DKM Bismarck 1/350 Academy + WEM

Previous topic - Next topic

zocko

Hajd da vidimo kako ce da ispadne paluba, pa da primenim i na moj limeni King George V, i meni je to veliki problem. :naughty Ja sam to zamisljao malo drugacije, ali videcu. Hteo sam da predjem gitom i onda skalperom da izvlacim linije kao na palubi i onda cetkicom farbanje...

modellius

#16

a sto ne radiš palubu od letvica ili balze ??? zna se kolika je jedna daska dimenzija, pa preračunaš, i onda super lepak+balza na neki tanak karton, npr kao diplome i zahvalnice i takve stvari na šta se štampaju, a balzu išmirgaš na željenu debljinu očas posla..... ja tako radio parket za dioramu
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

morlak

Hejho,

ja se ipak odlucio za sibice, svaka se presijece na pola, pa se te polovice sijeku po presjeku, po obe dimenzije. Letvice nisu bas sve iste, a i mora se dosta smirglati dok se ne dodje do prave debljine letvi, medjutim, mislim da ce to na kraju izgledati vise nego pristojno.





pozz

morlak

..dok ne nabavim jos kvalitetnih sibica, radi se na drugim stvarima..






pozdrav

morlak

zdravo svima, nema me odavno, pa sam odlucio postovati i ovu mrvu napretka, i dalje imam slab dotok kvalitetnih sibica...





pozdrav

zolle

@morlak - svaka cast za trud i volju, ali ipak poslusaj savete za furnir, ubices se ovako  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

morlak

hvala  :)

sad nema natrag, a sljedeci brod ce biti neki Japanac, pa cu kupiti gotov deck, ako me zena ne ubije zbog troska  ;D

zolle

Quote from: morlak on 06-05-2010, 04:01:31
hvala  :)

sad nema natrag, a sljedeci brod ce biti neki Japanac, pa cu kupiti gotov deck, ako me zena ne ubije zbog troska  ;D

   IJN ISE !!! Rade ga Fujimi i Hasegawa u 1/350. Pola bojni, pola nosac hidroaviona  :mjetal
Dokon mozak, djavolja igracka !

morlak

Postovanje, nije me bilo odavno, ali na krilima novog entuzijazma, bice vise napretka i postova u manje vremena. Nastavio sam konacno sa radom poslije duze pauze, i evo malog pomaka za pocetak, nastavak slijedi...









Pozdrav

morlak

Postovanje,

bilo je krajnje vrijeme da se ovaj maraton od palube nastavi. Odlucio sam se maksimalno angazovati, pa ocekujem do kraja nedjelje spajanje osnovne palube.




pozdrav

KuKLiNsKi

#25
 :o    :jok  ja bi poludio...      :god
samo neznam kako češ to sad sredit jer ti je nesto taj rub palube i sve.. to češ šmirglat kolko če ič da stanjiš daske?

morlak

Upravo tako, smirglanje do prave debljine daske, iliti do besvijesti  :)

Mr.Proper

Moje misljenje je da si trebao naci furnir,prvo zato sto ga ima u raznim bojama pa si mogao kombinovati da izgleda originalno a drugo zato sto se lakse kroji i nema smirglanja do besvesti.
U svakom slucaju svaka cast na trudu oko palube i jedva cekam da vidim kako ce izgledati krajnji rezultat.
P.S. samo napred odlicno je.

morlak

Postovane kolege,

zahvaljujuci dragom prijatelju koji je iz Danske donio dovoljno sibica za zavrsetak projekta (domace ne valjaju, a reklamnih vise nema nigdje u skladu sa svjetskim trendom nepusenja), rekao bih da je zastojima kraj. Docim slijedi napredak:





do skorog javljanja,
pozdrav.

morlak

..donja paluba je spremna za sklapanje, prethodice bjesomucno turpijanje :)



poz