F-86F (CL-13) Sabre JRV Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

I ja malo pre roka da se prijavim  ;D

Sabre je pravljen po zarobljenim nemackim projektima za mlazni avion. "Vatreno krstenje" je imao u Koreji gde se borio sa Migovima-15 i po americkim izvorima (sad, to je pitanje propagande) imao izvanredan ucinak. Napravljen je kao frontalni lovac i svrstava se u "zlatnu" generaciju mlaznjaka gde je 80% stvari zavisilo od iskustva pilota a ne od tipa radara i raketa koje nosi.

Maketa je vecini dobro poznata tako da necu mnogo govoriti o njoj. Radicu Sabre u sluzbi JRV, broj 11116.




Planiram da sablja bude srebrna sa toniranim panelima i otvorenim vazdusnim kocnicama, za otvoren canopy cu jos da vidim jer planiram da prekrijem vertobran(lose je odradjen, linije panela koji drze stakla su predebeli). Imam odmah jedno pitanje oko boje kokpita, da li je crn ili siv?

Uporedno sa ovim cu raditi i MiG-21 bis gde se cetvoroumim oko seme farbanja (da li JRV, Pepsi, Maskirni iracki sa JRV ili pepsi oznakama). Slike radova cu postaviti sutra kada krenem lagano da radim maketu.

Toliko od mene za sad  :)

oddball

mala ispravka ---> nije Vijetnam nego Koreja :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

sezan

Prelep avion i jos bolja sema koju ces da radis!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


PELE

Северна Кореја...

Одлично, видим да макета јако лепо изгледа на раму. Само напред!  :cheers

Sandman

Jel taj Bis isto radish za kampanju ovde?

Ovaj Sejbr je odlichna maketa, tako da samo lagano i bez zurbe...

Kokpit je crne boje kao shto su ti vec rekli iznad, a poshto planirash da mu pokrijesh vetrobran (verovatno i deo poklopca kabine), razmisli o ideji da mu napravish one narandzasto-crvene poklopce za usisnik i izduvnik.

Uz josh par detalja eto ti i lepe diorame. ;)

Žao mi je ali nije baš tako odličan. Ima jedna greška zbog kojeg sam malo izgubio poverenje u Korejce; prednje staklo od. vetrobran je izliven obrnuto, sa okvirom iznutra :P

Josip

Sandman

Jedna lasta ne chini prolece... ;)

...a jedan ovakav detalj nece potpuno degradirati kvalitet ostatka makete koji jeste na nivou.

Nemsy, kako je napisao, planira da prekrije vetrobran, tako da se ovaj "katastrofalni" detalj nece ni videti...  ::)

Goran A.

Materijala ima koliko hoces i nema tajni, znaci napred!

Nemsy_29

Hvala svima na informacijama za kokpit, ofarbao sam u crno i trenutno se susi. Ako neko moze da okaci koju fotku ovog aviona bio bih mu jako zahvalan. Sto se tice vetrobrana, razmislicu jos, nije mi problem sto su paneli unutra, nego sto su nosaci stakla predebeli i onda ne bi izgledao prirodno, a da uradim tanke "virile" bi linije unutrasnjih panela.

@Sandman: Bis mi je vec u fazi sitnih priprema za farbanje, mozda cu mig-23 raditi u kampanji ako budem imao vremena

P.S. Ispravka, da Koreja brzao sam pa nisam obratio paznju  :)

Milan18111

Odlicna maketa,a to sto ima par mana...pa koja nema.
Sredices ti to ,ne sumnjam.
Evo jedine fotke koju imam od 11116,iz knjige "Jets 1953-1974" M.Micevskog i B.Dimitrijevica...


Nemsy_29

Napredak  :)

Zavrsio sam kokpit i zalepio krila. Kokpit sam farbao sa MM Flat Black potom uradio drybrush sa MM aluminijum i cackalicom tackao detalje. Trup sam spojio na suvo i dobro se uklapa, za sad mislim da necu imati mnogo problema oko sklapanja.



Opet jedno pitanje... Da li je sediste bilo sivo?

Nemsy_29

Dosta radim na maketi, do duse smirgla je bila moj dobar drugar juce i prekljuce. Sediste mi se trenutno susi(ofarbano u sivo sa crvenim naslonom za glavu) i posle cu od tamiya trake napraviti pojaseve. Ostaje mi da sastavim tankove, ispravim neke greskice i zamaskiram canopy(ipak nece biti prekriven) i moze prajmer.


Mikoyan29

super ti ide, btw ovo je jedan od interesantijih maketa
pratim  :super
MK "Oluj"

PELE

Одлично, само ради!  :cheers

Мој Сејбр ће сачекати дане инспирације, сад ми се не ради нешто...