Tu-22m3 diorama

Previous topic - Next topic

®Evolutionary

Pozdravi,

vec nekoliko puta pokusavam bezuspesno da linkujem neke nove slike, ali "Cubeupload" koji sam do sada korsitio ima ocigledno tehnickih problema- Primetili ste sigurno da se i slike iz starijih poruka veoma sporo otvaraju, ili se ne otvore uopste.. Hajde jos jednom da pokusam...









Pozdrav od Šekija
--------------------

Ćomi

Sve se vidi !
Jedino ti, izgleda, nije prosao tekst...
Navikli smo da malo elaboriras na temu slika  ;)

Bas sam jedva cekao nastavak pa zelim da verujem da si poceo da hvatas zalet...

Srecan rad.
Pozz,
Ćomi
No signature.

komoras

Odličan napredak  :super
Slike možeš i na - www.scalemates.com
Oni su barem stabilni po tom pitanju godinama unazad + gomila kolega maketara iz celog sveta učestvuje aktivno na istom :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

®Evolutionary

Ne znam kako vi ista vidite... meni se sve slike iz sopstvenih postova (i ovog poslednjeg) otvarauju otprilike do 1/3-ne...  :o U svakom slucaju dobro je ako barem neko vidi fotke... ;)

E, i nisam bas shvatio ovo za Scalemates... tamo uglavnom trazim informacije o kitovima i raznim novitetima. Zar imaju i server za upload fotografija?

Sve najbolje,
Seki
Pozdrav od Šekija
--------------------

komoras

Quote from: ®Evolutionary on 24-08-2018, 22:33:22
Ne znam kako vi ista vidite... meni se sve slike iz sopstvenih postova (i ovog poslednjeg) otvarauju otprilike do 1/3-ne...  :o U svakom slucaju dobro je ako barem neko vidi fotke... ;)

E, i nisam bas shvatio ovo za Scalemates... tamo uglavnom trazim informacije o kitovima i raznim novitetima. Zar imaju i server za upload fotografija?

Sve najbolje,
Seki

Napraviš svoj profil i na njemu možeš da napraviš album ili projekat sa albumom.
Po meni je projekat bolja varijanta, jer kada neko ode da pogleda "profil makete", na dnu će videti sve galerije tj albume članova koji su pokrenuli "project" na datu temu.
A ono najbolje u svemu, upload ide preko "drag and drop"  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

blaza

Quote from: ®Evolutionary on 24-08-2018, 21:13:58
vec nekoliko puta pokusavam bezuspesno da linkujem neke nove slike, ali "Cubeupload" koji sam do sada korsitio ima ocigledno tehnickih problema- Primetili ste sigurno da se i slike iz starijih poruka veoma sporo otvaraju, ili se ne otvore uopste.. Hajde jos jednom da pokusam...

Moze malo informacija o tome kakva je iz tvog dosadasnjeg iskustva upotrebna vrednost postolja sa slike? Razmisljam o nabavci manje verzije istog a nemam ideju koliko je zaista upotrebljivo. Pozdrav!

®Evolutionary

Cao svima,

Cubeupload reaguje malo brze danas, pa da iskoristim guzvu i da malo "ubacim u trecu"...

U OKB-u je napredak doduse dosta skroman ali smo se ipak uhvatli u kostac sa celjustima zveri tako reci. Masina koju pravim naime ima oslikana ajkulina usta i skrge na uvodnicima vazduha i mada imam dekale za ove detalje ipak sam se odlucio da sve rucno farbam - jer je i na pravoj letelici to tako radjeno. Varijacije u farbanju i manje greske koje su neminovne prilikom ovakve operacije su u ovom slucaju pozeljne i dobrodosle jer doprinose autenticnosti rezultata. Maske za farbanje sam inace dobio skeniranjem dekala pa onda stampanjem istih na pozadinski papir od starih nalepnica za diskove. Zatim sam sa prednje, glatke strane odstampanih sablona zalepio siroku Tamiyinu maskirnu traku i isekao maskre ostrim skalpelom.

A sada mi drzita palceve da uspem da zakacim slike...
















Pozdrav od Šekija
--------------------

®Evolutionary

#142
Quote from: blaza on 07-09-2018, 08:55:46
Moze malo informacija o tome kakva je iz tvog dosadasnjeg iskustva upotrebna vrednost postolja sa slike? Razmisljam o nabavci manje verzije istog a nemam ideju koliko je zaista upotrebljivo. Pozdrav!

Zdravo,

sto se tice postolja za maketu, imam dva ovakva drvena od "JHmodels". Jedno je za dvokrilce i drugo ovo koje vidite ovde. Delovi mogu da se adaptiraju i premestaju, te ih koristim i sa jednim i drugim postoljem. Sve je laserom iseceno od neke vrste balse te su postolja veoma laka, a ipak dovoljno crvrsta da izdrre i veoma velike i teske makete. Meni su nezamenljiva; pomazu puno prilikom rada i baratanja sa maketom, narocitom tokom farbanja. Na povrsinama koje pridrzavaju samu maketu postoji sloj meke gume koja veoma dobro pijanja ali ne ostecuje farbu.

Pokusavam da nadjem nesto da prigovorim, ali ne mogu... zaista dobro osmisljen "alat" za maketare - na kraju, zato i imam obe verzije ovog postolja... Toplo preporucujem!
Pozdrav od Šekija
--------------------

Sandman

Definitivno je bio bolji izbor da nacrtaš ove ajkuline čeljusti, tačno se vidi šarenolikost crvene boje prilikom nanosa četkicom.
Sad malo odmori pa udri dalje, željno čekamo nastavak radova i nove fotke! ;)

dragan_mig31

Odlicno si uradio celjust.Svaka cast.

komoras

"Устье акулы" definitivno uspela!  :mjetal
Veoma verno preneseno, svaka čast  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

®Evolutionary

Hvala vam puno! :cheers Bas mi je drago sto vam se svidja. Ko zna, mozda cu sve ovo ipak uspeti u ovom stolecu da zavrsim... :deadhorse
Pozdrav od Šekija
--------------------

®Evolutionary

Pozdrav svima,

evo jos jednog zakasnelog izvestaja iz zavoda Tupoljev. Velika ptica konacno je dobila ceo trup - nosni deo sam sada permanentno spojio sa repnim.

Na slikama mozete prvo videti pripreme nosnog dela pre konacnog sklapanja, zatvaranje kabine, maskiranje i neke ispravke i poboljsanja Pitot cevi i jos par detalja sa donje strane trupa. Onda sledi nezaobilazni primer, pa boja i na kraju sklapanje! Ovaj momenat sam jedva cekao, ali sam ga ipak odlagao koliko god je to bilo moguce i radio na pojedinacnim pod-sklopovima, jer sam znao da ce kada sve bude spojeno biti prilicno tesko baratati maketom. Svaki okret sa jedne strane na drugu je sada pravi poduhvat. Moram da planiram hocu li zakaciti repom stonu lampu, ili cu pod prstima mozda suvise pritisnuti neku od antena. :-\
U svakom slucaju stvari se krecu u dobrom smeru. Moram odrzati strpljenje i suzbiti zelju da sada nesto zbrzam.

















Pozdrav od Šekija
--------------------

Pedja

Bogami, ova diorama zahteva posebnu organizaciju u celoj kući. Odličan rad.

®Evolutionary

Postovani skupe,

Evo jos jednog u vec naizgled beskonacnom nizu mojih javljanja na ovom projektu. Polako nazirem svetlost na kraju tunela, ili je u pitanju voz koji mi dolazi u susret!

Zavrsio sam nanosenje sitnih ,,stensila" na nepregledne povrsine trupa, kao i panelizaciju istih. Oba ova posla su zahvtevala poprilicno strpljenje. Pokusao sam da potenciram razlicitost u panelima, te koristio nekoliko ,,wash-eve", ali uglavnom nastojao da budu neupadljivi i vidljivi tek iz blizine. Prenaglasene i ujednacece linije panela su po mom misljenju slabost mnogih (pa i mojih) inace dobro uradjenih maketa. Da li sam ovde to uspeo da izbegnem, pokazace se tek na kraju, kada maketa dobije svoj konacni izgled...

Privodim kraju i patiniranje cele letelice. Koristio sam dosta metode ,,spanske skole maketarstva" tj. pojedine tehnike koje Mig Jimenez pokazuje u njegovim prezentacijama – zaista vredi prostudirati kolekciju video-klipova koje je objavio na svom YouTube kanalu. Ove tehnike su uglavnom namenjene oklopnim vozilima, ali se u ublazenoj formi mogu primeniti i na avijaciju, narocito sto konkretna letelica koju gradim pokazuje prilicno ociglende znake operativne upotrebe i zuba vremena.

Ostaje jos dosta sitnijih poslova da se odradi. Repni top je prilicno uproscen u kitu, pa sam napravio nesto sto malo vise podseca na stvarnost. Ostale su mi i noge glavnog stajnog trapa, na kojima treba da dodam detalje hidraulickog sistema, te da malo zaravnim i iznivelisem tockove i onda ih ofarbam. Poklopci kabine su takodje jos nezavrseni, kao i spoljni pajloni za krstarece rakete – ovi su opet dosta netacni u kitu. E, da, sve  elemente zakrilca sam vec ranije izdetaljisao ali sada jos treba da ih ofarbam i adekvatno ,,ostarim"...

























Pozdrav od Šekija
--------------------