Snezna diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

Ovako, ovo je moja prva diorama tako da ima mnogo rizika i sansi da ispadne bzvz, ali trudicu se da to uradim kako valja. :)

Inspirisala me je ova slika


Evo i detaljniji opis slike:

Duxford became home to the 78th Fighter Group when they arrived in England with their P-47B Thunderbolts in 1943. The objective of the American fighter units was to gain air superiority over the Luftwaffe in support of their daylight bombing campaign. By 1944 they achieved their objective. Richard Taylor commemorates the valiant contribution of the 78th Fighter Group with a fine new rendition showing P-47D Thunderbolts departing Duxford en route for the north coast of France, and a low-level strafing mission. It is the spring of 1944, and with the Normandy invasion just days away, the Thunderbolts are already painted with invasion markings.

Ovako nekako ce izgledati snezna diorama:




Avion planiram da zakacim nekako na sipku odmah do drveta ( ili jos bolje, kroz drvo). Bice zeznuto, posto hocu sipka da hvata samo rep aviona, pa da deluje kao da prelece pejzaz.
Bas ovaj polozaj:



Malo sam uprljao thunderbolta, da bi se lepse uklopio. Uradio bih mu malo ogrebotine, ali ne znam cime, posto je on ceo aluminijum. Inace, on je Hobby Boss maketa u razmeri 1/72. uradio sam je pre jedno par meseci. Mnogo mi se svideo zbog svoje seme i dekala, pa rekoh da napravim sada i deioramu za njega.



Evo i prvi korak, zica. Proverio sam, mislim da je dovoljno jaka da izdrzi tezinu.


Evo i prvi korak, zica. Proverio sam, mislim da je dovoljno jaka da izdrzi tezinu.





Drzite mi palceve.  :super

Mika999

Osnovna podloga od gita. Iskoristio sam beli git za drvo kao i sneg koji se zadrzao po granama. :)


maestro

Prednost gita za drvo je to što ga posle možeš skinuti vodom.

Emperor

@Mika 999 za sneg možeš upotrebiti sodu bikarbonu, velika količina košta manje od sto dinara i vrlo je realistično....Uzmeš beli lepak za drvo zvani drvofix razmutiš ga u vodi premažeš delove time gde hoćeš sneg i sipaš sodu bikarbonu... :super

anki

Taj Tanderbolt nece ici na dioramu kako si zamislio. Naime avion bi trebalo da leti i da bi to docarao moras nekoliko stvari da izmenis. Prvo i osnovno u kabini mora biti pilot, zatim treba mu uvuci stajni trap i na kraju elisu zameniti diskom koji ce simulirati elisu koja se okrece. Tek onda mozes da razmisljas kako da ga fiksiras iznad drveta. Ima po netu tih letecih dioram pa pogledaj malo.

Mika999

Probacu to sa sodom bikarbonom posle glavne podloge, hvala na savetu.  :cheers Nego ovaj git je evo i danas dosta mekan. Posto sam stavio mnogo za osnovnu podglogu, on se stvrdnuo malo po povrsini, ali kada se pipne prstom oseca se da je jos uvek mekano....  :P Koliko mu je potrebno da se stvrdne skroz i da li ce uopste da se stvrdne ako je nanet toliko debeo sloj? Plasim se dane ostane tako samo po povrsini malo tvrdji.

Koji je najbolji nacin i materijal za pravljenje osnovne podloge? Ima nesto slicno kao git sto moze stapicem da se sredjuje i oblikuje?

DUSAN123

Taj git za drvo ce pri susenju ispucati!Netreba ga nanositi u debelom sloju...

Mika999

Vidim sada....pa sta da korsitim, ovo radim prvi put pa nemam pojma?

Mika999

Evo 2. pokusaj. Sada sam napravio drugaciji ram i mozda sada je i pribliznije crtezu. Ovaj desni deo je put za shermana, dok levi je pod nagibom - bas kao na slici



maestro

Ja koliko sam viđao, većina diorama se nalazi uokvirena ramom za slike recimo.

Mika999

Hteo sam da ima neobican ram. Ovo je samo oblik diorame, ispod ide postolje za koje imam super ideju, ali to cu tek na kraju, kada ovo zavrsim.  :zvizduc

Evo, popunio sam ceo ram stiroporom i opet premazao gitom. Sada je mnogo tanji sloj gita, tako da ima vece sanse da se normalno osusi.... videcemo


Warhawk

Ovo nisu loši primeri - da se avion zakači za drvo (kao spustio se prenisko, pa ga krilom dokačio...)

http://hsgalleries.com/hs129ib_1.htm
http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2006/11/stuff_eng_dahlberg_rudel.htm

Na taj način se eliminiše šipka koja kvari doživljaj pomalo...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Mika999

#12
tako nekako i hocu, ali sipka mora, zbog njegove tezine. Ja cu mog da zakacim tako, samo na rep, sto blize drvetu koje ima sipku iza.

Evo malo blata.



Valjda ce to izgledati bolje kada se jos malo doradi, ubaci koja grancica i onaj efekat snega sa sodom bikarbonom.

Mika999

#13
Test stabilnosti - USPESAN! :D


Sandman

Hoćeš li ostaviti izvučen stajni trap na Tanderboltu?