F-4U1 Corsair Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

Lanmi

Quote from: zoki969 on 14-12-2007, 12:35:30

Nego, zasto svi izbegavaju da koriste airbrush kada god mogu ... Meni je praksa pokazala da je koriscenje airbrusha gde god je moguce zapravo brze od cetkice ... Boja, ciscenje, boja, ciscenje i tako u nedogled ...


Zoki da znas da si u pravu. Ja kad god mogu koristim airbrush ciscenje mi sada predstavlja rutinu na koju ne trosim puno vremena. Kod koriscenja akrila koristim alkohol i ajax za ciscenje, kod future (pronta) - ajax, uljane - nitro. Posle svake makete potopim sve u nitro, pa i vrh Azteca, jer kod njega voli boja da se uvuce u onaj prostor za diznu.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Zoki nisam te razumeo, je li mislis da je tamno plava suvise tamna ili suvise svetla? Pre nego sto sam postavljao dekale svetlijom nijansom te tamno plave sam radio drajbrash i mislim da se to moze videti na pojedinim panelima, hteo sam da izbledim maketu kao da je bila na suncu (posto je zima trenutno nema sunca ali cim dodje prolece ide na terasu na suncanje heh).

Ni meni nije ciscenje veliki problem, kao sto Lanmi kaze to je postala rutina. Problem je sto kad radim nekad kasno necu da ukljucujem kompresor tako da radim alternativnim i jednako efikasnim metodama.


Zoki969

Quote from: djnik on 14-12-2007, 18:21:07
Zoki nisam te razumeo, je li mislis da je tamno plava suvise tamna ili suvise svetla? Pre nego sto sam postavljao dekale svetlijom nijansom te tamno plave sam radio drajbrash i mislim da se to moze videti na pojedinim panelima, hteo sam da izbledim maketu kao da je bila na suncu (posto je zima trenutno nema sunca ali cim dodje prolece ide na terasu na suncanje heh).


Ako je zbog sunca, onda je u redu  :D ;D ;)
Pazi, cini mi se da je malo svetlija nego sto je trebalo, ali u svakom slucaju ne suvise. Ali, kao sto rekoh, to je moj subjektivan stav i ne moras mu uopste pridavati znacaj. Corsair ce u svakom slucaju izgledati kao zmaj ;D ;D ;D

Profa

Jedno pitanje, Đole - jel' planiraš da pufneš poneku uljano crnu fleku na belu traku ispred kabine? Tuda je često curilo ulje (zato i jeste lepljena traka)... Inače je super osunčan, tačno se vidi da je bio negde na moru :D Keep up the good work!!
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Bice ulja i to dosta. Radijalni motori cure ulje kao ludi. Video sam licno na Avengeru u letnom stanju. Kad budem zavrsio sa mat lakom, na kraju cu odraditi prljanje detalja uljanim bojama.

husky

Zoki je u pravu sto se tice kritika...ali svaka cast.
Lepa maketa, nema sta.