Hasegawa RF-4E, 1/48 HAF Special

Previous topic - Next topic

mcaslav

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

airsuba


mcaslav

#92
Gledao sam danas neke slike na netu i opet sam dobio ideju kojoj nisam mogao da odolim:

Malo sam zabušavao kormilo pravca...




... koje, kada se sastavi izgleda ovako...



... a može i ovo  ;)




Dalje, treba da vidim šta ću sa ovim užasom...



Pozdrav...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

medico

Quote from: mcaslav on 09-07-2012, 22:19:07
Dalje, treba da vidim šta ću sa ovim užasom...



hm.... mislim da je najlekse da sve komplet napravis ecovano  :naughty

odlicno napreduje

airsuba

mudro zbori ovaj Mediko, ako se već cimaš sa kućnim ecerajem sa sve one sitne stvari, i to odlično radiš - ova untrašnjost poklopaca ti ne bi bio nikakav problem  :)

Lepo iskopiraj te unutrašnje istaknute površine i to odradi, a ovo sve zguli ošmiglaj i lepo istanji plastiku!


mcaslav

#95
Ah, kako me bacate na muke!

Ideja je strašno izazovna i primamljiva, nisam siguran da ću odoleti...  :cheers


Detaljno sam pregledao fotografije i prelomio sledeće:

Užas na prethodnoj fotografiji i nije neki, kada se ima na umu da će većina mesta gde su se potpisali izbacivači plastike iz kalupa da bude pokriveno nekim drugim detaljima - točkovima, na primer.
Dalje, poklopac spremišta prednjeg točka je ravan i manje-više ispravan i u plastici.

Sa druge strane, vazdušne kočnice su na modelu prilično pogrešne.

Umesto da budu ravne .... http://data.primeportal.net/hangar/vodnik/f-4c_walk/F-4C_003.JPG

... one su zakrivljene i prilično plitke.




Pravi izazov za korekciju ecerajem!



Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

mcaslav

#96
Pa, stadosmo kod kočnica...

Filmovi za eceraj su stigli... Nisam bio siguran da će se verzija sa ispupčenim zakivcima nagristi kako treba - velika površina za nagrizanje - pa sam spremio i verziju sa ukopanim zakivcima - za svaki slučaj.



Kada se nanese maska, to izgleda ovako:



A kada se nagrize, onda to izgleda ovako:




Nastavak kada se eceraj sretne sa kočnicama!

Pozdrav....
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

airsuba

To nije ECERAJ nego sEksCERAJ  8)

:cheers

Sandman

Vidiš da bacanje na muke radi posao  ;)

Odlično izgledaju ovi delovi!
Koliko ti zapravo vremena oduzme priprema jednog ovakvog detalja ako imaš već pri ruci crteže na osnovu kojih radiš maske i sve što sledi?

medico

toliko sam zinuo od chuda da mi je donja vilica udarila u tastaturu  :o .....prosto neznam koji smajli da upotrebim kako bih izrazio odusevljenje .... genijalno ! ovu tehniku si opako savladao .

mcaslav

#100
Quote from: Sandman on 22-07-2012, 12:29:53
Koliko ti zapravo vremena oduzme priprema jednog ovakvog detalja ako imaš već pri ruci crteže na osnovu kojih radiš maske i sve što sledi?

Dizajn se obično radi za jedan dan. To podrazumeva da su mere uzete i da se tačno zna šta se pravi...

Kada se dizajn uradi, pošalje se na filmovanje, odnosno, štampanje crteža na fotografski film. Obično traje oko četiri do šest sati...

Priprema bakarne folije, oslojavanje foto lakom, osvetljavanje i nagrizanje, sve može da se uradi za poslepodne.

Sve u svemu, sa jasnom idejom - dva dana!

Pozdrav...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Ja sam mislio da ti radis citav postupak sam.

medico

Quote from: AG02 on 23-07-2012, 18:47:04
Ja sam mislio da ti radis citav postupak sam.

pa i radi , samo film urade u radnji .

mcaslav

Tako je... Sve - osim filma - radim sam. Štampanje dizajna laserskim štampačem na providnu foliju ne daje dobar rezultat.
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

airsuba

Quote from: AG02 on 23-07-2012, 18:47:04
Ja sam mislio da ti radis citav postupak sam.

Možeš i 'filmovanje' da uradiš sam kod sebe, ali će kvalitet biti lošiji zbog rezolucije štampača - kad se uradi pravo profi filmovanje takoreći nema problema oko rezolucije već samo postoji tehnološko ograničenje koja je minimalna debljina linije....