IS-2 M, "Zvezda", 1:35 - Update 7!

Previous topic - Next topic

Aki

Vala si ga izdetaljisao,privodi ti to kraju,i bacaj se na farbanje 0:)
Varovi vrhunski izgledaju,ali mislim da si malo preterao sa varovima :-\

T34

Nisam pretjerao; uostalom baš i nije zadovoljstvo raditi iste >:D
Gdje su pravi, tu su i moji. Uostalom tu su bili i originalni tvornički!  :)
Zadovoljan sam rezultatom, uvijek bi mogli biti malo tanji ali nema veze...

T34

Počeo sam tekturirati kupolu, ali tek nakon što sam stavio rukohvate i odradio var uzduž spoja!
Brojevi odljevka ostaju, kakvi jesu, mnogo bolje izgledaju uživo.
Uostalom, trenutno sve izgleda jako neuredno, barem do teksturiranja cijele površine.



Bačvama sam od lima limenke napravio ručkice, od glave pribadače čepove i malo stirena za držače tek toliko da nisu 2D :D



Sandman

dobro ti ide texturiranje za sada!
a svidja mi se i broj odlivka na kupoli..sjajno si to izveo sa miliputom!
hocesh li taj broj sad preci sa surfejserom da se malo "utopi" u samu texturu ili..?

Eraser

Nije me dugo bilo al vidim kod tebe se radi,samo napred druze,super je.

U svakom slucaju draze mi je da vidim "home made" dodatke nego PE setove  ;) a jos plus kad neko zna da ih uradio kao i ti.

T34

#35
Maloprije sam gledao fenomenalan Bokijev rad na Scout Car-u i malo se usput prisjetio svoje sudbine; koliko god da veseli, ovo detaljiranje pomalo izluđuje!
Kada zalijepim plastičan dio to mi dođe skoro kao praznik!
Kao finale, po završetku fotografiranja maketa mi je pala >:( srećom stradao samo mitraljez na kupoli!
ALi pomalo se primiče kraju ;)


Gusjenicama nedostaje još po 10-15 članaka da svaka bude gotova, a bačve su gotove; Mr. Surfacer 1200 fino je obavio posao ravnanja napaćene plastike oko limenih ručkica!

Evo, konačno i tektura kompletne kupole, svi varovi i rezani čelik su tu!
Evo i naznake tenkista - dakle, u kupolu sam polijepio par obrađenih plastičnih okvira na koje tenkisti stanu i stoje dakle slobodno, po volji ih mogu maknuti ako s njima ne budem zadovoljan.
U prilog tome ide podsjećam vas i pomični poklopac punitelja.


Mitraljez se sastoji od medicinske igle i mesingane žice, barem malo liči na pravi, a oba auspuha su malo deformirana i tektsturirana kako bi po bojanju bila efektnija, te su plastični deflektori ispušnih plinova zamijenjeni limenim, te se naslanjaju na auspuhe kako spada!


Prijatelj mi je donirao dva PPŠ-41, jedan sa dobošem, drugi sa šaržerom; jedna tenkist na njemu će držati metkom probušeni njemački šljem.
Napominjem da ne znam dali sam tome dorastao, vidjeti ćemo. :)




Boki

Quote from: T34 on 12-10-2008, 01:21:56
Maloprije sam gledao fenomenalan Bokijev rad na Scout Car-u i malo se usput prisjetio svoje sudbine; koliko god da veseli, ovo detaljiranje pomalo izluđuje!
:-[ :) Hvala, Andro, ali moj rad na SC-u inspirisan je, između ostalog, tvojim radovima poput ovog.

Gusenice izgledaju FANTASTIČNO i prosto ne mogu da prestanem da se oduševljavam dokle je ovaj hobi dosegao.
Teksturu si već magistrirao pa tu nemam šta da dodam. Hoćeš li mu deformisati blatobrane?
Evo malo inspiracije ;)
http://www.wdif.net/secondworldwar/is2-2.JPG
http://lh3.ggpht.com/kiyatkin/R3gJLhuQATI/AAAAAAAAAwU/OuSyqC4Y1-o/s800/IS-2_Minsk_006.JPG
http://wio.ru/tank/tankgal2.htm
ali ti verovatno već imaš tone materijala. :)

Šta je ono ispod točkova (ona "greda" ili šta već)?

Ideja sa šlemom ti je odlična i ne sumnjam da će na kraju odlično da izgleda.

P.S. Malo OT, ali je jako dobra anegdota vezana za ruske tenkove.
Nedavno sam na TV-u gledao ruski dokumentarac o Drugom svetskom ratu i jedan istoričar je pričeo kako je njegov otac, ratni veteran, dugo godina posle rata popunjavao neku anketu:
Pitanje: Da li ste nekada bili u inostranstvu?
Odgovor: Da.
Pitanje: Gde?
Odgovor: U Poljsku i Nemačku.
Pitanje: Čime ste putovali tamo?
Odgovor: Tenkom.  :D :D :D

Izvini zbog ove male digresije, ali me ruski tenkovi uvek podsete na tu anegdotu. :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

T34

#37
Je, znam da sam dosadan ;) , ali ne mogu brže...
Sve ove sitnice koje vidite traže po nekoliko sati da bi ispale korektno...
Unutrašnji detalji poklopca zapovjednika i punitelja (sa IS-3 i domaća radinost, malo lima i stirena), izliveni unutrašnji kotač koji mi je nedostajao, varovi oko kuka za sajle napred i nazad, mitraljez u nastajanju, te zahvaljujući duplom KV-1 pristojan stražnji mitraljez...ima još zamornih sitnica - poklopac punitelja je sada "workable", a izgubit ću koji dan i za tenkiste, ali nadam se da je kraj blizu...




I evo, jedna pred bojanje skoro, ostavio sam je 640x480, ali debelo je skresana, molim moderatore da je ostave ako nije problem.



Aki

jbt,cudi me da ne pada sneg napolju,cim si ti poceo da radis???  :D
Napokon si se malo prihvatio maketa  0:)
Ovako skupa izgleda fenomenalno!
Jedva cekam farbanje!

Suhoj


SLAYER

Odlican je! :) A tek kad bude gotov... :o :o :o
I ja cu uskoro da radim jednog,samo nazalost nece biti  toliko detaljan!

menestenasli

Mnogo lepo izgleda, kad vidim nesto ovako pozelim i ja da uradim neki tenk (tj. da probam)   :D
Bas je dobar.

T34

Evo još malo, pa bojanje.
Izbušio sam mjesta gdje idu pozicijska svjetla i njihovi električni kablovi (sa IS-3), te sklopio tešku strojnicu (Zvezda i Trumpeter).
Odrezao po dužini sajle i pripremam ih polako na njihov položaj, mada nedostaju dvije male kvačice koje će ih stisnuti o zadnju ploču, prije kačenja o kuke koje sam maznuo sa KV!
Odustajem od tenkista - ne bi to išlo dobro, nikako namjestiti poze kombinirajući sve moguće udove, ali možda napravim jednog kraj ili na vozilu u nekoj opuštenoj pozi - evo po prvi put ostavljam poklopce otvorene i oni također odaju dojam veličine vozila - za mene neočekivan bonus!


Boki

Svaka čas, Andro. Jedva čekam da vidim kako će izgledati na kraju. Ovi detalji baš inspirišu.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hawkeye

Bice to pravi lepotan,svaka cast!

'Уживај младићу за младости своје!'