DKM Bismarck 1/350 Academy + WEM

Previous topic - Next topic

morlak

Postovanje,

evo mog ploveceg prvenca, u pitanju je DKM Bismarck Academy u razmjeri 1/350, sa prateca 2 WEM seta, kao sto se vidi iz prilozenog:






Sto se tice palube, kao sto se vidi na slici, pokusacu sa sibicama, koje sijecem po presjeku, po visini i sirini, a nakon toga jos dosta smirglanja, pa mozda i bude od tog nesto. Molio bih za savjet, koje ljepilo odabrati za planking, dakle za spajati drvo i plastiku?



Pozdrav svima.

ubermagog

verovatno je najbolji upravo beli lepak za drvo, probaj UHU ekspres - brzo lepi i suši i odlično drži...

ali ako ćeš mnogo da to posle drndaš (šmirglaš, doteruješ i sl.) onda možda treba super lepak...


Marko M

Care, čime sečeš šibice po dužini? Svaka ti čast.  :god

Možda bi ti bilo lakše da mazneš od nekog stolara tablu furnira (kad sam ja bio osnovac bilo ga je i u kompletu za oto, a verovatno ima da se kupi i u radnjama tipa uradi sam). On ima teksturu drveta, a već je jako tanak pa ga samo seckaš skalpelom (pre toga ga prelepiš selotejpom da se ne lista) i mnogo je lakši za ukrajanje.  Tako dobijaš delove iste debljine pa ne moraš puno da šmirglaš nakon lepljenja.

morlak

Cao,

sibice sijecem skalpelom, a koja ode u krivo, skartira se  ::)

Sto se furnira tice, nije losa ideja, potrazicu, pa ako mi se svidi kako izgleda, adio sibice.

Pozdrav.

menestenasli

furnir prvo pokvasi pa onda seci

Trutek

Sta ti je ovo od BMK??? mozda sam i procitao al sad sam preumoran da idem ponovo...zanima me jer i ja imam jednog na lageru koji ce ubrzo u produkciju...

BigBadWolf


morlak

BMK - Burkhardt Masch Kleinserien - Pleh tureli 380 mm, 8 komada. Narucis danas, u kuci ti je za 3 dana.

Pozdrav.

Trutek

Aha...onda ok...hvala ali opskrbio sam se vec time+josa 15 cm i 10,5 cm topovi...

morlak

Radi se dalje, doduse sporo  ::)
Poceo sam "podizati" komandni most, razmisljam da li da skinem ventilacione otvore i stavim WEM, posto mi plasticna rezbarija i ne izgleda tako lose





Ovdje se vide WEM realizacije gornjih drvenih paluba, sto i nema efekat kao drvo, medjutim ne mogu ih izbjeci, zato sto je sibica ipak predebela za upotrebu u ovom slucaju, za razliku od donje palube, gdje cu odozdo turpijati plasticnu palubu da malo utone, pa drvo moze ici odozgo.






A ovo je kvalitetni Italeri skalpel. Sad sam kupio neki preskupi Stanley, profi skalpel, ali je odlican.





sezan

@Morlak ,izvini druze zivo me zanima ta cena zalepljena pored hobby noza(jel to oznaka za funtu ili juro)? Jel slucajno u kadru ili si toliko platio maketu, skalpel....?Izvinjavam se unapred ako je pitanje indiskretno!Pozz..
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

morlak

Bez izvinjavanja molim  ;D

U pitanju je funta, doduse ne znam kako je sad, ali koji mjesec unazad kad sam placao funta je bila oko 1,1 euro cini mi se, a cijena se odnosi na WEM eceraj.

Trutek

Za palubu bi ti preporucio onda da kupis najtanjeg furnira, zaljepis na njega pik traku pa ga sa smirglom jos dodatno istanjis...sa time neces trebatui dirati palubu, tj "udubljivati je"...

morlak

Hvala na savjetu, o furniru razmisljam ima vec neko vrijeme. A sto bi to bilo pik traka?

Trutek

Krep traka...ono sto licioci koriste kad zasticuju vrata, prozore...nesto kao tamiyina traka samo puno pogodnije za takav posao sa furnirom...