II kup maketara Vazduhoplovne akademije "Santos Dimon"

Previous topic - Next topic

sezan

Prvo sam napravio foru : "reko sta ce da mi radi zbog pusenja ..da mi smanji ocenu iz vladanja ili da mi da ukor razrednog straesine.." i ko zainat ispred zgrade NA POLASKU KUCI izlete bata uniformisani i kaze to je zabranjeno i ja mu sve to ponovim i na kraju mu kazem ono najbitnije " .. mi smo ovde GOSTI..a i krenulu smo kuci..."!
@Vazduhoplovac ,svaka cast za trud ali to rade svi organizatori takmicenja i tu niste jedini i jedinstveni...to je normalno!Drugo ,ne treba da se ljutis ,nego da prihvatis kritiku dobronamernu i da napravite BOLJE takmicenje!
MI ne znamo sta su iso standardi pa ti "mator" nama "mladima" to kazi i objasni...!Maketari su iz raznih bransi i svakako ne neuki i neobrazovani!Po tom tvom stavu se vidi sta mislis i kako razmisljas!Omalovazavas ljude a i ne poznajes ih!CCC
Nadam se da cete nesto promeniti na bolje ,ako ne slobodno nemorate ni da organizujete isto sledece godine!To vam je savet besplatan!
Trece i jako bitno..70% ljudi je doslo zbog Aleksandra i postovanja prema njemu ,tako da mnogo umanjujete njegove zasluge i to je sramota!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

cherny

Mislim da je vreme da spustite loptu.  :rtfm I dajte jos fotki.

Goran A.

@ Vazduhoplovac

Nov si u organizaciji ovakvih skupova pa bih ti licno progledao kroz prste.


-Pozdravljam pravila skole, imaju svoje zasto.
-Ukoliko ste imali posebna pravila i ogranicenja trebalo je da obavestis narod (ima nas raznih).
-Upravu obavesti da mi nismo ucenici (mada nas ima koji smo bili ucenici te skole pre 25 godina).
-Odlucite da li takmicenje pravite za sebe ili za sve nas.
-Podrobnije se raspitaj sta se moze ocekivati na takmicenjima.
-Opasku za ISO zadrzi za sebe jer ovde ima ljudi koji su odavno ono sto ti tek treba da postanes.
-Imate pravo da takmicenja organizujete na svoj nacin ali nisam siguran da ce to sa ovim stavom ici dalje.

Nadam se da ce sledece godine biti bolje i da cete se prilagoditi odredjenim prilikama.

milogor_strashni

@giga - komsha
drhti ti ruka, momche.. ili farbash cetkicom preterano pa se umorio ili je bila magla dok si slikao modele.. :)))
ocu reci, fotke su ti malko blurry.. al.. za trud i ostavljanje srca na terenu.. ne desetka vec 12.. :)


Milan18111

Ako se slazete ,za promenu,ja bih postavio neku fotografiju....


aca

Napokon fotke Milane ovaj giga kao je...n zec samo mu se ruke tresu.

vaduhoplovac

Postovane kolege,

Osetio sam potrebu da razjasnim sve ove nesuglasice i da vam napomenem da "moj" poslednji komentar nije bio napisan od strane mene (ovo je account Vukovic Mladena, onog malog sa cudnom frizurom, cvikerima, kod koga ste se prijavljivali na takmicenju), vec od strane mog kolege koji se osetio prozvanim u komentarima.

PRVO - dreskod u nasoj skoli postoji, ali ga niko od prisutnih u subotu nije krsio!!!. postoji osnovna kultura da se skine kapa kada se udje u skolu ili neku instituciju, pa u bilo koji zatvoreni prostor.
                    - pusenje u skoli je zabranjeno Zakonom o zastiti stanovnistva od izlozenosti duvanskom dimu
                          http://izjzv.org.rs/PDF/ZakonOZastitiStanDuvDim_2010.pdf  gde se pod skolski prostor stavlja i dvoriste skole.
U slucaju da niste znali to, radnik obezbedjenja bi vas upozorio, a vi biste ugasili cigaretu. Toliko valjda mozete....
                    - proverio sam kod istog radnika obezbedjenja, covek nije nikog opomenuo za ikakvu jaknu i bilo kakve prisivke

DRUGO - vidim da spominjete Aleksandra Acu Stojanovica. Ja covaka poznajem, prosao sam kroz njegovu skolu maketarstva. On je dobar maketar, dobar pedagog i pre svega DOBAR COVEK!!! Takodje i jedan od organizatora ovog takmicenja, ali ne i jedini. Tu je i nekoliko ljudi iz uprave skole i nas desetoro klinaca iz sekcije. JA sam pokrenuo pricu o maketarstvu u Drapsinu/Vazduhoplovnoj akademiji i JA sam organizovao prvo takmicenje (takvo kakvo je). U ovogodisnjem organizovanju takmicenja ucestvovao je i Aca i svoj posao je krajnje profesionalno odradio! Gde je doslo do kolapsa u odnosu izmedju Ace i uprave moje skole i kakav su dogovor oni imali, to ja ne znam, a mislim da to nije tema ovog topika i nas samih.
                       - u svetu maketarstva sam svega sest godina i bio sam na svim takmicenjima od Novog Sada do Nisa. Kao clan MK Roda iz Panceva prisustvovao sam organizaciji tri (i jedina) Roda kupa, kod je taj klub postojao i dok nisam postao samostalni. Ja jako dobro znam kako se organizuje, odvija i zavrsava takmicenje, ali ovo nase jeste malo drugacije. Drugacije, jer ljudi iz moje skole zele da postave neke standarde, po kojima bi mogli da rade (sve je u vazduhoplovstvu standardizovano, to i sami znate), jer samo tako znaju i umeju. Bilo je malo napumpano i zvanicno, to ne sporim.
                       - Sto se tice nagrada i medalja i tu se slazem, ali to nije bilo ni u mojoj ni u Acinoj moci. To su odlucivali veliki.
   
TRECE (i najbitnije  ;D) - Hvala svima sto ste bili, hvala na korisnim savetima, izvinjavamo se na nesporazumima. Jako mi je drago da se takmicenje uvecalo i nadam se ce mladje generacije nastaviti sa boljom organizacijom (jer ja zavrsavam skolu i odo`). Vidimo se u Nisu!  :pilot


P. S. Uskoro plasmani i slike. Ko je dao adresu sticice mu liste i CD sa slikama. :)

pozdrav :caooo

lord sir giga

Quote from: aca on 18-10-2010, 14:09:40
Napokon fotke Milane ovaj giga kao je...n zec samo mu se ruke tresu.
E sad znate zasto ne pijem Pivo :lol
Ma sta da kazem kad sam neke slike odma obrisao, da ih nestavljam.
Milsim da je osnovni problem to kad kliknem upotrebim vecu energiju i ode slika.
Moracu da vezbam.
Treba da nabavim onaj trokrako stalak, al i sto uz isti.
A bre Aco posto si takav da te prozovem nemas nijednu svoju sliku s takmicenja, a poneo si onoliki aparat.

Starac sa planine

Quote from: vaduhoplovac on 18-10-2010, 15:56:45
                    - pusenje u skoli je zabranjeno Zakonom o zastiti stanovnistva od izlozenosti duvanskom dimu
                          http://izjzv.org.rs/PDF/ZakonOZastitiStanDuvDim_2010.pdf  gde se pod skolski prostor stavlja i dvoriste skole.

Primena Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu počinje 11. novembra. OK je da se ne puši u zatvorenom prostoru, ali za dvorište ste malo požurili. Mada je i to OK, ako nema gde da se bace pikavci.
A što se dress-code-a tiče, u engleskim hotelima je sedamdesetih godina bio plakat na kom je bio prilično zapušten dugokosi roker a ispod je (otprilike) pisalo: Ovaj čovek je od svog prvog albuma zaradio milion funti. Možda nisam dobro citirao, ali ko je čitao Dnevnik rokenrol zvezde Jana Hantera u Džuboksu, ovoga se verovatno seća...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

tenk

@vazduhoplovac
pazi ovako ,gomila nas je tu skolu zavrsila pre 15-20 godina u kojoj smo se sjajno osecali za razliku od onoga u subotu.i pozdravi svog drugara koji se javio u tvoje ime i lepo reprezentovao "svoju"skolu i "vase"takmicenje...i obavezno pozdravi radnika obezbedjenja i reci mu da pored svega i laze,a i sigurno ne bi priznao kako se sve ophodio sa gostima, jer bi verovatno ostao bez posla :uaaa sve sto su kolege rekle stoji,za sledeci put se malo vise informisite kako se jedno takmicenje pravi i organizuje,od poziva preko same postavke do proglasenja i nagrada.i lepo je sto si TI organizovao sve i sto ste Aci tako zahvalni,ali ne zaboravite da nije bilo njega ko bi osim VAS ucenika dosao...steta prosle godine je bilo odlicno...ja necu vise trositi reci na ovo sto se desavalo! :rtfm bar ne na ovom forumu!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Neca i Misko

Milane, jesi ti osvojio 1. mesto u svojoj kategoriji, sa migom 21 ?  :)

lord sir giga

Cuti bre nek se drzi svoje kategorije, nemo da pradje na neku drugu, onda smo ga ugasili :lol
Salim se naravno

Neca i Misko

hahahahahah to jeste  :hahaha ali je mig.... da se razumemo.....  ;D
nego me interesuje da li je osvojio prvo, posto smo moj brat i ja mislili da ce on :)