M-84A 1/35

Previous topic - Next topic

Bartsimpson

#45
Evo jos par photosa...Konacno sam odlucio da M-84A ipak bude ofarban u ovu maskirnu shemu...Nisam ofarbao cev,jer ocekujem dimne kutije da mi stignu..pa cu ofarbati sve...Kupolu sam ofarbao da vidim kako ce izgledati ova shema...Spoljni filter za vazduh sam uradio...I jos jednom da napomenem da cu ovu shemu jos malo morati da doradim...Jer ima nekih malih razlika od tenka do tenka... :think






milten

Lepo, lepo. Mada se meni nekako ne svidja ova sema sa guster zelenom ali nije lose.
Prvi put vidim da je neko ofarbao ovaj tenak u ovu kombinaciju.
:cheers
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Bartsimpson

Ja se nadam da ce do kraja ispasti kako treba

Patriota

Zdravo Zlajo,

kakve sad to dimne bacače opet čekaš? Zar nećeš da koristiš one što sam ti ja poslao ili si se ipak odlučio za one od VOYAGER-a?

Inače raspored kamuflažne šeme ti je super.   :bravo  :super  :mjetal

Samo da napomenem, ako smem, da sa ovakvom kamuflažom i drečavim bojama, koje si pogodio kao na pravom tenku, naša vojska vozila može da sakrije samo ako im je potencijalni neprijatelj teški daltonista. Nije tvoja krivica, sve si odlično odradio, samo se često pitam, koju su to visoku školu završili naši vojni stručnjaci kad ovako nešto plasiraju. Biće da je voćno kalemarski kurs!  :lol

Bartsimpson

#49
Quote from: Patriota on 04-02-2011, 08:13:27
Zdravo Zlajo,

kakve sad to dimne bacače opet čekaš? Zar nećeš da koristiš one što sam ti ja poslao ili si se ipak odlučio za one od VOYAGER-a?

Inače raspored kamuflažne šeme ti je super.   :bravo  :super  :mjetal

Samo da napomenem, ako smem, da sa ovakvom kamuflažom i drečavim bojama, koje si pogodio kao na pravom tenku, naša vojska vozila može da sakrije samo ako im je potencijalni neprijatelj teški daltonista. Nije tvoja krivica, sve si odlično odradio, samo se često pitam, koju su to visoku školu završili naši vojni stručnjaci kad ovako nešto plasiraju. Biće da je voćno kalemarski kurs!  :lol

Krajnja namera mi je da uradim tenk sa ovakvom shemom(Sretenje 2008)...Kakav su kurs nashi zavrsili pa su plasirali ovu shemu,stvarno neznam..Ali Francuzi su verovatno bili na istom kursu,posto su svoje Leclerc tenkove farbali u ovim bojama,sa drugacijim rasporedom...
Sto se dimnih kutija tice... :deadhorse :deadhorse :deadhorse..vise mi je svega preko glave...Maler me prati poslednja tri meseca..Kutije su narucene ponovo...Vec sam napomenuo da zvezdine nisu bas najtacnije...(tanje su...i duze) ...
Posto sam cekao za njih tri meseca,sacekacu josh malo,pa da to uradim kako treba... ;)

milten

#50
Quote from: bartsimpson on 04-02-2011, 11:15:25

Krajnja namera mi je da uradim tenk sa ovakvom shemom(Sretenje 2008)...Kakav su kurs nashi zavrsili pa su plasirali ovu shemu,stvarno neznam..Ali Francuzi su verovatno bili na istom kursu,posto su svoje Leclerc tenkove farbali u ovim bojama,sa drugacijim rasporedom...


HEhehe
Francuski oficiri su bili na sretenju u Nisu 2008-e ... moguce da sam ih uslikao.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

dragos

Ma ima da legne ova sema,nemoj da se brines.Samo steta sto nece biti tezeg washa i guljenja,mada sam video par primeraka da se gule i od stajanja u kasarni,sve otpadaju krpe nove farbe.Nemojte da kritikujete toliko boje,zamislite 1:1 tenk na 700 m,blize mu i ne biste smeli prici od mocnog PKT-a.Mislim da je glavni protivnik nasih tenkova,ne tenk,helikopter i cuda,vec pesak sa RRB-om.

Bartsimpson

#52
Quote from: milten on 04-02-2011, 11:44:21
Quote from: bartsimpson on 04-02-2011, 11:15:25

Krajnja namera mi je da uradim tenk sa ovakvom shemom(Sretenje 2008)...Kakav su kurs nashi zavrsili pa su plasirali ovu shemu,stvarno neznam..Ali Francuzi su verovatno bili na istom kursu,posto su svoje Leclerc tenkove farbali u ovim bojama,sa drugacijim rasporedom...


HEhehe
Francuski oficiri su bili na sretenju u Nisu 2008-e ... moguce da sam ih uslikao.

Mozda sam se pogresno izrazio...Sto se Francuza tice.. :think

http://www.mycity-military.com/Ostalo/Maskirne-sheme-na-vozilima-letelicama-brodovima_9.html

Uostalom,ja sam shemu izabrao...Ko voli nasa vozila u SMB neka ih farba...Verovatno cu i ja nekom drugom prilikom... :naughty

Quote from: dragos on 04-02-2011, 12:31:29
Ma ima da legne ova sema,nemoj da se brines.Samo steta sto nece biti tezeg washa i guljenja,mada sam video par primeraka da se gule i od stajanja u kasarni,sve otpadaju krpe nove farbe.


Sto se tice ostecenja farbe na tenkovima, to cu vec videti kako cu uraditi,jer nazalost jedine slike ovako farbanih tenkova imam sa te vojne vezbe,gde su da se tako izrazim,,nalickani''.
Kako sada izgledaju posle tri godine...to znaju samo oni u kasarni... :doh :doh :doh

milten

Nisi se pogresno izrazio, palo mi na pamet da to kazem kao trivijalnu zanimljivost ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

vlajko&marko

Super mu je cucnula ova sema
razbio si monotoniju SMB 84ki
:cheers

Otto Carius

Kao pristalica stare SMB...mogu reci da ni ova nije losa shema...U pocetku sam mislio da je ova zelena mnogo drecavija...
Bilo kako bilo,ovo i nije lose za promenu u odnosu na ono na sta smo navikli... :cheers