Revell 1/144 F/A-18C Hornet (VFA-115) + CF-188 (410 Sqd)

Previous topic - Next topic

Sandman

Upravo sam zavrshio i sa narandzastom na kanadjaninu...

Da bih dobio nijansu slichnu onoj sa dekala, meshao sam Gunze H24 (Orange yellow) i H14 (Orange) u odnosu 2:1.... zadovoljan sam rezultatom, u poredjenju sa dekalom dosta lichi... videcemo kad se dekal postavi koliko sam potrefio nijansu...  ::)



Detalj donjeg dela repa (kuka za sletanje je takodje ofarbana u narandzasto)



Bokove sam takodje naprskao delimichno sa narandzastom jer dekal ima oshtru ivicu , a na pravom avionu izmedju narandzste i zute je mekshi prelaz....



Detalji ledjnog dela... mozda su narandzaste pruge za nijansu shire nego shto stoje na pravom avionu, no, prskao sam bez ikakve maske - slobodnom rukom - tako da se javio mali oversprej... uzivo sve to izgleda malo mekshe, jer slike izoshtravam Sharpen filterom u Photoshopu...




Sad cu napraviti malu pauzu da se boja dobro osushi pa sledi maskiranje obe makete pred prskanje kamuflaznih sivih nijansi...

modellius

odlični su, stvarno fenomenalno, i to još 144...... bravo majstore, jedva čekam uživo da ih vidim
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

hvala Deki... premijeru ce imati verovatno u Moshonu ;)

danas bi trebalo da nastavim dalje - juche sam izmaskirao obe makete (potrajalo je par sati :D), samo josh par sitnica je ostalo da maskiram i prelazim na sivu boju...

Sandman

Evo rezultata danashnjih radova...

Nakon prskanja kokpita Fw190 u RLM66, ostatak te boje sam iskoristio da odradim preshading na oba Horneta - poshto je u pitanju tamno siva boja, taman je ispao ne previshe prejak, pa bi trebalo da da dobar efekat pri nanoshenju sivih nijansi kasnije...

Zadnji deo Kanadjanina je maskiran kombinacijom Tamiya trake i blutaka, a prostor za tochkove je zapushen blutakom...



Amerikanac je maskiran Tamiya trakom - shablone za napadne ivice krila, horizontalaca, vertikalaca i LEX povrshina sam prvo nacrtao na pausu a zatim preko njega lepio Tamiya traku i opsecao makazicama...



A poshto se na referentnoj fotki sa pochetka topika vidi da je radom na americhkom primerku neshto tamnije nijanse sive od Light Ghost Grey koja se nalazi na donjem delu trupa i krila, reshio sam da njega ofarbam u Dark Ghost Grey (u koju idu gornje povrshine krila i deo repa ispod vertikalaca)



Sledeca faza je Light Ghost Grey....

misa

Jesi li se setio da staviš teg u nos?

Pozdrav,
Miša :)

Sandman

U sastavnici ne pominju teg, ali gledajuci polozaj stajnog trapa nadam se da ce biti dobro balansirano - tezishte se nalazi otprilike negde u nivou glavnih nogu stajnog trapa... mozda ce kanadski biti na granici, a amerikancu potpomazu ona dva krilna nosacha  :-\

Na taj detalj iskreno nisam ni obracao paznju  :-[ ako budu "tailsitteri" zalepicu ih za podlogu.... ili cu napraviti blago zakoshenu podlogu :P  :D

Goran A.

Quote from: Sandman on 27-01-2011, 21:25:06
Na taj detalj iskreno nisam ni obracao paznju  :-[ ako budu "tailsitteri" zalepicu ih za podlogu.... ili cu napraviti blago zakoshenu podlogu :P  :D

Mozes da mu napravis male podmetace za tockove, kao na stajanci samo moras da ih zalepis napred i nazad. Dovoljno je na jednom tocku a i autenticno je, nece mu dati da ide na rep. Mozes i na oba ako hoces.

Sandman

Quote from: AG02 on 28-01-2011, 15:47:12
Mozes da mu napravis male podmetace za tockove, kao na stajanci samo moras da ih zalepis napred i nazad. Dovoljno je na jednom tocku a i autenticno je, nece mu dati da ide na rep. Mozes i na oba ako hoces.

Da, i to je odlichna ideja... radio sam neshto slichno sa jednom maketom koja je sedala na rep, tako da cu ozbiljno imati ovaj predlog u vidu ako zatreba... nadam se ipak da nece biti "tailsitter", ali ako bude.....  ;)

Sandman

Oba "priveska za kljucheve" :D danas preprskana odozdo sa enamel MM Light Ghost Grey.
Nakon prvog sloja, dodao sam par kapi bele pa tako posvetljenom nijansom isprskao srednje delove panela - efekat preshadinga je sada otprilike kako bi trebalo imajuci u vidu razmeru...



Na kanadskom primerku je sa ovom sivom preprskan i donji spoljnji deo vertikalaca...



Napravicu pauzu dan-dva da se boja dobro osushi pa prelazim na gornji deo kamuflaze - obzirom da su odozgo razlichito farbani prvo cu se pozabaviti sivom bojom.... na Amerikancu Dark Ghost Grey, a na Kanadjaninu Medium Grey FS35237

Sandman

Na americhkom primerku sam ofarbao Dark Ghost Grey povrshine (Gunze H307)...

Deo trupa ispod vertikalca (crvena strelica pokazuje okruglastu tamnije sivu "fleku")



...kao i gornje povrshine... i ovde sam za sredine panela posvetljavao boju sa par kapi bele...



Na kanadskom primerku sam ofarbao gornje povrshine sa Gunze H337 (FS35237)...



...a ubrzo zatim sam skinuo i maske sa Kanadjanina jer na njemu nema vishe farbanja erbrashem - ostatak "kamuflaze" su dekali!



Uporedna slika da se vidi razlika u nijansama sive na gornjim povrshinama.



Sledece je crna za gornje povrshine na americhkom Hornetu, a pre toga maskiranje krila...

Sandman

Maskiranje americhkog Horneta, a zatim i naprskavanje crnog dela "kamuflaze" - Tamiya traka + Gunze H12



Skinute maske... poprilichno sam zadovoljan maskiranjem zutih napadnih ivica krila, vertikalaca i horizontalaca - malo su ispali shiri ti delovi, ali koliko je teshko zalepiti ovako tanku trakicu za samu ivicu krila, dobro je... jedino je napadna ivica desnog krila malo shire ispala sa zutom bojom... no nije strashno...

Na par mesta cu samo chetkicom popraviti zutu, nishta krupno u svakom sluchaju!



Sledece na spisku je vrh radoma koji ide u Radome Tan boju...

Jadgkommando

Americki primerak je jos lepsi, pa i treba da budes zadovoljan, odlichan je!  8)

Boki

Srki, ovo prelepo izgleda. Jedva čekam da vidim i "kanađanina". :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Goran A.

Fantasticno za sada! Nemam sta da dodam, ove zute tracice su problem i u vecim razmerama.

PELE

Опа! Ајд завршавај ово па да окачиш кључеве...  :D

За овакву размеру... изгледа одлично!  :cheers