SU-25K, 1/48 KP

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

izvolte druze :) slikano na lice mesto pre neku godinu gde se vidi da je u boji metala :)






evo ti i jedna slika izduva gde se vide detalji turbine.valjda ce t iposluziti za samogradnju.



i jedna specijalna :)





Quote from: Reaper on 16-10-2010, 14:18:03
http://modelism.airforce.ru/reviews/ru/su-25/kpvmono/index.htm

Usporedba KP i monograma.... i mislim da je to sasvim dovoljno....da me netko krivo ne shvati, previse se prostora ovdje potrosilo na raspravu "sto i kako napraviti od monograma", a nitko nije bas nista napisao sto napraviti (i kako) od KP-a..... :naughty  :hahaha Salim se, naravno, mozda jednog dana budem radio i tog monograma, ili ce to raditi netko drugi, pa sve ovo odlicno posluzi.....

Nego.... bunkeri stajnih trapova, u kojoj boji su bili....? Koliko vidim po slikama, isto neka sivo-plava, ili?  :think

drazen

Quote from: PELE on 16-10-2010, 13:45:41
Link:

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=110442&hl=frogfoot

Jedino sto ja slike ne mogu da vidim, ne znam da li ostali mogu...


Pozz

Šteta što se fotke ne vide :(
Ja sam nekada davno sačuvao nekoliko fotki gotove makete (ove četiri i još nekoliko), ali nažalost niti jednu u toku izrade :headbang

Reaper: za sada super napreduješ...svaka čast :super

oddball

fotke su obrisane/premestene pa se zato ne vide na forumu. steta, secam se da kolega maketar koji ga je radio bas lepo prikazao progres rada na maketi. ja cu se mozda prikljuciti samo da vidim kako da se organizujem. svakako pratim sta ti radis, za sada je super krenulo.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Reaper

Ok ljudi, sad sam poprilicno......  :headbang

Sudeci po slikama, kad prednja noga stajnog trapa dodje na mjesto, kad se postave poklopci..... vraga se ne vidi unutra,dakle, djaba sav trud oko detaljiranja i skrecanja..... postoje li slucajevi i varijante kad su ti poklopci ipak spusteni, da se vidi unutra.....ili da zaboravim na to i paznju posvetim djelovima koji ce se ipak vidjeti?

Dragan> hvala na slikama, pomoci ce sigurno. Ideja da radim makedonskog je odlicna. Em je shema stvarno atraktivna, em je egzotika...... jedino sto cu s oznakama? Decali ne postoje ako se ne varam? Znas li mozda dimenzije, fontove i ostalo potrebno da bi se eventualno napravio kakav sablon za farbanje? Uglavnom, dao si mi materijala za razmisljanje..... :naughty

dragan_mig31

Dekale mogu da ti posaljem ja u 48 ali nemam brojeve.Oko fontove poslacu ti fotografije pa to ti odredi sam.Vrata kod prednju nogu stajnoga trapa bukvalno nikad se ne otvara dok je na zemlji(ona velika) sem za neko redovno odrzavanje tako da slobodno to zatvaraj jer se nista nevidi kroz ona mala rupica.

Quote from: Reaper on 18-10-2010, 18:53:02
Ok ljudi, sad sam poprilicno......  :headbang

Sudeci po slikama, kad prednja noga stajnog trapa dodje na mjesto, kad se postave poklopci..... vraga se ne vidi unutra,dakle, djaba sav trud oko detaljiranja i skrecanja..... postoje li slucajevi i varijante kad su ti poklopci ipak spusteni, da se vidi unutra.....ili da zaboravim na to i paznju posvetim djelovima koji ce se ipak vidjeti?

Dragan> hvala na slikama, pomoci ce sigurno. Ideja da radim makedonskog je odlicna. Em je shema stvarno atraktivna, em je egzotika...... jedino sto cu s oznakama? Decali ne postoje ako se ne varam? Znas li mozda dimenzije, fontove i ostalo potrebno da bi se eventualno napravio kakav sablon za farbanje? Uglavnom, dao si mi materijala za razmisljanje..... :naughty

Reaper

Brojevi su manji problem...... veci problem su rondele i zastave..... imas li tocne dimezije kako je na pravom, koje boje su koristene, trebat ce mi dosta toga da bih mogao napraviti makedonskog...... i dobre slike kako uopce oznake izgledaju, i dobra shema farbanja...... ;) Ali ako imas decale, dogovorit cemo se.... ;)

A ovo za stajni trap..... :headbang Prvo sam trebao provjeriti dali se ista vidi, prije nego sam krenuo to detaljirati, valjda.....tko mi kriv..... :zvizduc  :violin

bungynik

#36
Ako radis dioramu, slobodno otvori, jer se prilikom rutinskih provera i inspekcija, ta vratanca su otvorena. Ko sad moze da ti kaze da avion nije pripremljen za pregled :) Mislim da imam fotke Su-25 sa otvorenim vratima na zemlji! Kad nadjem gde su mi postovacu ih!

Evo ih:

oddball

@ dragan_mig31: super su ti fotke, narocito ona sa izlozenim naoruzanjem :) bice korisna i ona na kojoj se vidi boja kutija stajnog trapa, hvala.

@ bungynik: kod tebe je kombinacija plava/siva ili plava/metal? da li imas i ti neke fotke kutija zadnjeg stajnog trapa?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!


Nemsy_29

@Divac: Mogao bi ti nas da pocastis jednim Su-25 u gotovim maketama (a ne da mi ovde balavimo za tvojim stekom  :hahaha:cheers

Ja glasam za makedonsko devojce jer su velika egzotika  ;D

bungynik


oddball

hvala bungynik.
btw, moram ovo da postavim ovde posto sam se slatko ismejao na ovo kisno jutro  :D

nesto se ljudi prepucavali oko tacnosti makete, milimetar tamo i ovamo, pa je nekom nasem kolegi pukao film i uradio ovu fotku  :hahaha
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!