Aeromiting Batajnica 2012

Previous topic - Next topic

miloskontra

Stvarno je ruzno sto u Blic-u nisu nista napisali o STRIZI ali na Aeromitngu i nisu bili nesto ,a Eurofighter je objasnio nema sta vrhunska masina F-16 nista posebno bolji je bio prosli aeromiting.

rajkoplje

Bez ikakvog mešanja politike, ovo što je Blic napisao vrlo je blizu istine. Jedino što se od Rusa videlo i jesu sami AVIONI, a program - NULA i to ogromna. Naročito famozni M2 (na kome Striži kad smo već kod toga uopšte NE lete)...
Obožavam dvadesetdevetku i po meni nema (za nas) boljeg aviona, ali je činjenica da su se braća Rusi obrukali.
Aeromiting - čisto politička priredba, sa ciljem da nam se uvali neki od polovnih aviona, ali pošto u Pariz a ni u Moskvu nećemo skoro, treba da budemo zahvalni što smo i ovo videli....
Organizacija mnogo bolja u odnosu na 2009. a mislim i u odnosu na devedesete, treba i to istaći. Na žalost, praznina vezana za Ruse i oduševljenje Italijanima i Dancima ne može da se sakrije :caooo

airsuba

Nemojmo da gubimo vreme oko toga šta je ko gde pisao, svako vodi svoju politiku...
Dajte slike aviona :)

U svetlu našeg opštenacionalnog kukanja kako moramo da kupimo nove avione jedna crtica - danski pilot je radio program tj. akrobacije na F-16 koji je proizveden 1978. godine i koji do sada ima preko 4500 sati naleta.... poprulično impresivno!
Možda je bolje da se malo vide uloži u modernizaciju, čuvanje i održavanje ovog što imamo.... bar pristojnu farbaru da podignu da se više nebrukamo ovim musavcima :-\

pekar

IL-76

Jadgkommando

Evo Bata je sa ovim fotografijama gore pokazao kakvo je novchano stanje u nasem vazduhoplovstvu. Celave gume, izbledeli vazduhoplovi i sl. Kao sto rece Suba, treba da obezbede farbaru da bar nasi Orlovi na sto godina Vaz. lete ofarbani u jednaku i smisljenu shemu a ne u tri varijante sa SFRJ/Pepsi/T. Krstom...

Aeromiting jako dobar za trenutne uslove i mogucnosti, sve to dosta kosta dobro je da ga nisu odlozili... tako da treba da budemo zadovoljni.
Eurofighter odlichan, F-16 Jaaako dobar (pogotovo 2009-te). Mig-29M2 hmm ne znam...

Mene su vise odusevili nasi Migovi 29/21 nego "Strizi majstori". Svaka cast nasim pilotima na chemu i koliko lete.

1997/8 Miting sto se tiche Rusa je bio mnogo uverljiviji barem u letackom smislu...

Pozzz

Nego šta bi sa onim Orlom sa JRV rondelom?
Uhvatila me nostalgija ali svejedno izgleda kao, da su ga 92 spremili na tavan pa ga sad sklopili i poslali u vazduh.

mutayu

'92. su oznake prefarbavane nitro bojom pa su "pepsike" vrlo brzo pocele da se ljuste.

airsuba

Orao sa 'čudnim' oznakama je pravo iz Mome sa završenog remonta uključen u proslavu.
Poslednji je od valjda pet dvoseda na kojima je on odrađen, a ovaj je očigledno izvučen iz neke debele 'rezerve' tj. duže stajanke kad mu se vidi ovako izbledela boja. E sad što mu bar nalepnice sa oznakama nisu zalepili....

Iskreno se nadam da će se pored novog hangara za Laste napraviti i toliko željena lakirnica.... pa nek posle sve farbaji i u jednu sivu, samo da to bude kvalitetno i po satandardu!


AirGuard

#173
Cuo sam razgovor osoblja koje je stajalo pored MiG-21BiS,prokomentarisali su da je rumunski MiG-21 koji je bio 2009te god `72 godiste!

Inace niko to nije pomenuo,mozda nije toliko ni zanimljivo ali na samom kraju aeromitinga kad je publika vec pocela da napusta aerodrom falkonu(ne F16 nego putnickom) se izgleda zurilo pa je sa ukljucenim motorima i uz vucu traktora prosao kroz sve publiku(???)pracen od strane dva covjeka koji su sklanjali zacudjene posmatrace s puta avionu:))))


Prava je steta sto mogu da se kace samo slike a ne video snimci jer sam uhvatio njegovo kretanje preko izmedju konzervi pobacanih po stajanci:P

P.S.neprovjerena informacija:snimak prenosa aeromitinga ce RTS prodavati u DVD formatu,ako neko ovo moze da potvrdi sa vise detalja neka se oglasi.Znam da je bilo dosta price oko toga kako je prenos lose odradjen ali svakako bih uzeo za uspomenu.

pekar



Prošao je baš pored mene i slikao sam ga.To što spominješ da je imao upaljene motore moram da te ispravim NIJE imao upaljene motore.To što se čulo je je agregat za napajanje sistema (kako ga već ko zove).
IL-76

Registered user

Antonov 377 je ODAVNO RASHODOVAN, nema ni motore i nije umesno porediti njega, pa makar on bio i nas, i operativan helikopter, pa makar on bio ciji god.

miloskontra

Netreba ocajavati sto se tice nase avijacije neke zemlje u okruzenju nemaju ni 5% toga

AirGuard

@pekar

Tako znaci,prevario me zvuk koji je bio prilicno uvjerljiv:)


Sto se tice rashodovanog Antonova slazem se da poredjenje nije umjesno,na stajanci(a i u vazduhu )bio je taj avion-zategnut i sredjen ko seocka mlada-on je svakako prikladniji.

Inace,ako pricamo o stanju onog sto je prikazano,moram priznati da su(bar neke) cinjenice koje je u Politici dan nakon mitinga naveo uveliko pominjani Lazanski zvucale daleko smislenije od njegovih komentara o letecem buretu,anti-g odijelu i slicno.

Srbija ima ubjedljivo najjace RV i PVO od svih bivsih jugoslovenskih republika.To je,izmedju ostalog,napisao i to je cinjenica mada je slobodno umjesto najjace mogao da napise ``jedino upotrebljivo``vazduhoplovstvo,vazduhoplovstvo koje zaista djeluje kao sistem.

Takodje je cinjenica da je u jednom trenutku u vazduhu iznad Batajnice RV Srbije imalo vise aviona i helikoptera nego neke BJR ukupno.Da ne pricamo o tome da sam aeromiting(kao i onaj 2009god)po organizaciji,programu-cemu god hocete-prevazilazi sve sto je ikad organizovano na EX-yu prostorima.

Da zakljucim:slika onog Antonova(iako ne bas vesela)ne pokazuje pravo stanje u  RV Srbije.

P.S.zar se zaboravilo da je 1 maja ove god ultralaka letilica prosla prakticno cijelu bivsu Jugoslaviju neometana dok je iznad Srbije nisu sacekale 2xMiG-21.Od ostalih niko nista?





pekar

Ja sam 26-cu slikao čisto reda radi jer sam prolazio kroz "MOMU" kad se sve završilo .
Nisam je slikao da bih pokazivao i dokazivao u kakvom je stanju naše RV.
A bio sam baš iznenadjen njome "377" jer sam dotičnu uradio i bio sam sumljičav oko položaja broja.
IL-76

mcaslav

#179
Evo i mog skromnog doprinosa sa par interesantnih trenutaka gde sam imao sreću da je idiot od aparata baš u pravom ternutku otvorio blendu :)




Najbolje mesto za slikanje imao je, naravno, američki pilot, a fotka je napravljena dok su leteli Striži.

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!