DKM Bismarck 1/350 Academy + WEM

Previous topic - Next topic

morlak

#30
Dobar dan,

radio sam na krmenom dijelu, pa prilazem dokaze..ceka me isto s druge strane  :P
Nisam zadovoljan ni razmjerom ni kvalitetom svoje izrade, al' nema popravljanja..



poz

Tonxy Xy

Odlično, A posebno je dobra samogradnja  :naughty

anki

Au covece koji maraton - ti si vec u trecoj godini gradnje a jos nije legla ni prva paluba. Pa brze su napravili pravog nego ti maketu.
Salim se - bas ga temeljno radis. Mene niko nebi naterao na tu drvenu palubu - simulirao bih bojom pa kako god ispadne. Reci jel su to merdevine sto si montirao ili nesto drugo? Stvarno se cine predimenzionisane. Mozda ipak da ih ne montiras na drugom kraju?

morlak

Hvala na komentarima, krmeni detalji jesu merdevine, i sada nema nazad, montirace se i druga strana. Sto se tice dimenzija, sirina merdevina nije problem, samo debljina (zica 0.5 mm, dok bi recimo 0.3 mm bilo adekvatno, medjutim savija se pa sam odustao od gnjavaze).

poz

Starac sa planine

Quote from: morlak on 22-11-2012, 13:48:03
Hvala na komentarima, krmeni detalji jesu merdevine, i sada nema nazad, montirace se i druga strana.
poz

Rupe kroz koje si provlačio žicu su, koliko vidim, lepo i uredno izbušene. Trebalo je da staviš mali distancer, neku šipkicu ili štapić, između dva reda rupa, a onda da provlačiš žicu kao pertlu kroz rupe. Onda zalepiš žicu iznutra, izvučeš distancer i ostanu merdevine  :)
Po sličnom sistemu se prave i oni rukohvati na tenkovima, moraš nečim odrediti koliko će biti udaljen od kupole, a sa distancerom je to najlakše.
Možda probaš taj sistem sa druge strane, pa ako budeš bio zadovoljan, popravi i ovu stranu. Još nije pala farba, kolko vidim pa neće biti problem da se malo išmirgla i zagituje, ako bude trebalo.
Usput, u kojoj šemi će biti, pretpostavljam u ovoj  ;)
http://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941.html
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

guster

Slazem se za merdevine, steta da toliki posao pokvari jedan detalj.
Ja bi radio iznova sa tanjom zicom.

morlak

Dobar dan,

debele zice su pocupane, krenuo sam sa tankom zicom za uzemljenje, a ostatak rupe od 0,5mm bice popunjen sa Mr. Surfacer 1200. Nakon toga malo ispravljanja pincetom/iglom, pa ce valjda na nesto i liciti.
Starce s planine, hvala na sugestiji za distancer, sto se tice sheme farbanja, to je ta  :)






poz

morlak

#37
Postovanje,
evo mene opet, vise da se pozalim nego pohvalim. Naime, tek sto se nakupila inspiracija za intenzivniji rad, pri nanosenju jednog sloja primera, shvatio sam da mi je oprema za farbanje u kvaru. Preciznije, dosad sam koristio dobar Badger airbrush, ali odlazuci trosak kupovine kompresora sam koristio Revell airpower boce s gasom i ventil od Revell starter airbrush, posto navoj creva odgovara. Sad doticni ventil "pusta", mislim da je problem u malom gumenom dihtungu, tako da cu morati nabaviti kompresor, sto i nije lose, posto se ovih boca nikad nakupovati, a i pritisak im uzasno varira. Dakle, dobro bi mi dosle sugestije u vezi s nabavkom (cijena/kvalitet/dostava) kakvog kompresora, te se unapred zahvaljujem. Trenutno stanje:



Pozdrav.

Mr.Proper

http://www.alexandar-cosmetics.com/sr/home
Jedino sto se moras registrovati da bih video cene...
Mislim da ces tu navi ono sto ti treba.  :caooo

Noless

Posto radis Bismarka evo ti jedan link koji ti nadam se moze pomoci....ovaj lik je objasnio  ;D

http://www.florymodels.co.uk/revell-1350-bismark/

pozz

Mr.Proper

Bas je fino covek objasnio,kupis eceraja jos za 250 eura i onda opusteno radis......  :jok

morlak

Mr. Proper, hvala za savjet, kupio sam AS-186 i zadovoljan sam. Evo malo pomaka (preshading nije kompletan posto dno ide na drvenu podlogu):




pozdrav

minolovac

Nije primjedba tebi nego proizvođaću makete. Nikad se sva tri propelera ne vrte u istom smjeru, a oni se nisu potrudili da naprave jedan drukčiji. Lijevi i srednji su lijevokretni, a desni desnokretni. Kod tebe su sva tri lijevokretna. Uostalom to će rijetko tko i primjetiti.  Pratim rad i sviđa mi se.
http://ww2db.com/image.php?image_id=11135

morlak

Hvala na komentaru, a sto se tice proizvodjaca, od Academy-ja ne treba ocekivati puno.

poz

morlak

Dobar dan,

preliminarno farbanje trupa je zavrseno, ostale su sitne korekcije i popravke rasprsene farbe koja se moze vidjeti na slikama..






Preshading je uglavnom izgubljen, ali morao sam nanositi farbu u vise slojeva, vidjecemo sta se da uciniti nakon sjajnog laka po pitanju weathering-a.

Pozdrav.