J-22 Orao, Litaki, 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

Počeo sam rad na ovom sjajnom šortranu, recenzija će biti za koji dan, a do tada isprobavanje delova na suvo. Maketu ću uraditi direkt iz kutije strogo prateći sastavnicu pa ćemo videti šta će ispasti na kraju. Na prvi pogled sve ovo mi deluje vrlo pozitivno čak iako odbacim emocije zbog našeg aviona i to Orla.
Večeras ću postaviti samo jednu fotku na kojoj se vidi proba na suvo uklapanja polutki trupa i to prednjeg dela. Prorez koji se vidi je za ,,brkove" koji su u setu eceraja.

 
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

DjG

Konačno je stigao!

Dok svi budu uživali u tome što mogu da prave tu maketu, sa nestrpljenjem očekujemo "one pikantne informacije", one "informacije koje život znače"... šta je kraće za 0,2mm, šta je duže za 0,4mm, gde ugao prelazi za 0,10... veća i manja zakošenja i ispupčenja, odstupanja u konturi za više od 0,20 ... i sve druge krucijalne forenzičke nalaze, bez kojih dalji maketarski život neće biti moguć.  :uaaa

P.S.
Miki, požuri sa sklapanjem, dok forenzičari ne izađu na teren  :super

Goran A.

Quote from: DjG on 13-01-2024, 07:48:22i sve druge krucijalne forenzičke nalaze, bez kojih dalji maketarski život neće biti moguć.

Ko je bre forenzičar? Daj pet il' nijedan!!!  ;D  ;D  ;D


YU-DFY

Bas sam mislio ko ce prvi na MK da skine mrak.  ;D
Ko bi drugi no g-din Sljivic.  :bravo

milan78

@DjG forenzika je vec krenula.Svakako ti nabrojani problemi su mnogo lakse resivi nego sa rezinskim maketama.Na kraju nema savrsene makete.
@Miroslav Š. Samo napred i cesce slikaj,moj primerak stize sledece nedelje.
Instagram-Peacockscaleworx

pekar

Pa nije valjda da niste čuli za nedostatke i falinke !
Pojedini šubleristi i uklapači delova su se već javili skoro odmah po kupovine iste.
IL-76

Vladimir

Nisam kupio maketu, ali sam video neke recenzije i ima dosta nedostataka. Ne vidim nikakav problem što se pokažu nedostaci i greške. Po meni je bolje da taj neko kaže šta fali, gde i kako da bi maketari koji žele što vernije da urade, obratili pažnju u radu.
Meni je to ok, ne vidim problem.
Ф89 НС

pekar

Nisam kupio maketu, ali sam video neke recenzije i ima dosta nedostataka. Ne vidim nikakav problem što se pokažu nedostaci i greške. Po meni je bolje da taj neko kaže šta fali, gde i kako da bi maketari koji žele što vernije da urade, obratili pažnju u radu.
Meni je to ok, ne vidim problem.

ma nije problem ali ako se setimo ESCI makete MIG-29 (nema ko je nije imao) onda je to utopija slušati ili priča o maketi YUMO G-4 (traži se i dan danas ali TRT NEMA)
IL-76

nebkv

Meni je sad najveca briga kako cu sakupiti volje da zavrsim zapocetog rezinskog u 1/72 ;D

Miroslav Š.

Gospodo, ako vas interesuje ovde na kutku ćete naći kratki prikaz makete
https://maketarskikutak.com/index.php/topic,28630.msg209366.html#new

Obzirom da imam radni vikend, tek kasnije večeras ću uspeti da okačim još par fotki u radu, kabina. Maketa tj njeni delovi su sasvim pristojni za ovaj šortran. Biće začkoljica i gitovanja ali ništa specijalno
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

najjaci

#10
G. Sljivcu hvala vam na izdasnoj recenziji i lepim slikama no ostali ste nam kratki za odgovor svih odgovora oko kojeg se poslednjih dana ovde lome koplja, a to je:
Vredi li Litaki tih para ili ne?

Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

dragan_mig31

Najjaci naravno da vredi kad se uxmu u obzir ostale opcije.Rezinske makete koje nisu bas naj naj.

Smrki

Maketa nema upotrebnu vrednost tako da je suludo raspravljati da li i jedna maketa vredi nekih para, može samo biti skupa za nečiji standard. "Vrednost" kao takva je u ovom slucaju u potpunosti individualna. Meni ovo ne vredi ni 2k dinara jer me uopšte ne zanima tema, nekome ko baš želi da ima Orla možda vredi i više od trenutne cene. Takodje očekivati da će short run imati sličnu cenu kao seriski proizvođena maketa je skroz nerealno.
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Goran A.

#13
Da ostavimo emocije po strani..

Da se razumemo, po broju delova i ponuđenom, maketa je u rangu Spešl Hobijevih Miraža F.1 i MIII. Njihova cena je od oko 23 evra i daleko ispod ove, s tim da treba uzeti u obzir tiraž makete. Ovo nije maketa koja će imati svetsko interesovanje kao one koje sam pomenuo i verovatno je tiraž mali.

Proizvodna cena je isključivo stvar proizvođača, verujem da je ciljano namenjena uskom tržištu (mi, Rumuni, ostatak Juge i poneki entuzijasta sa strane). Ako je proizvodna cena visoka, to se posle odražava i na distributere, i u ovom slučaju mi se čini da je mnogi neće kupiti iako bi želeli.


voja

#14
Ljudi su u ratu i ko zna koliko sada tamo košta proizvoditi ovakve stvarčice, koliko su im skočile cene granula, brizganja, dekal papira, boje, štampa, ambalaža, . . .
Sigurno više nego pre februara 2022. godine.
Plus što oni sada tamo uglavnom na cenu dodaju i još koji % za donaciju vojsci, za kupovinu dronova i slično.

Niko nikoga ne tera da kupuje ili da ne kupuje.
Kupovao sam ja i skuplje makete od ove a za uzvrat dobijao mnogo manje plastike od ove.

Ako je sastaviš i ofarbaš skrnavo tj. uskrnaviš je, onda je i 1.000 dinara previše dati za nju (ili bilo koju drugu maketu).

.


.