Revell 1/144 F/A-18C Hornet (VFA-115) + CF-188 (410 Sqd)

Previous topic - Next topic

Sandman

kokpiti i instrument table sklopljeni sa trupom/krilima...



sledi gitoshmirglanje pojedinih spojeva a zatim idemo dalje...

cherny

Uuuu, bas lepo izgledaju, odlicni su paneli za tako malu razmeru.

Goran A.

Smrs'o ti onaj USB flash, hranis li ga cim?


cherny


Goran A.


Sandman

Samo se vi sprdajte... sad USB izgleda kao da se od vlage skupio :D

Da, paneli na novijim Revellovim 144-kama su odlichni!

Ovi Horneti kao i Hunter su medju boljim njihovim maketama u ovoj razmeri.... nadam se da ce se nabaviti josh toga ;)

Sandman

Zalepljeni radomi na obe makete...



A kanadski primerak je doziveo mini hirurgiju...

Naime, kanadski F-18 imaju na levoj strani nosa, ispod kokpita, far koji se koristi nocu za vizuelnu identifikaciju od strane protivvazdushne odbrane. Ovaj detalj nije odliven na maketi pa sam samo urezao potreban panel i zabushio rupu koja ce biti ofarbana u Chrome Silver a zatim popunjena Kristal Klearom....

Evo tog detalja na pravom avionu:





A evo i kako je to izvedeno na maketi... ostaje samo da zabushim one 4 rupice iznad i ispod fara... kad je vec bal.. nek je bal s maske (shto kaze Bane) :D



Pojedini spojevi na nosu i oko instrument table su zagitovani, treba ih oshmirglati a onda prelazim na usisnike.. nadam se da ce lepo leci, s obzirom da je tamo vec manje pristupachan prostor za shmirglanje spojeva....

Goran A.

Dobro izgleda do sada a i makete deluju detaljno. Kakav je trap?

Sandman

Trap je za ovu razmeru sasvim solidan, na nosnoj nozi su dati glavni detalji koji odmah upadaju u ochi (far i ispod njega izbochina na kojoj se na pravom avionu nalaze neke 3 lampice), na glavnim nogama fali mozda koji detalj, ali u sushtini liche.

Bitno je da je oblik onakav kakav i treba da bude.

Ako se iko odluchi da radi shpanskog Horneta mora obratiti paznju na nosnu nogu gde se treba ukloniti ona prednja "shipka" kojom se na nosachima avion zakachinje za katapult za poletanje - shpanski F-18 nemaju ovaj deo!

Inache, zalepljeni su usisnici juche, tu sad sledi malo shmirglanja i eventualnog gitovanja - malo su loshije projektovali ovaj deo... Polako se priblizavam fazi farbanja gde vec pochinjem da razmishljam kojim redosledom cu farbati - pogotovo kanadski primerak koji na sebi nosi i zutu i narandzastu boju!

Sandman

Na kanadskom primerku sam sa komadicima sprua zapushio rupe za kachenje svih nosacha naoruzanja - na vecini slika ovaj avion ne nosi nikakvo naoruzanje kao ni nosache tako da sam reshio da ova maketa bude "chista" po pitanju linije.

Kad se lepak osushi odseci cu vishak sprua koji viri i zagitovati ako zatreba nakon shmirglanja ovih detalja.



Na americhkom primerku sam zapushio samo rupe za unutrashnje nosache naoruzanja - na referentnoj slici se vidi da nosi podtrupni centralni rezervoar za gorivo i samo dva nosacha za rakete - ona 2 koji su blizi preklopu krila.

Rakete na krajevima krila cu takodje mozda da izostavim na ovoj maketi...



Na obe makete, kao shto se vidi postavljeni su usisnici, a sledi pored prostora za tochkove postavljanje aerodinamichkih nosacha za kontejnere sa opremom za lasersko ili IR navodjenje, kao i termalnu navigaciju. Nekada na tim nosachima ovaj avion nosi i AIM-7 ili AIM-120 rakete...

Goran A.

Problem u 144 je sto je naoruzanje deluje karikirano. Predlazem ti da izaberes kombinaciju onoga sto imas a da verno izgleda. Ne znam kakve su rakete, stabilizatori su uglavnom predebeli. Ako se lepo ipazljivo istanje, raketa moze da prodje ali uz obavezno detaljno farbanje glave i obujmica (mislim na Sidewinder). Ako se odlucis za njih preporucujem one plave sa tamno sivozelenim prednjim delom. Sta si dobio u kutiji?

sezan

Odlican je Revellov F-18 i naoruzanje odlicno izgleda..cak bolje nego neko u 72!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Da, u pravu si - naoruzanje je u ovoj razmeri dosta sitnije od glavnih povrshina aviona i deluje onda nekako pojednostavljeno i igrachkasto...

Dato je 2 x AGM-65 Maverick (nakachene su na drugi spru), 2 x AIM-9 Sidewinder, 2 x AGM-88 HARM, 2 x AGM-84 Harpoon, podtrupni rezervoar za gorivo i dva kontejnera sa opremom - jedan je rekao bih AN/AAQ-28(V) ili AN/AAS-38 (skroz u donjem desnom uglu sprua sa slike) a drugi je valjda AN/ASQ-173 (iznad njega) - nisam bash mnogo upoznat sa ovom opremom, ali gledajuci slike po netu delovi iz kutije mi liche na ove navedene... AN/AAS-38 + AN/ASQ-173 se obichno koriste zajedno za korishcenje laserski navodjenog naoruzanja... ako neko zna vishe o ovome neka me prosvetli :-\


Goran A.

Deluje dosta dobro, jedino Sidewinder pravi problem u svojoj razmeri, ne vidi se da li mu treba tanjiti stabilizatore ali glava mora da se obradi. Ako ih budes detaljnije bojio bice sasvim OK.

Sandman

mada opet, kao shto rekoh - kanadjanin nece nositi nishta od naoruzanja - skroz chista konfiguracija... dok za americhki primerak cu staviti sigurno podtrupni rezervoar i ona dva pajlona na krilima, a za ostalo cu videti josh...