M-84A 1/35

Previous topic - Next topic

Patriota

Zlajo, svaka ti čast oko tog detalja ! Vidi se da si u blagoj prednosti pošto ti je kasarna na skok od kuće.  :super :bravo

Bartsimpson

#31
Ovih dana sam uradio na tenku,probnu maskirnu shemu bojenja sa vojne vezbe ,,Sretenje 2008'',da bih video kako sve to izgleda...i evo rezultata...Na nekim mestima je doslo do pojava sitnih peckica tako da cu to morati da popravim...Kupolu jos nisam zavrsio...Problem si su mi dimne kutije...Patriota mi je poslao od zvezdine makete...Medjutim imam utisak da su duze i tanje nego sto treba...Tako da za sada ne planiram dalje radove na kupoli...
Sto se tice spoljnog filtera za vazduh,trenutno je u fazi prepravke...
Jos jednom da napomenem da ova shema zahteva sitne prepravke,sto se tice sintih peckica,i mesta koja su ostala neofarbana...








A evo i radi poredjenja par slika pravog tenka...



Svaki predlog u vezi ove sheme je dobrodosao...

Patriota

Zlajo, odlično ti je ispala ta šema i nemoj sada da posustaješ. Evo ti moje M-84A pa vidi. Dimni bacači su isto od Zvezde.



Šta im fali? Uzmi ako hoćeš pa minimalno skrati dimne bacače, prikači ih i konačno završi taj tenk. Ako baš treba ja ću ti prvi pronaći šraf koji je na pogrešnom mestu.  ;D

Šalim se naravno, hajde bre završavaj to već jednom. Vojska treba pojačanje.  D:)



Bartsimpson

Sto se tice ove sheme,nisam bas siguran da sam napravio pravi izbor...
Ljudi su inace navikli na staru SMB..Ja sam za promenu izabrao ovu sa vojne vezbe Sretenje 2008...Mislim da ce ispasti jos bolje kada budem zavrsio kupolu...

Nemsy_29

I ako sam pristalica SMB farbanja ovo mi se svidja jer jos nisam video maketu M-84ke sa ovom semom. Za sad mi se svidja kako tenk napreduje, praticu ovo do kraja.  :)

Plavac

Odličan je druže i to baš zato što je maskirni,ne posustaj sada :super

drazen

I meni je ova maskirna šema jako dopada. Mislim da si 100% pogorio nijanse :super

lord sir giga

Nisam pratio nesto puno ovaj topik, ali da li te ne mrzi da napises boje koje si koristio u Humbrol ili Modelmaster paleti boja.
Pogodio si nijansu, pa bih ja radio nase "Leoparde II" u nekoj slicnoj semi 2A4 i 2A5.
U 1/72 razmeri naravno, posto ih imam od revella.

Bartsimpson

#38
Quote from: lord sir giga on 18-01-2011, 19:05:27
Nisam pratio nesto puno ovaj topik, ali da li te ne mrzi da napises boje koje si koristio u Humbrol ili Modelmaster paleti boja.
Pogodio si nijansu, pa bih ja radio nase "Leoparde II" u nekoj slicnoj semi 2A4 i 2A5.
U 1/72 razmeri naravno, posto ih imam od revella.

Koristio sam Revellove boje,ako ti znaci to su ove...

Revell-Crna sjajna
Revell-Gelb oliv+Red 36
Revell-360SM

lord sir giga

Pa narqavno da mi znaci ;D, hvala, da li si ih malo posvetljavao ili si direktno iz kantice furao.
Boja je bas kao sa slike, da vidimo prljanje i krajnji rezultat.

Bartsimpson

Quote from: lord sir giga on 18-01-2011, 19:41:59
Pa narqavno da mi znaci ;D, hvala, da li si ih malo posvetljavao ili si direktno iz kantice furao.
Boja je bas kao sa slike, da vidimo prljanje i krajnji rezultat.

Boje su iz kantice..nista nije posvetljavano...niti je dodato nesto drugo od boja...Znaci ciste...

Otto Carius

Zanimljivo izgleda,iako nisam ocekivao...  :doh

Gusha

Pregledao sam moje fotke sa Sretenja 2008, i to je to ...Dobro si pogodio tu zelenu!

lord sir giga

Znaci morao bih da uzmem revell 360 posto je Humbrol 80 suvise tamna, mozda bi model maser odgovarala 1734 green cink cromate, mada je jednostavnijeuzeti revell i zavrsiti posao.
U svakom slucaju hvala, nadam se da ce vam se moj oklop svideti u ovoj semi

Bartsimpson

Najbolje Revell 360SM..to je ta boja bez mesanja...