M-84A 1/35

Previous topic - Next topic

Bartsimpson

Prepravka Tamiya T-72M1 u M-84A

S obzirom da sam na par foruma video razne prepravke T-72 u M-84,resio sam i ja da uradim svoju...
Za prepravku koristim Tamiya  T-72M1,posto mi je najvise odgovarala za prepravku,jer sam resio da uradim M-84A.
Oblik kupole sam vec prepravio,dodavanjem skoro 5mm plastike sa ceone strane kupole...Uradio sam DNNS,i meteoroloski senzor,u radu si mi dimne kutije koje ce biti u rasporedu 6x6.
Na samom telu tenka cu morati da uradim jedan hiruski zahvat...tj.moram ugraditi spoljni filter za grubo preciscavanje vazduha,koji se nalazi na mestu cetvrtog rezervoara sa desne strane tenka.A sto bi trebalo ovako izgledati...







Sam filter mi je takodje u zavrsnoj fazi izrade...

Evo jednog detalja kako sam uradio kupolu oko DNNS-a







Na ovim se vidi var...koji ide od komandirovog otvora do DNNS-a a koji sam takodje  uradio,i vidi se na slici iznad...





Evo jos par slika...

















drazen

Za sada super izgleda, vidi se da si detaljno pristupio projektu.
Svaka čast :super

Plavac

Super je,pratim nastavak  ;)

kamaz

Dobar uvod, super slike...
Kupola ima sve potrebne izbočine i debljine oklopa... Jedino pogledaj na onoj slici koju si stavio sa meteo senzorom, iza njega se na šavu/varu vidi krug u tom varu. ;)

Inače je sv super! Samo tako naprid! :caooo

Bartsimpson

Quote from: kamaz on 01-09-2010, 23:38:47
Dobar uvod, super slike...
Kupola ima sve potrebne izbočine i debljine oklopa... Jedino pogledaj na onoj slici koju si stavio sa meteo senzorom, iza njega se na šavu/varu vidi krug u tom varu. ;)

Inače je sv super! Samo tako naprid! :caooo

Video sam taj krug na varu...malo sam preskocio taj deo jer ga nisam odmah uocio,ali nije problem da ga uradim... :D

Bartsimpson

#5
Quote from: bartsimpson on 02-09-2010, 07:11:19
Quote from: kamaz on 01-09-2010, 23:38:47
Dobar uvod, super slike...
Kupola ima sve potrebne izbočine i debljine oklopa... Jedino pogledaj na onoj slici koju si stavio sa meteo senzorom, iza njega se na šavu/varu vidi krug u tom varu. ;)

Inače je sv super! Samo tako naprid! :caooo

Video sam taj krug na varu...malo sam preskocio taj deo jer ga nisam odmah uocio,ali nije problem da ga uradim... :D

Evo jos par slika kupole...Dodate su dimne kutije,i uradjen je kruzic koji se vidi na varu...
Crnim markerom su obelezena mesta gde cu postaviti kukice...













A sa tela tenka sam odstranio cetvrti rezervoar i skratio peti koliko je potrebno,da bi na tom mestu dodao spoljni filter...









Na pravom tenku izgleda ovako...





ubermagog

pozdrav, za sada zanimljivo izgleda

jel si navlaku sam pravio od Miliputa ili Tamija Epoxija?
izgleda vrlo dobro!

Bartsimpson

Quote from: Airsuba on 07-09-2010, 13:30:59
pozdrav, za sada zanimljivo izgleda

jel si navlaku sam pravio od Miliputa ili Tamija Epoxija?
izgleda vrlo dobro!

Navlaku sam radio od Miliputa... :D

Otto Carius

Kupola je odlicno uradjena...Navlaka ud miliputa..nije losa ideja a dobro izgleda...Ugradnja spoljnog filtera za vazduh mi deluje vrlo komplikovano...
Kako ces spajati treci i peti rezervoar..Da li ces raditi vodove za gorivo???  :think

Bartsimpson

Da li neko ima ideju,ili moze da da neki koristan savet kako mogu da se urade drzaci za dimne kutije,s obzirom da sam uspeo da zeznem i drzace i dimne kutije......Svaki savet je dobrodosao... :think

Patriota

Za ovaj slučaj imam idealno rešenje za tebe. Otiđi u gvožđaru i kupi jednu aluminijumsku žicu prečnika 1-1,2mm. U dimne bacače ubuši rupu. Kap smrt lepka i ubaci komad žice dužine 10mm. Kad se sve stegne uzmi pljosnata klešta i pritisni ostatak žice. Pošto je aluminijum poprilično mekši dobićeš lepu podlogu držača kutija. Donji deo žice isečeš u oblik dužeg pravougaonika. U kupolu izbušiš rupice i tu gurneš celu skalameriju i mirna Bosna. Videćeš koliko je prosto, brzo, a pre svega efikasno.   :cheers

Bartsimpson

Eto..Kad mozak zariba...a resenje je nadohvat ruke...

Bartsimpson

#12
Jedno pitanje za kolege maketare...Da mi daju predloge i sugestije...
Da li da tenk ofarbam u obicnu SMB, u Maskirnu...sa drecavo zelenom(vezba Sretenje 2008)ili sa novom  SMB podlogom a maskirna shema preko...(vezba Sretenje 2009)   :think :think :think

Hawkeye

Maskirnu ;D ,mislim da odavno nije vidjena tako ofarbana maketa ovog naseg tenka i bila bi samim tim lepa promena.

'Уживај младићу за младости своје!'

Bartsimpson

Da..Problem kod te maskirne je ona drecava zelena...? :think