M-84A 1/35

Previous topic - Next topic

Otto Carius

Moze se desiti da ta maskirna shema pokvari ukupan utisak o maketi...  :jok

Hawkeye

E znas kako ga jos mozes ofarbati(osim ako ti nije bas zapelo da radis SRETENJE 2008).Video sam skoro neku semu farbanja gde boje nisu drecave,nazalost ne mogu se setiti gde sam tacno video te fotke,ali mislim da je sa ovogodisnjeg ili proslogodisnjeg PARTNER-a(sajma naoruzanja).

'Уживај младићу за младости своје!'

dragos

Farbaj ga u maskirnu,svi su dosad uradjeni jednobrazni i formacijski.Ta drecava zelena nije toliko drecava kad tenk gleda pesak sa RRBom na 300,400 m.Ima jedan tenk u Mitrovici,na SMB podlogu su naprskane smedja i crna.Steta sto ga nisam izfotografisao.

Bartsimpson

#18
U sustini,i nije zapelo...Evo radi poredjenja par slika...
Gornja slika je sa vezbe Sretenje 2008 u Nisu.  Ostale su iz 2009,i 2010...Pa i nema mnogo velike razlike u boji...
Osim sto su na kupoli crni umesto belih brojeva.
Naleteo sam na jos neke M-84 maskirno farbane...Medjutim to su sheme gde nema veze sa vezom..nema dva isto farbana tenka..
Ja sam mislio da radim tenk sa prve slike ..21481






Hawkeye

Ja sam mislio vise kao na cetvrtoj slici,ta sema farbanja sa tim bojama bi bila moj predlog  :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Momcha

1,2 i 3 slika su identicne farbe,stim sto ti je na prvoj zalazak sunca pa deluje drugacije.Cetvrta slika je klasicna smb boja sa dodatkom maskirne
crne i braon.Zbog ovih drecavih boja su cak svojevremeno dobili i kritiku od armiske oblasti.

Bartsimpson

#21
Postoji i ova...Slikano na vezbi Sretenje 2009 u Novom Sadu...Ovu shemu je radio RZC...Shema je slicna onoj sa drecavo zelenom..Samo sto je podloga slicna staroj SMB koju je Momca pomenuo...






Hawkeye

Upravo sam na nju mislio,meni je bolja od one drecave.

'Уживај младићу за младости своје!'

Patriota

Zlajo, kao što sam ti rekao sinoć, sve te nove kamuflažne šare na našim tenkovima su jedno najobičnije sr***. Kao da su ih radili daltonisti bez i malo iskustva. Ja sam uvek bio i ostao za našu SMB, ali ako baš želiš onda je ona Sretenje 2008 bolja solucija, jer su Amerikanci pri osmatranju naših vozila pri administrativnoj granici sa KiM slikali jednog TAM-a ili FAP-a, sa baš takvom šemom, iz daljine i pokazala se donekle upotrebljiva.

Bartsimpson

Sa starom SMB se slazem...medjutim sto se bojenja makete tice necu se zaletati,dok ne budem siguran kako cu ga ofarbati  :rtfm

Gusha

Drustvo, na prve tri fotke nisu iste seme farbanja.Igrom slucaja bio sam na vezbi sretenje 2008 i to jos i na generalnoj probi, gde sam bio pored tih tenkova.Oni su to ofarbali neposredno pred vezbu nekom zelenom, maltene za farbaje jugica, kad su izvezli tenkove hteli oficiri da upucaju zasluzne za to.Bili su sareni i demaskirajuci samo tako.K'o za cirkus.
Na prvoj i trecoj fotki zelena je ona koja je koriscena svojevremeno za farbanje vozila i helikoptera za onaj famozni Kosovski korpus.Druga fotka je sa tog sretenja 2008 i nju ne bih komentarisao jer je boja horor.
Cetvrta fotka je iz NS, gde su najverovatnije preko smb dodali braon i crnu!

Bartsimpson

#26
Dosta slika sam dobio od mog drugara Dimitrija Ostojica koji je bio na vezbi Sretenje 2008, Nis...
Evo i linka do njegovih slika...

http://www.pbase.com/dicus63/sretenje_08_exercise

Drugi deo slika sa Sretenje 2009, Novi Sad sam dobio od kolege @sasans23 sa MyCity...

http://s161.photobucket.com/home/sasans23

Patriota

QuoteOni su to ofarbali neposredno pred vezbu nekom zelenom, maltene za farbaje jugica, kad su izvezli tenkove hteli oficiri da upucaju zasluzne za to.Bili su sareni i demaskirajuci samo tako.K'o za cirkus.

Gusha, to ti je naš stručni kadar pri vojsci.  ;D
Ja sam lično za onu varijantu SMB, crna, smeđa.  :super

iguanac

kao sto svojevremeno rekoh na forumu - na Partneru 2010 -sajmu naoruzanja - sam pricao sa nekim inzenjerom iz jedne od fabrika koje prave boju. Pitah ga za to drecavo zeleno i medicinsko zeleno - njegov odgovor je sledeci: 2 fabrike rade boje, tehnicki su iste specifikacije, samo druga boja posle nekog vremena strasno izbledi. I eto odstupanja. A zakon o javnim nabavkama je jasan i mora se postovati - to sto revizor ne kontrolise vojsku i policiju, znaci da svasta moze jos uvek nekaznjeno da se proturi, a da interna revizija ne radi kontrolu kvaliteta kupljne robe..no odoh predaleko. Na papiru - to je jedna zelena boja i tako je Vojska kupuje. U praksi, obe drugacije reaguju i daju razlicite nijanse.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Bartsimpson

#29
Evo par slika koje sam nekako preskocio...Na maketi sam dodao vodove za gorivo...i ponovo prepravio leziste filtera za vazduh posto je u medjuvremenu kolega sa kutka napokon postavio photos istog...