne postoje nigde apsolutno neki standard za te argentinske boje, to ti je jednostavno ono sto vidis na fotografijama, pa otprilike, do tih podataka sam barem ja dosao dok sam bio u fazi priprema za farbanje...

:caooo

Reaper

jel to veda na djelu?  :naughty Odlican posao....sad samo odvrni spraj regulator (onaj prvi "poklopac") da ti igla ostane slobodna, malo smedje u ab i prijedji samo po liniji razdvajanja smedje i zelene da dobijes nijansu ostrije rubove i to je to!  :bravo